Česko – Švýcarsko 4:1 (kon.) | Finsko – Bělorusko 2:3 (po pr.) | Švédsko – Slovensko 6:3 (kon.)
Finsko
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Bělorusko
Čtvrtek 05.04.2018, 17:30Euro Hockey Challenge

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera a někdy příště opět na shledanou. (20:10:48)

Dnešní utkání je za námi. Favorizovaní Finové dnes nedokázali uspět proti Bělorusům a po výsledku 2:3 po pr. prohrávají dnešní utkání. Vítěznou branku vstřelil ve druhé minutě prodloužení Šarangovič, který využil přesilovou hru čtyři na tři.

61:41 ŠARANGOVIČ - 2:3

61:41
    Bělorusko právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a vítězí v dnešním utkání po prodloužení! JEGOR ŠARANGOVIČ dostal skvělou přihrávku před branku z pravého kruhu. Následně se s kotoučem otočil a přesnou střelou k pravé tyči nedal Kilpeläinenovy šanci zasáhnout. Asistence: Alexander Pavlovič a Dmitrij Korobov.

61:25
    Vyloučení v týmu Finsko (Juuso Ikonen – 2 min., podražení).

60:05
    Domácí vyhráli úvodní buly prodloužení a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

60:01

Ve třetí třetině jsme se branky nedočkali a můžeme se tak těšit na prodloužení, které za malý okamžik začne.

60:00

59:16
    Lukka se dostal ke střele z mezikruží, ale Kulbakova ani nadvakrát nepřekonal!

58:51
    Přihrávka rukou. Vhazovat se bude před Kulbakovem.

58:25
    Suomi střelou z bezprostřední blízkosti neuspěl.

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny.

57:37
    Kotouč se po chybě jednoho z hostujících hráčů dostal ke Kulbakovovy, který ho následně raději podržel pod svou lapačkou.

56:25
    Hra se nyní pohybuje převážně ve středním pásmu. Na vážnější šanci ve třetí třetině stále čekáme.

55:24
    Vainio napřáhl ke střele od modré, ale jeho pokus Kulbakov dobře viděl a kotouč tak pohodlně chytil do své lapačky.

54:35
    Ofsajd Finů.

53:49
    Lehtivuori střelou od modré netrefil soupeřovu branku.

53:46
    Kotouč skončil na střídačce hostů. Vhazovat se bude před Kulbakovem.

53:03
    Bělorusové se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale nakonec je zastavil hvizd rozhodčího, který odpískal ofsajd.

52:36
    Jormakka ztratil kotouč ve středním pásmu a dopředu tak mohou vyrazit hosté.

51:25
    Vainio vypálil od modré, ale Kulbakov jeho pokus dokázal vyrazit do rohu kluziště.

51:17
    Zakázané uvolnění Bělorusů.

50:41
    Finové chybovali ve vlastní třetině, ale hosté jejich chybu nedokázali potrestat.

50:11
    Djukov střelou od modré trefil pouze boční síť.

49:46
    Hra je opět přerušena. Tentokrát je to zakázané uvolnění hostů.

49:36
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

49:28
    Hra se nyní pohybuje převážně ve středním pásmu.

48:41
    Lukka dostal nabito na modrou, ale střela mu vůbec nesedla a kotouč tak skončil vysoko nad brankou.

48:12
    Myttynen přihrávkou zpoza branky nenašel před Kulbakovem nikoho ze svých spoluhráčů.

47:56

47:07
    Sandell hledal šikovnou přihrávkou z vrcholu levého kruhu před brankou jednoho ze svých spoluhráčů. Kotouč však nakonec narazil na připravenou hůl jednoho z obránců.

46:46
    Domácí kombinují s kotoučem v útočném pásmu. Střela však zatím nepřichází.

45:55
    Vyloučení v týmu Bělorusko (Sergej Drozd – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

45:23
    Björkqvist střelou z bezprostřední blízkosti trefil pouze ležícího obránce.

