Lyon – Amiens 3:0 (kon.) | Lille – Guingamp 2:2 (kon.) | Nantes – Dijon 1:1 (kon.)
Rennes – Méty 1:2 (kon.) | Štrasburk – Saint-Étienne 0:1 (kon.)
RC Štrasburk
0:1 (0:0)
AS Saint-Étienne
Sobota 14.04.2018, 20:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 33. kolo

Z mé strany je to vše, u tohoto přenosu se s vámi loučí Daniel Juráš a přeji vám pěkný zbytek dne. U některého z dalších přenosů brzy napočtenou. (21:57:28)

Tak, a je konec! Domácí celek se mocně snažil o vstřelení gólu, to se jim ale nakonec nepovedlo. Za celý zápas nedokázali proměnit několik velkých šancí, kdežto jejich soupeř, který za celé utkání vystřelil pouze jedinkrát na bránu, se prosadit dokázal, poté svůj náskok udržel a vítězí tím nejtěsnějším možný rozdílem – 1:0.

90+6

90+5
    Teď se míč dostal až k Oukidjovi, po jeho odkopu by měl být odpískán konec zápasu.

90+5
    Rozhodčí už přetahuje nastavný čas, hru ale nechává dál plynout. Uvidíme, jak dlouho se ještě bude hrát.

90+5
    Žlutou kartu dostává Jérémy Blayac (RC Štrasburk Alsace).

90+4
    Nedokázali, a dokonce přicházejí o míč. Krátce na to přišel brutální zákrok, nejspíše z frustrace, po kterém bude následovat minimálně žlutá karta.

90+4
    Ještě jeden rychlý brejk pro RC Štrasburk Alsace, uvidíme, jestli jej dokáží využít.

90+3
    Volný kop byl posazen přímo na hlavu vyskakujícího Goncalvese, ten ale nedokázal zamířit přesně a míč letí za brankovou čáru. Tohle vypadá pro hosty dobře.

90+3
    Žlutou kartu dostává Rémy Cabella (AS Saint-Étienne).

90+2
    Po rozehře nakrátko se mohl prosadit Corgnet, toho ale doslova sundal Cabella. Ten uvidím žlutou kartu a jeho tým bude muset čelit nebezpečnému přímému kopu.

90+1
    Další rohový kop přijde na řadu z levé strany, je to už desátý pro domácí celek.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastaví utkání o 4 minuty.

90
    Domácí pokračují v okupaci branky soupeře, ten se ale v obranné činnosti drží. Uvidíme, kolik se bude nastavovat.

89
    Obrana Saint-Étienne si poradila i s touto šancí, devátý rohový kop zůstane nevyužitý a na časomíře začíná devadesátá minuta.

89
    Odvráceno na roh, Lienard bude rozehrávat i od praporku.

89
    Faul na levé straně, z asi třiceti metrů bude standartku zahrávat Lienard.

88
    Tu ale opět nevyužívají a jejich čas na vstřelní branky se velmi krátí, do konce základní hrací doby jsou to už jen necelé tři minuty.

Daniel Juráš

Branky: 83. Debuchy

Karty:   45. Grimm (SSG), 81. Foulquier (SSG), 90+5. Blayac (SSG) – 90+3. Cabella (SET)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:10.
    RC Štrasburk: Oukidja – Seka, P. Martinez, B. Koné, Foulquier – Liénard, Grimm (85. Saadi), Martin – Corgnet, Gonçalves, Bahoken (84. Blayac).
    Náhradníci: Kamara – Blayac, Zohi, Saadi, Caci, Salmier, Bangou.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Dioussé (63. Ntep), Subotić, Debuchy – M'Vila, Selnaes – Monnet-Paquet, Cabella, Hamouma (85. Janko) – Berić (60. Bamba).
    Náhradníci: Moulin – Pajot, Ntep, Tannane, Janko, Bamba, M'Bengue.

Rozhodčí: Lesage – Denis, Mouysset, Perreau Niel.