New Jersey – Carolina 4:3 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 3:4 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 5:2 (kon.)
St. Louis – San Jose 3:2 (po pr.) | Nashville – Minnesota 2:1 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – Boston 5:4 (2:1 po s.n.)
Dallas – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Edmonton – Columbus 3:7 (kon.) | Vancouver – Anaheim 4:1 (kon.)
Vancouver Canucks
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Anaheim Ducks
Středa 28.03.2018, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Československá stopa v utkání:
    Ondřej Kaše (tým) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:34 (06:38:45)

1. Brandon Sutter (VAN) 2+1
    2. Alex Biega (VAN) 1+0
    3. Jacob Markström (VAN) 23 zák., 1 gól, 95,8%

Po dvou třetinách platil vyrovnaný stav zápasu, ve třetí části hry ale dominoval domácí celek, který vstřelil tři góly, dvě z toho Brandon Sutter. Ten zaznamenal celkem tři body za dva góly a jednu přihrávku. Ducks ve třetí třetině neměli žádnou výraznější šanci.

59:44 Brandon SUTTER - 4:1

59:44
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč posílá do prázdné branky vancouverský BRANDON SUTTER.

59:32
    Brandon Montour minul branku v dobré střelecké pozici, kotouč končí mimo.

58:45
    Ondřej Kaše nedokázal prostřelit domácího brankáře, hra pokračuje dál.

58:05
    Alexander Edler dokázal zblokovat soupeřovu střelu od modré čáry.

57:37
    Přesilovku hraje hostující celek, který navíc odvolal brankáře.

57:37
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brandon Sutter – 2 min., podražení).

57:29
    Střelecký pokus Brandona Montoura byl zblokovaný domácím hráčem, dobře zapracoval Alexander Edler.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:43
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

56:35
    Píská se zakázané uvolnění, domácí celek špatně rozehrál, a tak se bude vhazovat před brankou Vanucks.

55:40
    Tyler Motte dostal hru do útočného pásma a od modré čáry vypálil, jeho projektil byl zblokovaný.

55:23
    Ondřej Kaše vedl další akci hostujícího celku, propracoval se do střelecké pozice, vypálil z předbrankového prostoru jen do připraveného brankáře.

54:52
    Hampus Lindholm se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, kotouč ale netrefil podle svých představ, a tak dokázal poměrně snadno zasáhnout domácí maskovaný muž.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Gagner (D. Sedin, H. Sedin), 44. Biega (D. Archibald, Motte), 49. B. Sutter, 60. B. Sutter – 38. Cogliano (Beauchemin, Kesler)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Stecher, Del Zotto, D. Pouliot, Sautner, Biega – Goldobin, Horvat, Virtanen – D. Sedin, H. Sedin, Gagner – D. Archibald, B. Sutter, Motte – Boucher, Dowd, J. Jokinen.
    Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Montour, Manson, H. Lindholm, Beauchemin, M. Pettersson – Rakell, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – O. Kaše, Henrique, N. Ritchie – D. Grant, Chimera, Terry.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Sutherland – Gawryletz, Cameron

Diváci: 18 405