Buffalo – Anaheim 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – Vegas 5:4 (kon.) | Carolina – Philadelphia 1:2 (po pr.)
Columbus – Washington 2:3 (kon.) | Ottawa – New Jersey 5:3 (kon.) | Detroit – Boston 2:3 (kon.)
Florida – Vancouver 3:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 2:6 (kon.) | Winnipeg – Arizona 4:3 (kon.)
Chicago – Calgary 2:3 (kon.) | Colorado – San Jose 3:1 (kon.)
Florida Panthers
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Vancouver Canucks
Středa 07.02.2018, 01:40 • BB&T Center, Sunrise • NHL

1. Aleksander Barkov (FLA) 2+0
    2. Harri Säteri (FLA) 26 zak. 1 gól, 96,3%
    3. Jacob Markström (VAN) 37 zák., 2 góly, 94,9% (04:14:04)

Utkání je u konce a nutno říct, že má zaslouženého vítěze. Domácí si šli od první třetiny za svým a v každé z nich dokázali vstřelit branku. Velkou měrou jim k dnešním třem bodům dopomohl brankář Harri Säteri, jenž předvedl několik výborných zákroků a byl společně s Aleksanderem Barkovem klíčovým mužem svého týmu. Jedinou branku třetí třetiny vsítil již zmíněný Barkov, jenž do sítě dovezl puk při hostující powerplay.

59:40
    Hosté opět bez brankáře.

59:18
    Florida právě vstřelila branku!
    A je pravděpodobně rozhodnuto! Daniel Sedin laxně nahodil puk na branku, tam se puk odrazil k Trocheckovi, jenž jej o mantinel dostal z pásma. Ve středním pásmu jej převzal ALEKSANDER BARKOV a uklidil jej do odkryté branky. Asistence: Vincent Trocheck, Aaron Ekblad.

58:50
    Domácí dostali kotouč ven z pásma a hosté se do něj opět musí probojovat.

58:12
    Barkov se prokličkoval až do zakončená, ale místo střely volil přihrávku a akce tak končí neúspěchem.

57:55
    Trenéři domácích už přehazují formace do defenzivní podoby.

57:27
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale rychle přicházejí o kotouč a domácí se bleskově přesouvají do střední třetiny.

57:00
    Puk na střídačce Vancouveru, domácí jsou si vědomi tenkého vedení a šetří čas kde se dá.

56:48
    Po vhazování vypálil Pysyk, ale rozezvučel jen plexisklo za brankou, nicméně i tento ušetřený čas se domácím nesmírně hodí.

56:40
    Zakázané uvolnění hostí, tohle přichází Floridě vhod, neboť může ušetřit několik cenných vteřin.

56:08
    Rychlý přechod do útočného pásma přinesl puk na hůl Nicka Bjugstada, jenž zápěstím vypálil. Jeho rána se otřela o břevno a vyletěla ven z hřiště. Velká škoda pro domácí, kteří si mohli pojistit vedení.

56:00
    Säteri zlikvidoval nebezpečný pokus jednoho z bratrů Sedinů a přerušuje hru. Následuje komerční pauza.

55:25
    Trocheck se vydal kupředu a bekhendovým pokusem ohrozil Markströma, ten vyráží touš do rohu.

55:01
    Vancouver skutečně zabral a Florida má co dělat, aby se ubránila!

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 17. J. McGinn, 37. Barkov (Pysyk, Bjugstad), 60. Barkov (Trocheck, Ekblad) – 32. M. Granlund (B. Sutter)

Florida Panthers: Säteri (Montembeault) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, McCoshen, Petrovic – Dadonov, Barkov, Bjugstad – Huberdeau, Trocheck, Malgin – J. McGinn, McCann, Mamin – Haley, MacKenzie, Sceviour.
    Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Stecher, Del Zotto, Ch. Tanev, Gudbranson, B. Hutton – Vanek, Horvat, Boeser – D. Sedin, H. Sedin, Virtanen – B. Gaunce, B. Sutter, Eriksson – Bärtschi, Gagner, M. Granlund.

Rozhodčí: Luxmore, O'Rourke – Murray, Gawryletz