Valencia – La Coruňa 2:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Espanyol 0:1 (kon.) | Atlético – Eibar 2:2 (kon.)
Barcelona – Real Sociedad 1:0 (kon.)
Athletic Bilbao
0:1 (0:1)
Espanyol Barcelona
Neděle 20.05.2018, 16:15 • Estadio san Mamés • Španělská LaLiga • 38. kolo

Poslední utkání sezóny rozhodl brzký gól, hlavička Davida Lópeze po rohovém kopu již v 9. minutě.
    Šance na vstřelení dalších gólů na obou stranách byly, žádný ale už nepadl a tak Espanyol Barcelona potvrzuje dobrou formu v závěru soutěže cenným vítězstvím z horké baskické půdy.
    Vítězové se posunuli na 11. místo v tabulce, ze kterého je ještě může večer sesadit San Sebastian. Domácí skončí šestnáctí, což je jejich nejhorší sezónní umístění od roku 2007. (18:09:04)

90+3

90+3
    Ve vápně se provinil útočným faulem na Davida Lópeze domácí Aduriz.

90+3
    Hosté znovu razantně odkopávají přes celé hřiště. Domácím zbývá zřejmě poslední pokus založit útočnou akci.

90+2
    Dnešní utkání sleduje 28.492 diváků.

90+2
    Sabin Merino byl faulován a získal tak přímý kop zhruba 40 metrů od brány Espanyolu. Nákop Unaie Núñeze však směřoval jen do autu.

90+1
    Javi López drží míč u rohového praporku a vybojoval autové vhazování. Hosté už zjevně tahají čas.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Začíná poslední minuta a stadiónem zní mohutný pískot. Už dobré dvě minuty totiž drží míč na kopačkách fotbalisté Espanyolu.

88
    Oba brankáři si vyměnili pozdravy přes celé hřiště, následně Caricol malou domů opět vrací míč Diegu Lópezovi.

86
    Fotbalisté z Katalánska dobře vystupují z obranného bloku a brání snahám domácích o závěrečný nápor.

84
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Sergi Darder.

83
    V šestnáctce domácích to po rohu hořelo, brankář vyběhl, ale míč minul a naštěstí pro něj ho zastoupil razantním odkopem Yeray.

82
    Obrovská šance Espanyolu! Moreno nádherně přiťukl Javimu Lópezovi, který vyšperkoval akci zpětnou přihrávkou z první na střídajícího Melenda a jeho ránu k tyči neskutečně vyškrábl Arrizabalaga.

81
    Žlutou kartu dostává Javi López (Espanyol Barcelona).

80
    Diego López ve vzduchu promáchl točený centr Beñata Etxebarrii a může teď děkovat všem svatým, že za ním nabíhající Aduriz z voleje netrefil odkrytou bránu Espanyolu!

78
    Arrizabalaga byl vysunutý hodně vepředu, čehož si všiml Moreno, jeho pokus o přehození gólmana ze středového kruhu však do brány nedospěl.

76
    Po dlouhé době slušná šance Bilbaa, Aduriz dostal na levé křídlo přihrávku přesně do běhu, jeho rána však rozvlnila boční síť z vnější strany.

75
    Nepříjemný střílený pas propadl do vápna Espanyolu, tam ho zpacifikoval na poslední chvíli Javi López a hosté řeší situaci razantním odkopem až před Arrizabalagu.