Letohrad – Most 4:0 (kon.) | Ústí n/L – Rakovník 8:1 (kon.) | Kovo Praha – Sudoměřice 2:1 (2:1 po s.s.)
Plzeň – Kert Park Praha 4:2 (kon.) | Pardubice – Kladno 2:0 (kon.)
HBC Plzeň
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
HC Kert Park Praha
Sobota 10.03.2018, 16:00 • Hokejbalová hala • CROSSDOCK Extraliga • 15. kolo

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
    Nashledanou! (18:52:11)

Mečouni zaskočili lídra extraligy a jsou teprve druhým týmem, který Kertu sebral body, ba i jej porazil. Obětavý výkon domácích, podpořený skvělým Jiřím Návarou dokázal nakonec eliminovat i tak silný útok, který hosté do Plzně přivezli.

Kert Park se ve třetí třetině dotáhl na rozdíl jediného gólu. Dvoubrankové vedení ale Plzni vrátil využitou přesilovkou Ulč a na skóre nic nezměnila ani závěrečná power-play.

Střely na branku v zápase: 18 – 28.

44:50
    Gřonka minul zcela prázdnou klec a na závěr tak ještě pobavil domácí střídačku.

44:38
    Malý zblokoval střelu Fejfara a s Pauerem se vydává dopředu. Je zřejmě rozhodnuto.

44:27
    Píská se zakázané uvolnění Plzně.

44:15
    Fejfar udržel míček před Ulčem a nabil Plzákovi, tomu ovšem střela krutě nesedla.

43:49
    Návara dalším povedeným zákrokem vychytal Wróbela.

43:27
    Oddechový čas pro hosty.

43:27
    Kert i v oslabení zkusí power-play. Mikl zamířil na střídačku. V přerušené hře posílá trenér Kuna na hřiště pětici Nýdl, Plzák, Fejfar, Wróbel, Kruček.

42:55
    Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha (Kovář – 2 min., vysoká hůl).

42:20
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Využitá přesilovka a čtvrtý gól domácích. Pejchar přihrávkou přes osu našel mladého DAVIDA ULČE, který střelou z první nedal přesouvajícímu se Miklovi šanci. Asistence: Daniel Pejchar, Lukáš Hanuš.

41:49
    Benedikt vypálil tvrdě od červené. Mikl zasáhl betonem.

41:15
    Valenta tečoval Hanušovu střelu a míček skončil jen pár milimetrů od levé tyče!

40:34
    Plzeň si před přesilovkou bere oddechový čas.

40:34
    Komplikace pro hosty. Šperl je vyloučen na dvě minuty za napadení.

40:25
    Buly před Miklem. Zakázané uvolnění Kertu?

39:53
    Zbývá něco málo přes pět minut hry ve třetí třetině. Uhájí domácí jednobrankový náskok?

Tomáš Majer

Branky a nahrávky: 1. Valenta (Pejchar), 12. Benedikt J. (Ulč, Malý), 22. Malý (Pejchar), 43. Ulč (Pejchar, Hanuš) – 25. Čejka (Plzák), 38. Kruček J. (Wróbel, Kruček M.)

HBC Plzeň: Návara (Kráčina) – Kavalír, Šmucer, Vodrážka, Pokorný, Hanuš, Kovářík – Gřonka, Pejchar, Valenta, Kunzmann, Kejř O., Pauer, Ulč, Benedikt J., Malý, Forejt, Krch.
    HC Kert Park Praha: Mikl (Mroviec) – Blaško, Plzák, Kaucký, Dulava, Nýdl, Šperl – Javorka, Kruček J., Kovář, Postulka, Zvonek, Wróbel, Fejfar, Čejka, Rozenberg, Kruček M..

Rozhodčí: Koskuba, Šulo