45:04
    Další ofsajd domácích. Hra je momentálně dost přerušovaná a na nějakou šanci ve třetí třetině stále čekáme.

44:43
    Hosté jsou usazeni s kotoučem v útočném pásmu, ale žádná střela zatím nepřichází.

43:49
    Ofsajd domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:36
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune opět před Kulbakova.

42:46
    Hra vysokou holí. Vhazovat se bude po pravici Kulbakova.

42:10
    Niemi jen nahodil kotouč za branku soupeře, kde se ho ujal jeden z hostujících hráčů.

41:09
    Sandell pálil z mezikruží, ale svou střelou našel pouze připravenou lapačku Kulbakova.

41:05

40:42
    Lehtivuori střelou od modré netrefil soupeřovu svatyni.

40:05
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se s kotoučem ženou do útočného pásma, neboť hrají ještě zhruba minutu dlouhou přesilovku pět na čtyři.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:26.

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině byli diváci svědky hned tří branek. Nejdříve hned ve druhé minutě vyrovnal střelou od modré Lukka. Následně šli domácí dokonce do vedení, když se ve 29. minutě trefil Suomi. Hosté však ve 32. minutě při hře čtyři na čtyři dokázali srovnat, a to když se i s menším štěstím prosadil Drozd. Stav utkání je tak po dvou třetinách nerozhodný, 2:2.

40:00

39:57
    Velká skrumáž před Kulbakovem, který však nakonec našel kotouč jako první a přikryl ho svou lapačkou.

39:37
    Ikonen střelou z levého kruhu prověřil Kulbakova. Ten si však s jeho povedenou střelou dokázal poradit.

39:06
    Vyloučení v týmu Bělorusko (Roman Graborenko – 2 min., nedovolené bránění).

39:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.

38:13
    Vainio se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až do útočného pásma, kde se snažil z pravého kruhu vystřelit. Střela se mu ale vůbec nepovedla a kotouč tak skončil jen za brankou.

38:09
    Oba týmy hrají ve čtyřech.

38:03
    Vyloučení v týmu Finsko (Matias Myttynen – 2 min., podražení).

38:00
    Vyloučení v týmu Bělorusko (Aleksander Kitarov – 2 min., hákování).

37:30
    Hosté dokázali vyhodit a domácí tak musejí začít od znova.

37:05
    Lehtivuori vyslal na branku střelu od modré, kterou však zablokoval jeden z obránců.

36:09
    Vyloučení v týmu Bělorusko (Ivan Kulbakov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

36:06
    Suomi se dostal s kotoučem zpoza branky před Kulbakova, kterého ale prostřelit ani nadvakrát nedokázal.

35:32

35:15
    Domácí se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu. Puk drží na svých hokejkách hosté.

34:35
    Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Kulbakov však zatím drží svůj tým.

34:07
    Hosté už jsou ve čtyřech.

33:30
    Vyloučení v týmu Bělorusko (Sergej Drozd – 2 min., vražení na hrazení).

33:22
    Jormakka hledal přihrávkou z levého kruhu před brankou někoho ze svých spoluhráčů. Jeho přihrávka však neprošla přes jednoho z obránců a hrát tak mohou hosté.

32:33

32:09
    Vyloučení v týmu Bělorusko (Roman Djukov – 2 min., podražení).

31:22
    31:15 DROZD - 2:2

31:15
    Hosté vyrovnávají na 2:2! Drozd se skvěle prokličkoval s kotoučem až před Kilpeläinena. Následně vypálil bekhendem na Kilpeläinena, který kotouč vyrazil vedle sebe do jednoho ze svých spoluhráčů, od kterého hole se kotouč odrazil za brankovou čáru. Asistence: Andrej Belevič.

30:33
    Vyloučení v týmu Finsko (Matias Myttynen – 2 min., hákování).

30:05
    Domácí si tak dlouho přihrávali v útočném pásmu, až o kotouč přišli.

