Chelsea – Porto 2:2 (5:4 po pen.) | Manchester City – Barcelona 4:5 (kon.)
po penal. (5:4)
Chelsea FC
2:2 (1:1)
FC Porto
Pátek 20.04.2018, 13:00 • Colovray Sports Centre, Nyon • UEFA Youth League • Semifinále

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:9. (15:14:15)

Londýnská Chelsea byla tři minuty od vyřazení v závěru druhého poločasu. Po penaltovém rozstřelu ale nakonec postupuje do finále UEFA Youth League!

Dlouho se oba týmy nedokázaly probít přes obranu soupeře. Zlom přišel až po půlhodině, kdy zaváhal při rozehrávce Qzeirós, který doslova daroval míč hráčům Chelsea a ti toho náležitě využili. Hudson-Odoi pálil jen do brankáře Costy, který ale balon neudržel v rukavicích a Redan s přehledem doklepl balon do sítě. Chybující Diogo Queirós ale dokázal povedenou hlavičkou ještě do pauzy srovnat. Druhý poločas přinesl podobně jako ten první dvě branky, po jedné na každé straně. Osm minut před koncem se radoval z góly střídající Joao Mário, ale těsně před závěrečným hvizdem dokázal srovnat na 2:2 kapitán Chelsea Joshua Grant.

Penaltový rozstřel zahájil chybou ve druhé sérii Brown, ale stejně si vedl o několik sekund později také Leite. Rui Pires mohl poslat Porto do finále, ale zaváhal a pokračovalo se až do sedmé série. V ní se nejprve prosadil Familio-Castillo, ale následně byl Cummingem vychytán Diogo Bessa a Chelsea se tak raduje z postupu.

Finálový soupeř vzejde pro Chelsea z dvojice Manchester City – Barcelona.

7. série
    5:4
    Diogo Bessa musel dát. Devatenáctiletý záložník Porta poslal míč svou levačkou jen do rukavic připraveného Cumminga a Chelsea postupuje do pondělního finále!

7. série
    5:4
    Tradiční exekutor volných přímých kopů Familio-Castello neměl problém poslat brankáře k opačné tyči.

6. série
    4:4
    Diogo Queirós už dnes jednu branku dal a skvěle si vedl i nyní. Jeho pokus končí v levém horním rohu a rozstřel pokračuje.

6. série
    4:3
    Trevoh Chalobah se rozběhl z velké dálky, ale poté jistě proměnil svůj pokutový kop.

5. série
    3:3
    Vše mohl rozhodnout Rui Pires. Záložník Porta ale nedává, stejně jako James zkoušel pálit k levé tyči, ale tam byl Cumming.

5. série
    3:3
    Tlak se zvyšuje! Pátou sérii otevřel Reece James, který ale střelou po trávníku neuspěl. Diogo Costa parádně zasáhl o své tyče.

4. série
    3:3
    Další střídající hráč. Junior Maleck si postavil míč na penaltový bod a poté ho levačkou poslal do levého horního rohu.

4. série
    3:2
    Callum Hudson-Odoi dal šanci brankáři, ale ten nedokázal míč vyrazit až nad břevno.

3. série
    2:2
    Mamadu Lamba se rozběhl velmi pomalu, ale poté napálil míč přesně pod břevno. Cumming byl tentokrát zcela bez šance.

3. série
    2:1
    Luke McCormick odehrál povedené utkání a to jen potvrzuje při proměněné penaltě. Parádní rána do pravého horního rohu.

2. série
    1:1
    Diogo Leite pálil levačkou k pravé tyči, ale tam byl připravený Cumming a také chytá.

2. série
    1:1
    Brown nedal takovou razanci své střele a toho využil Costa k parádního zákroku u tyče.

1. série
    1:1
    Za Porto se jako první přestavil Estrela. Jeho střela šla k levé tyči, tam padal i Cumming, ale na míč si nesáhl.

1. série
    1:0
    Jako první se vydal k penaltovému bodu Harvey St. Clair. Jeho pokus šel přesně do pravého horního rohu a Costa neměl šanci.

Střílení penalt začíná.

Druhý poločas přinesl podobně jako ten první dvě branky, po jedné na každé straně. Osm minut před koncem se radoval z góly střídající Joao Mário, ale těsně před závěrečným hvizdem dokázal srovnat na 2:2 kapitán Chelsea Joshua Grant.