Caen – PSG 0:0 (kon.) | Dijon – Angers 2:1 (kon.) | Lyon – Nice 3:2 (kon.)
Marseille – Amiens 2:1 (kon.) | Méty – Bordeaux 0:4 (kon.) | Nantes – Štrasburk 1:0 (kon.)
Rennes – Montpellier 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Lille 5:0 (kon.) | Toulouse – Guingamp 2:1 (kon.)
Troyes – Monaco 0:3 (kon.)
Toulouse FC
2:1 (0:0)
EA Guingamp
Sobota 19.05.2018, 21:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky francouzského fotbalu. Dnes máme na programu závěrečné kolo League1, my budeme společně sledovat utkání mezi Toulouse FC a EA Guingamp.

Toulouse FC
    Domácí neprožívají vůbec dobrou sezonu, před posledním utkáním se nachází na místě zaručující baráž o setrvání v nejvyšší soutěži. Toulouse si po Métách připsali v sezoně nejnižší počet výher – pouhých osm ze 37 utkání. Na poslední místo zaručující záchranu ztrácí domácí tři body, takže dnes potřebují nutně zvítězit a zároveň pomoc mistrovského PSG proti Caen. Nicméně se musí domácí koukat i pod sebe, jelikož předposlední Troyes ztrácí na Toulouse pouhý bod a tak místo záchrany můžou skončit i ve druhé lize. Zápletka jako hrom, nechme se překvapit jak to vše dopadne.

EA Guingamp
    Zatímco domácí řeší sestupové starosti, to hosté dnes můžou hrát úplně v klidu. V tabulce se nachází v klidném středu, konkrétně na jedenáctém místě, když si na své konto připsali celkově 47 bodů, což je o třináct více než jejich dnešní soupeř. Do dnešního utkání půjdou hosté s remízou v zádech z posledního duelu, na domácí půdě sehráli skvěle utkání s Marseile, když po devadesáti minutách svítilo na ukazateli skóre 3:3. S letošní sezonou by se rádi svěřeci Antoine Kombouareho rozloučili výhrou, čímž by se mohli při souhře výsledků dostat až na konečné deváté místo.

Rozhodčí
    Dnešní rozhodčí bude pískat jako hlavní rozhodčí Mikael Lesage, na pomezí mu budou asistovat Denis Sebastien a Mugnier Cyril. Jako čtvrtý rozhodčí bude připravený Batta Florent.

Zápas v Municipal Areně začne ve 21:00. Ke sledování našeho onlajn přenosu jste všichni srdečně zváni. Přenosem vás provede Jakub Štěrba.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Toulouse FC: Lafont – Moubandje, Jullien, Diop, Yago – Somália, Imbula, Sangaré – Durmaz, Sanogo, Gradel.
    Náhradníci: Goicoechea – Blin, Amian, Jean, Mubele, Sylla, Toivonen.

EA Guingamp: Johnsson – Rebocho, Sorbon, Kerbrat, Tabanou – Blas, Deaux – Thuram, Grenier, Coco – Briand.
    Náhradníci: Caillard – Benezet, Didot, Giresse, Ngbakoto, Phiri, Salibur.

Rozhodčí: Mikael Lesage – Denis Sebastien, Mugnier Cyril.

Obě mužstva už jsou na hrací ploše, zápas bude co nevidět zahájen.

1

1
    Mikael Lesage nám dnes poprvé pískl do píšťalky, což znamená, že utkání může odstartovat – pojďme na to! Výkop měli na starosti hosté, jenž rozehráli nevšedním způsobem – výkopem dopředu přímo do autu.

2
    Domácí fotbalisté, jenž dnes oblékli klasické fialové dresy, začínají svou první útočnou akci.

3
    Další akce domácích zakončená faulem ve středu hřiště.

4
    Tabanou nesmyslně podrazil Somalia, rozhodčí klidně mohl vyndat z kapsy žlutou kartu.

6
    Max-Alain Gradel se dostal ke střele z hranice pokutového území, tečovaná střela skončila těsně vedle.
    6. Tečovaná střela Max-Alain Gradela skončila těsně vedle.

7
    Domácí nadále při chuti, k dispozici mají první rohový kop v zápase.

8
    Jeden z domácích hráčů se provinil útočným faulem.

9
    Snad první dotek s míčem si vyzkoušel i brankář Lafont, který rozehrává od své branky.

10
    V zápětí se na druhé straně dostal v pokutovém území k hlavičce Sanogo, nicméně branku přestřelil.

11
    Hosté, jenž dnes oblékli červené dresy, zkoušeli zakombinovat po pravé straně, celá akce byla pokažená špatnou přihrávkou do autu.

12
    Gradel se pokusil vystřelit z hranice vápna, tečovaná střela skončila na penaltě, kde slabě hlavičkoval Sanogo přímo do náruče brankáře Johnssona.
    12.