29:22
    Vyloučení v týmu Bělorusko (Arťjom Volkov – 2 min., hákování).
    28:42 SUOMI - 2:1

28:42
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Domácí otáčejí vývoj utkání! Meskanen poslal přihrávku před branku od pravého mantinelu. Tam sice jeden z jeho spoluhráčů ještě nedokázal prostřelit Kulbakova. To se povedlo až EEMELIMU SUOMIMU, který dorážel kotouč pod sedícího brankáře hostů. Asistence: Ville Meskanen a Sami Sandell.

28:06
    Lehtivuori dostal nabito na modrou, odkud dělovkou vystrašil Kulbakova. Ten však kotouč dokázal vyrazit mimo tři tyče.

27:41
    Lukka nahodil kotouč na branku od modré. Nikdo z jeho spoluhráčů však kotouč nedokázal tečovat, a ten tak nakonec skončil v moci Kulbakova.

27:26
    Kotouč skončil po střele jednoho z hostujících hráčů v moci Kilpeläinena. Ten následně kotouč raději podržel pod svou lapačkou.

26:50
    Sallinen vypálil z pravého kruhu. Kulbakov však jeho pokus i s menším štěstím vyrazil do rohu kluziště.

26:19

25:16
    Velká skrumáž před Kulbakovem, ale gól z toho není!

24:19
    Vyloučení v týmu Bělorusko (Kristian Chenkel – 10 min. osobní trest, bitka + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Finsko (Veli-Mätti Savinainen – 10 min. osobní trest, bitka).

24:19
    Chenkel se pustil do pěstního souboje se Savinainenem. Ani jeden z nich nevyšel vítězně, spíše bych to hodnotil jako remízu. Ani jeden z nich neskončil na ledě, včas je stačili rozdělit rozhodčí.

24:08
    Björkqvist se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho slabý pokus však skončil v lapačce Kulbakova.

23:52
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

23:07
    Posunutá branka hostů. Vhazovat se bude před Kulbakovem.

22:47
    Domácí jsou teď velice aktivní směrem dopředu a snaží se uspět v krátké době podruhé.
    21:50 LUKKA - 1:1

21:50
    Domácí vyrovnávají na 1:1! SANTERI LUKKA vyslal na branku střelu od modré, která skončila až v síti! Kulbakov přes skrumáž hráčů před sebou nemohl nic vidět. Asistence: Juuso Puustinen a Sakari Manninen.

21:23
    Björkqvist střelou z levého kruhu nepřekonal Kulbakova.

20:38

20:29
    Vorobej střelou od modré netrefil soupeřovu svatyni.

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a pokusí se využít ještě půl minuty dlouhou přesilovku pět na čtyři z první třetiny.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:25.

První třetina je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný. Oba týmy se dokázali dostat do šancí, ale jediní hosté dokázali jednu ze svých šancí přetavit v gól. V 10. minutě se prosadil střelou do odkryté branky Pavlovič. Domácí jsou mírně aktivnější směrem dopředu, ale Kulbakova zatím prostřelit nedokázali.

20:00

19:40
    Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

19:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.

18:56

18:38
    Vyloučení v týmu Finsko (Matias Myttynen – 2 min., sekání).

18:36
    Lisovec se dostal ke střele z mezikruží, ale Kilpeläinena překonat nedokázal.

17:52
    Stěpanov vyslal na branku tvrdou střelu z pravého kruhu. Kilpeläinen byl však připraven u své pravé tyče a kotouč pohodlně chytil.

17:10
    Meskanen se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho střelecký pokus však skončil nad brankou.

16:26
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Kilpeläinenem.

15:48

15:45
    Lehtivuori střelou od modré trefil pouze jednoho z protihráčů.

15:20
    Domácí se nyní nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

14:39
    Riikola napřáhl ke střele od modré, kterou však zablokoval jeden z obránců.

13:55
    Hosté dokázali vyhodit a domácí tak začínají akci od své branky.

