New Jersey – Carolina 4:3 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 3:4 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 5:2 (kon.)
St. Louis – San Jose 3:2 (po pr.) | Nashville – Minnesota 2:1 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – Boston 5:4 (2:1 po s.n.)
Dallas – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Edmonton – Columbus 3:7 (kon.) | Vancouver – Anaheim 4:1 (kon.)
Ottawa Senators
3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
New York Islanders
Středa 28.03.2018, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Česká a slovenská stopa v utkání

Filip Chlapík (OTT) 0+0, 0 střel, TOI 8:53
    Jaroslav Halák (NYI) 33 zák., 3 góly, 91,7% (06:00:57)

Hvězdy utkání

1. Bobby Ryan (OTT) 1+2
    2. Matt Duchene (OTT) 1+2
    3. Andrew Ladd (NYI) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 36-31; Zablokované střely: 15-23; Vhazování: 46%-54%; Hity: 25-36; Přesilové hry: 1/4-1/2; Trestné minuty: 9-13.

Canadian Tire Centre bylo svědky zvratů, když Anders Lee poslal Islanders po necelých šesti minutách do vedení a ještě před přestávkou v rozpětí necelých dvou minut otočili utkání na stranu Ottawy Matt Duchene a Erik Karlsson. Po 16 sekundách druhé třetiny ovšem vyrovnal bleskově Anthony Beauvillier a Brock Nelson po fantastickém zákroku Jaroslava Haláka otočil utkání zpět na stranu Islanders. Bobby Ryan poté necelých pět minut před koncem vyrovnal, jenže 2 minuty a 3 sekundy před koncem rozhodl o výhře Islanders Andrew Ladd, který vstřelil svůj druhý gól v zápase. Konečný výsledek krásného střetnutí. Ottawa Senators 3 New York Islanders 4.

59:27
    Bobby Ryan po krásném přenesení hry bez přípravy vystřelil v levém kruhu na přední tyč, Jaroslav Halák ale puk po bleskovém přesunu dokázal vyrazit!

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:31
    Ottawa krásnou střelou z pravého křídla orazítkovala brankovou konstrukci! To bylo těsné! Mike Condon před vhazováním v útočném pásmu zamířil na střídačku.
    57:57 Andrew LADD - 3:4

57:57
    Islanders právě vstřelili branku!
    Thomas Hickey na levém křídle nahodil puk od modré čáry na vzdálenější pravou tyč, kde do něj vložil hůl ANDREW LADD a uštědřil Ottawě dost možná rozhodující zásah! Asistence: Thomas Hickey a Mathew Barzal.

56:47
    Scott Mayfield na pravém křídle nahodil puk od modré čáry na bránu a Mike Condon ho na poslední chvíli po teči Johna Tavarese zachytil v lapačce! Už se ohlížel za svá záda!
    55:26 Bobby RYAN - 3:3

55:26
    Ottawa právě vstřelila branku!
    BOBBY RYAN na pravém křídle nahodil puk od hrazení jemně na přední tyč, kde si ho srazil do vlastní brány nešťastný Brandon Davidson! Asistence: Matt Duchene a Ryan Dzingel.

54:55
    Jaroslav Halák podržel puk ve své výstroji a po jeho zásahu následuje reklamní přestávka.

54:51
    Vyloučený Chris Wagner, bývalý hráč Anaheimu, je zpět na ledě a Islanders hrají v plném počtu.

53:40
    Mike Hoffman tvrdě vypálil s příklepem v levém kruhu, Jaroslav Halák ale na přední tyči puk vyrazil.

52:51
    Chris Wagner byl vyloučen na dvě minuty za krosček a Senators mají šanci srovnat krok v početní převaze.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 13. Duchene (Pageau, B. Ryan), 15. E. Karlsson (Duchene, B. Ryan), 56. B. Ryan (Duchene, Dzingel) – 7. Lee (Tavares, Pelech), 22. Beauvillier (Barzal, Eberle), 39. B. Nelson (Fritz, Ladd), 58. Ladd (Hickey, Barzal)

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – Borowiecki, Ceci, Chabot, E. Karlsson (C), Wolanin, Claesson – Hoffman, Pageau, Pyatt – Dzingel, Duchene (A), B. Ryan – Pääjärvi, Z. Smith (A), Burrows – M. McCormick, Chlapík, Sexton. Hlavní trenér: Guy Boucher.
    New York Islanders: Halák (Gibson) – Hickey, Pulock, Mayfield, D. Seidenberg, Davidson, Pelech – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – Ladd (A), B. Nelson, Fritz – Johnston, Wagner, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Doug Weight.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Chris Rooney. Čároví: Brad Kovachik, Shandor Alphonso

Diváci: 15284