14
    Utkání má zatím velký spád, avšak to díky domácím, kteří mají zatím o dosti více ze hry.

15
    Opět u balonu hosté, domácí výborně napadají a nenechávají hostům moc času na rozehrávku.

16
    Guingamp se dostal k centru z levé strany, ten byl příliš dlouhý a všechny hráče ve vápně přelétl.

17
    Žlutou kartu dostává Steeve Yago (Toulouse FC).

18
    Thuram po souboji s Yagem zůstával ležet na trávníku, po minutovém ošetření už je připraven zasáhnout zpátky do hry.

18
    Další nebezpečný závar před hostující brankou, nyní si vše brankář s pomocí obránce pohlídal.

19
    Domácí budou zahrávat nebezpečnou standartku ze střední vzdálenosti.

20
    Imbula to zkusil přes zeď rovnou na branku, tu však přestřelil.

21
    První šance hostů. Ve vápně se prodral přes obránce k hlavičce Coco, o dva metry minul.

22
    Opět nebezpečná střela Gradela z hranice vápna, kterou Johnsson vyrazil jen před sebe, u dorážky byl nejrychleji Somalia, který trefuje tyč.
    22. Hezká střela Gradela, Somália z dorážky trefuje tyč.

24
    Skvělý obraný zákrok Sorbona, který zablokoval nebezpečnou střelu mířící zjevně už do brány.

25
    Nadále se hraje pouze na jednu branku, hosté pod drtivým tlakem domácích.

26
    Domácí kombinují ve středu hřiště, hosté se jen brání.

28
    Kerbat váhal s rozehrávkou, čehož využili domácí k rychlému kontru, který byl zakončený střelou Sanogy, výborným zákrokem se blýskl Johnsson.
    28. Skvělý zákrok Johnssona proti střele Sanogy

29
    Domácí se hodně zlobí, zákrok Coca na Sanogu v pokutovém území byl hodně na hraně.

30
    Žlutou kartu dostává Rebocho (EA Guingamp).

31
    Po faulu Rebochy mají domácí slušnou příležitost ze standartní situace.

32
    Ač pod tlakem, tak dokázal Johnsson míč vyboxovat daleko od své brány.

34
    Hosté stále v útočné fázi nic nevymysleli a nedařilo se jim ani tentokrát, když celá jejich akce opět skončila nepřesnou přihrávkou na nabíhajícího útočníka.

35
    Centrovaný balon Durmaze si našel ve vápně Gradel, hráz těl před sebou neprostřelil.

36
    Nyní Gradel centroval a před brankou chyběl Somaliovi krok, aby zakončoval do prázdné brány.

37
    Yago dnes podruhé fauluje a může být hodně rád, že i tentokrát neviděl žlutou kartu, což by znamenalo vyloučení.

38
    Gradel dalším centrem trefil ruku Kerbrata, rozhodčí píská pouze rohový kop.

39
    Imbula hezky nacentroval na penaltu, kde se domácí v hlavičkovém souboji neprosadili.

40
    Ojedinělý centr hostů do šestnáctky končí v rukavicích Lafonta.

41
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočká se jedno z mužstev branky do šatny?

42
    Po tečované střele si rohový kop vyzkouší i hostující fotbalisté.

43
    Po slabé hlavičce Brianda pohodlně chytá míč do rukavic Lafont.

44
    Nepřesný odkop Lafonta dává ještě možnost hostům k útočné akci.

45
    Thuramova střela ztečovaná na další rohový kop.

45
    Ze kterého nezapršelo a Lafont si může rozehrávkou napravit reputaci.

45+1
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45+1
    Po faulu na Sanogu už se toho zřejmě moc nestane.

45+1

Máme za sebou první poločas hry, ve kterém byli jasně lepší domácí fotbalisté, nicméně míč do branky se jim dostat nepodařilo a tak na ukazateli svítí skóre 0:0. Pokud hosté nezmění organizaci hry, je jen otázka času, kdy se Toulouse prosadí. Nechme se překvapit, co nám hráči předvedou v poločase druhém. Po menší přestávce jsme zpět, buďte u toho s námi.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Hráči obou mužstev se nám vracejí na hrací plochu, druhý poločas bude co nevidět zahájen.

46

46
    Ve druhém poločase měli výkop domácí, kteří po rozehrání hned zakopli míč jako v prvním poločase hosté. Nějaký nový trend?

47
    Žlutou kartu dostává Franck Tabanou (EA Guingamp).

48
    Durmaz nacentroval hezký balon, po kterém nepřesně hlavičkoval Jullien.
    48. Jullien hlavičkou jen těsně míjí bránu.

49
    Johnssonovi se nepovedl odkop od branky, domácí opět mohou zaútočit.

50
    Zatím nám prvních pět minut hry ukazují stejný obrázek jako v prvním poločase, domácí jsou nadále aktivnějším celkem.

