Pittsburgh – Washington 7:4 (kon.) | Carolina – Detroit 1:4 (kon.) | Columbus – San Jose 1:3 (kon.)
Minnesota – Vegas 5:2 (kon.) | Montreal – Anaheim 5:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:4 (0:1 po s.n.)
Columbus Blue Jackets
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
San Jose Sharks
Sobota 03.02.2018, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Československá stopa v utkání:
    1. Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 6:50
    2. Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 1 střela, čas na ledě: 19:56 (03:42:23)

Hvězdy zápasu:
    1. Kevin Labanc (SJS) 1+1
    2. Martin Jones (SJS) 60 minut, 1 gól, 96,4%, 27 zákroků
    3. Boone Jenner (CBJ) 1+0

Může to především dnes vynikající a nesmírně jistý Martin Jones. Jeho výkon gradoval s přibývajícím koncem zápasu. Vychytal například Nicka Foligna z druhé vlny. Prostě z něj byl Columbus místy až zoufalý. San Jose ovšem možná přišlo Logana Coutura, který se vlastní vinou zranil v útočné třetině a hned věděl, že je zle podle zjevné frustrace.

Varianta, že po Thorntonovi nebudou mít Žraloci zdravého ani dalšího výborného Kanaďana, je celkem reálná. Tak či onak. Jsou z toho dva body pro San Jose. Tomáš Hertl neodehrál vůbec špatný duel a byl důležitým faktorem pro tento zisk hostů.

59:50
    Hertl je za domácí brankou a svádí souboj s Jonesem, hosté tenhle zápas vyhrají.

59:32
    Ani Pavelski a ani Vlasic nevyhodili kotouč z obranné třetiny zleva.

59:15
    Dubinsky sice vyhrál buly po levé ruce Jonese, ale kotouč propadl do střední třetiny.

59:00
    Panarin si udělal výlet po útočné třetině, ale zase byl proti všem modrým dnes vynikající Jones.

58:34
    Několik hráčů se sešlo v pravé části domácího útočného pásma, hostům se nepovedlo osvobodit.

58:26
    Werenski napoprvé udržel na pravé straně pásmo, napodruhé hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

58:02
    Je tady powerplay domácích.

57:46
    Při kříži zprava číhal na zadní tyči Meier, ale na kotouč nedosáhl.

57:27
    Jenner měl na sobě Pavelskiho. Nakonec se hosté po pravé straně osvobodí.

57:02
    Couture adresoval špatnou nahrávku na levý kruh pro Warda, ale vše uhasil dobrou práci tělem Dillon.

56:36
    Burns objel branku a vyhodil kotouč po pravé straně z pásma. Hosté tohle oslabení přežijí.

56:30
    Foligno si na levé straně v jasné šanci při střele z druhé vlny na Jonese nepřišel, hostující brankář se stihl přesunout ze svého pohledu k pravé tyči.

56:11
    Panarinova střela zprava byla tvrdá a protihráč to pořádně schytal.

56:03
    Atkinson zakončoval z levého kruhu pouze do připraveného Jonese.

55:46
    Po nahrávce Panarina zprava minul z osy hřiště Jones tři tyče.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 26. Jenner (Atkinson, Kukan) – 6. Couture (Labanc, Hertl), 31. Labanc (Pavelski), 47. Vlasic (Meier, Braun)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), Nutivaara, Kukan, D. Savard – N. Foligno, Wennberg, Panarin (C) – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Jenner, Sedlák, J. Jokinen.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan (A), Burns, Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Hertl, Couture (A), Labanc – Meier, Pavelski, Donskoi (C) – Bødker, Tierney, M. Karlsson – Goodrow, O'Regan, J. Ward.

Rozhodčí: St. Laurent, Luxmore – Nansen, Brisebois