Francie – Švýcarsko 0:6 (kon.) | Finsko – Švédsko 2:0 (kon.) | USA – Česko 4:1 (kon.)
Francie
0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Švýcarsko
Sobota 28.04.2018, 10:30 • Arena Metallurg • Mistrovství světa do 18 let • O udržení

Zápas končí. První zápas vyhrálo Švýcarsko 5:2, dnes druhý 6:0 a dokázalo se udržet v elitní skupině MS hráčů do osmnácti let. Naopak Francie sehrála dva nepovedené zápasy a sestupuje do první divize skupiny A. Francie tak bude příští sezónu bojovat o návrat do elitní skupiny MS hráčů do 18 let. Mistrovství světa první divize skupiny A by se mělo konat od 14. do 20. dubna 2019 ve Francii v Grenoblu. Francie tak bude bojovat v domácím prostředí. (13:06:03)

58:49
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Gian-Marco Wetter – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

57:06
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Simon Wüest – 2 min., sekání).

56:09
    Vyloučení v týmu Francie (Jules Gallet – 2 min. + 5 min., zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Baptiste Bruche.

52:50
    Vyloučení v týmu Francie (Timothé Quattrone – 2 min., podražení).

50:00
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarsko sice přesilovku neproměnilo, ale i tak navyšuje vedení. Při hře pět na pět se prosazuje obranou soupeře zapomenutý LUCA DE NISCO. Asistence: Gilian Kohler.

44:42
    Další přesilová hra pro Švýcarsko, tentokrát na trestnou lavici míří na dvě minuty za vysokou hůl Jules Gallet.

42:46
    Druhá střela Švýcarska na branku v této třetině znamená další gól. Tentokrát prostřelil Duquennea GILIAN KOHLER. Asistence: Davyd Barandun a Keijo Weibel.

40:01

Další dva góly padly ve druhé třetině zápasu, ve kterém tam vede Švýcarsko 4:0 a míří za záchranou. Francie je ve velmi obtížné pozici, kterou si navíc komplikuje častými vyloučeními.

40:00

39:17
    Vyloučení v týmu Francie (Pierrick Dubé – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

38:22
    Přesilovka Francie ale netrvala dlouho, neboť na trestnou lavici usedá na dvě minuty za sekání Hugo Allais.

37:27
    Švýcarský Mathieu Vouillamoz to nyní se svou agresivitou přehnal, zezadu krosčekoval soupeře, za což si vysloužil dvouminutový trest a osobní desetiminutový trest. Trest odpyká Jesse Tanner.

34:18
    Francouzský celek čeká další těžká zkouška, nyní hraje v oslabení, neboť na trestnou lavici usedl Samuel Guer – 2 min., podražení.

27:38
    Švýcarský celek hraje aktivněji, díky čemuž přidává další branku. Tentokrát po Patryově přihrávce prostřelil gólmana GILIAN KOHLER. Asistence: Stéphane Patry.

21:47
    Další důležitý krok k záchraně udělala reprezentace Švýcarska. Z kraje druhé části hry dává třetí branku, vedení svého celku navyšuje povedenou střelou KEIJO WEIBEL. Asistence: Davyd Barandun.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Weibel (Mettler, Sopa), 16. Barandun (Gross, Weibel), 22. Weibel (Barandun), 28. Kohler (Patry), 43. Kohler (Barandun, Weibel), 50. de Nisco (Kohler)

Francie: Duquenne (Comello) – Allais, Coulaud, Bataillé, Schmitt, Coffy, Bourillon – Fabre, Leroux, Bruche – Mainot, Plagnat, Dubé – Quattrone, Guer, Dair – Chautant, Rabl, Rousseau – Gallet.
    Švýcarsko: Hollenstein (A. Schmid) – Villa, Moser, Anex, Henauer, Gross, Barandun, Prysi – Verboon, Nussbaumer, Vouillamoz – Mettler, Sopa, Wetter – Patry, Weibel, Kohler – Barbei, Tanner, de Nisco – Wüest.

Rozhodčí: Naumov, Vikman – Nikulainen. Pardatšer