51
    Coco byl ostře sražen k zemi, opět mohl rozhodčí ukázat žlutou kartu.

52
    Nepřesná hlavička Rebhochy dává domácím zadarmo zahrát rohový kop.

53
    Johnsson boxuje před hlavičkujícími hráči Toulouse.

54
    Do pokutového území nebezpečně vlétl Coco, míč si ale předkopl a ten skončil až za základní čárou.

55
    Další z nebezpečných rychlých protiútoků. Thuram dostal přihrávku na hranici vápna, kde udělal kličku obránci, jeho střelu z úhlu chytá Lafont.
    55. Thuram na Lafonta nevyzrál.

57
    Držení míče: 57% – 43%

60
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    Domácí se konečně po hodině hry prosazují. MAX-ALAIN GRADEL dostal výborný balon do běhu, v pokutovém území se zbavil obránce a tváří v tvář překonal brankáře Johnssona.
    60. Max-Alain GRADEL - 1:0

61
    Další centr už Johnsson kryje do svých rukavic.

62
    Hosté se pokouší o rychle vyrovnání. Střela Imbuly doprostřed brány Lafonta nevyděsila.

63
    Hezká kombinace domácích. Durmaz předložil krásný balon YAYU SANOGOVI, který se přesnou střelou proti Johnssonovi nemýlil.
    63. Yaya SANOGO - 2:0

65
    Hosté opět mohou hned korigovat ze standartní situace.

66
    Guingamp právě vstřelil branku!
    A opravdu se tak děje. CLEMENT GRENIER se s ničím nerozpakoval a tvrdou ránou prostřelil vše co mu stálo v cestě, včetně brankáře.
    66. Clément GRENIER - 2:1

67
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Steeve Yago, přichází Kelvin Amian.

68
    Žlutou kartu dostává Jimmy Durmaz (Toulouse FC).

69
    Rohový kop pro Toulouse.

70
    Ten si domácí zopakují z druhé strany.

71
    Durmaz poslal balon na první tyč, kde byli v souboji úspěšnější hosté.

72
    Tabanou na zadní tyči pro jistotu hlavou zahrál na další rohový kop pro Toulouse.

73
    Tentokrát si nejvýše vyskočil Johnsson, který kryje míč do rukavic.

74
    Hra se nám teď přelévá ze strany na stranu, hned z protiútoku rohový kop na druhé straně.

75
    Domácí se osvobozují.

76
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Yeni Ngbakoto.
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Lebogang Phiri.

77
    Hosté nadále neskládají zbraně, kontaktní branka jim vlila novou krev do žil.

78
    Imbula rozehrál doprava na Durmaze, kterému se centr vůbec nepovedl.

79
    Žlutou kartu dostává Ibrahim Sangaré (Toulouse FC).

80
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Jimmy Durmaz, přichází Firmin Ndombe Mubele.

81
    Hra se nám rozeběhla do poslední desetiminutovky, jistě se máme ještě nač těšit.

82
    Na centrovaný balon si dnes už podruhé nejvýše vyskočil Jullien, nyní jeho hlavička mířila jen doprostřed branky.

83
    Nepřesné přenesení hry na Gradela, jenž by mohl jít už sám na branku.

84
    Domácí svědomitě brání výsledek, díky nepřesným přihrávkám často přechází do rychlých protiútoků do otevřené obrany.

85
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Rebocho, přichází Thibault Giresse.

86
    Další z mnoha rohových kopů. Tentokrát z něho rozehrávali hosté, ani tentokrát z toho vážnější situace před brankou nenastala.

87
    Sanogo pálil ve vápně z otočky, skvělým zákrokem se blýskl Johnsson.
    87. Johnsson předvedl skvělý zákrok po střele Sanogy.

88
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Somália, přichází Ola Toivonen.

89
    Johnsson bude vykopávat, spousta hráčů Guingampu už zůstává na hrotu.

90
    Gradel měl na kopačce rozhodnutí, avšak střelou z malého vápna míjí branku.
    90. Gradel měl na noze rozhodnutí zápasu, nicméně branku netrefil.

90+1
    Ve druhém poločase se nastaví čtyři minuty.

90+2
    Na hřišti zůstává ležet jeden z hostujících hráčů.

90+3
    Standartní situace, do pokutového území míří všichni hráči hostů.

90+4
    K odraženému míči se dostal Blas, který byl opět faulován, nyní už je to o mnoho lepší pozice.

90+4
    Giresse mohl vyrovnat, jeho střela těsně minula pravý roh brány.
    90+4. Giresse o kousek netrefuje branku.

90+5

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:14.

Máme za sebou utkání ve kterém nakonec vítězí domácí fotbalisté 2:1. O branky se ve druhém poločase postarali za domácí Gradel a Sanogo, za hosty už je snížil Grenier z přímého kopu. Domácí si výhrou řekli hlasitě o záchranu, nicméně ta se nekoná, jelikož Caen na domácím hřišti pro někoho překvapivě uhráli potřebný bod proti mistrovskému PSG. Tolouse tak budou muset o setrvání v nejvyšší soutěži bojovat v baráži.

To je ode mě pro dnešek všechno, s přáním hezkého zbytku sobotní noci se s Vámi loučím. Na shledanou. (23:08:03)