New Jersey – Detroit 0:3 (kon.) | Toronto – Colorado 2:4 (kon.) | Minnesota – Ottawa 3:1 (kon.)
Chicago – Tampa 0:2 (kon.) | Arizona – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Calgary – Buffalo 1:2 (po pr.)
New Jersey Devils
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Detroit Red Wings
Úterý 23.01.2018, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL
    Ve třetí třetině se trefil jen Dylan Larkin. Detroit tak vítězí na ledě Devils 3:0.

Československá stopa

Pavel Zacha (NJD) 0+0, 4 střey, čas na ledě 16:52
    Martin Frk (DET) 0+1, 1 střela, čas na ledě 8:59
    Tomáš Tatar (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:42
    Petr Mrázek (DET) 60 minut, 37 zákroků, 0 gólů, 100 % (03:49:59)

1. Petr Mrázek (DET) 37 zák., 0 gólů, 100 %
    2. Tyler Bertuzzi (DET) 1+0
    3. David Booth (DET) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:30 (11:12, 12:9, 14:9)
    Zblokované střely – 7:13
    Vyhraná vhazování – 36:23
    Trestné minuty – 4:10
    Hity – 13:11

Je konec! Petr Mrázek, který v této sezóně nedostává od kouče Jeffa Blashilla moc příležitostí, udržel podruhé v řadě čisté konto a pomohl tak Red Wings k výhře 3:0. Hosté rozprostřeli své zásahy rovnoměrně do každé třetiny. V první se trefil z dorážky Tyler Bertuzzi a na konci druhé části vymetl z dálky horní růžek Schneiderovy branky David Booth. V 52. minutě pak pečetil skóre duelu Dylan Larkin, byť jeho zásah musela potvrdit až konzultace s videem. Domácí střelci si dnes vylámali zuby na již zmíněném brankáři Mrázkovi, kterého nepřekonal ani Pavel Zacha, jenž měl dnes několik dobrých šancí.

59:43
    Marcus Johansson to zkusil od pravého mantinelu, Mrázek puk zkrotil na hrudi.

59:14
    Zakázané uvolnění hostí. Petr Mrázek bojuje o druhé čisté konto v řadě.

58:45
    Puk nakonec brankovou čáru nepřešel, na stavu 0:3 se tak nic nemění.

58:45
    Henrik Zetterberg našel před brankou Gustava Nyquista, který dokázal těžký puk zpracovat a poslal ho do břevna, odkud se kotouč odrazil někam k brankové čáře. Bude se telefonovat do Toronta!

58:11
    Hosté nahazují puk za branku soupeře a sekundy ubíhají.

57:39
    Mrázek zachytil puk do lapačky a hned i rozehrál.

57:01
    Poslední tři minuty zápasu, uvidíme, zda se dočkáme odvolání Coryho Schneidera.

56:18
    Střelu ze středního pásma pokryl Mrázek, který přerušil hru. Poslední reklamní přestávka.

55:54
    Domácí se snaží, ale na jejich hokejky se už vkrádá křeč.

54:42
    Hosté jsou v plném počtu a zase se přiblížíli výhře.

54:28
    Po nepřesné střele Seversona se puk odrazil až do středního pásma.

53:57
    Individuálně to zkoušel Pavel Zacha. Opět narazil na Mrázka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Bertuzzi (D. Larkin, Athanasiou), 39. Booth (Ericsson, Frk), 52. D. Larkin (Athanasiou, Jensen)

New Jersey Devils: Schneider (Appleby) – Vatanen, A. Greene (C), Severson, J. Moore, Lovejoy, Butcher – Palmieri, Hischier, Bratt – Stafford, Zajac (A), Ma. Johansson – Noesen, Zacha, Wood – J. Hayes, Boyle (A), Coleman.
    Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Green, DeKeyser, Ericsson, Hicketts, Kronwall (A), Jensen – Bertuzzi, D. Larkin, Athanasiou – Nyquist, Zetterberg (C), Mantha – Frk, Nielsen, Tatar – Witkowski, Turgeon, Booth.

Rozhodčí: McIsaac, Skilliter – Mach, Nagy

Diváci: 13847