13:48
    Vyloučení v týmu Bělorusko (Roman Graborenko – 2 min., hrubost).

13:48
    Riikola vyslal na branku střelu od modré, kterou však Kulbakov pohodlně chytil.

13:32
    Myttynen se dostal ke střele těsně před Kulbakovem. Ten však jeho bekhendový pokus dokázal chytit do své lapačky.

13:32
    Oba týmy hrají v plném počtu.

12:20

11:32
    Vyloučení v týmu Finsko (Kasper Björkqvist – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bělorusko (Alexander Kitarov – 2 min., podražení).

10:57
    Björkqvist střelou z pravého kruhu přestřelil soupeřovu klec.
    09:55 PAVLOVIČ - 0:1

09:55
    Hosté se dostávají do vedení! Korobov vyslal na branku tvrdou střelu od modré, kterou Kilpeläinen vyrazil jen před sebe. Kotouč se následně ve skrumáži hráčů dostal na hůl ALEXANDERA PAVLOVIČE, a ten střelou z otočky do prázdné branky nezaváhal. Asistence: Charles Linglet.

09:01
    Sandell hledal přihrávkou z rohu kluziště před brankou někoho ze svých spoluhráčů. Kotouč který mířil přes brankoviště však Kulbakov dokázal svou hokejkou ztečovat mimo dosah jednoho z Finů.

08:25
    Hosté drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

07:45
    Savinainen dostal skvělou přihrávku zpoza branky. Jeho následný střelecký pokus k bližší tyči však Kulbakov dokázal chytit.

07:30
    Domácí na chvíli zamkli svého soupeře v útočném pásmu, ale nakonec z toho byly jen přihrávky, které k ničemu nevedly.

06:08
    Linglet pálil z levého kruhu, ale jeho slabý pokus nenadělal Kilpeläinenovi větší potíže.

05:45
    Hra vysokou holí. Hra se přesouvá před Kulbakova.

05:37
    Kotouč skončil mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před Kilpeläinenem.

05:33
    Posunutá branka domácích. Rozhodčí tak musel přerušit hru.

05:05
    Näkyvä se dostal ke střele z vrcholu pravého kruhu. Jeho střelecký pokus ale zblokoval jeden z obránců mimo tři tyče.

04:18
    Lehtivuori napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus však Kulbakov dobře viděl a kotouč tak chytil do své lapačky.

04:13
    Puustinen vyslal na branku střelu z velkého úhlu, kterou však Kulbakov vyrazil do ochranné sítě.

03:55
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Kulbakova.

03:45

02:55

02:45
    Hosté se vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

02:10
    Domácí dokázali vyhodit a hosté tak musejí začít od znova.

01:45
    Vyloučení v týmu Finsko (Sami Sandell – 2 min., vražení na hrazení).

01:40

00:41
    Domácí vybojovali kotouč na své hole a nyní rozjíždějí akci směrem dopředu.

00:05
    Hosté vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned posílají za branku soupeře.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Finsko: Kilpeläinen (Larmi) – Lehtivuori, Näkyvä, Riikola, Lukka, Jürgens, Vainio, Vaakanainen – Savinainen, Myttynen, Björkqvist – Jormakka, Manninen, Puustinen – Suomi, Sandell, Meskanen – Sallinen (C), Niemi, Ikonen

Bělorusko: Kulbakov (Karnauchov) – Chenkel, Lisovec, Vorobej, Korobov, Graborenko, Djukov, Ambrožejčik, Znacharenko – Demkov, Belevič, Karaban – Stěpanov, Kovyršin, Gavrus – Pavlovič (C), Šarangovič, Linglet – Drozd, Volkov, Kitarov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 22. Lukka (Puustinen, Manninen), 29. Suomi (Meskanen, Sandell) – 10. Pavlovič (Linglet), 32. Drozd (Belevič), 62. Šarangovič (Pavlovič, Korobov)