Poprad – Žilina 6:3 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 1:2 (kon.) | Banská Bystrica – Nitra 6:5 (kon.)
Trenčín – MAC Budapešť 4:3 (po pr.) | Miskolc – Zvolen 0:5 (kon.) | Nové Zámky – Košice 2:3 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
6:5 (5:1, 1:3, 0:1)
HK Nitra
Pátek 21.09.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 4. kolo

Nakonec se Nitra již nedostala do šance a po hrozivém začátku zápasu nakonec dokázala prohrát jen o jednu jedinou branku. Ve třetí třetině byla Nitra aktivnější a Bystrica již sázela na to, že ubrání svůj náskok a to se jim nakonec podařilo! (20:34:23)

59:30
    Puk ve středním pásmu, následně vyhozený na střídačky a bude se vhazovat ve středním pásmu.

59:00
    Foltán opět na střídačce, tak co, dokáže Nitra vyrovnat?

58:31
    Nitra právě vstřelila branku!
    Autorem branky je KENNY MORRISON, který se dostal ke střele od modré čáry a snižuje na rozdíl jedné branky!Asistence: Judd Blackwater a Matúš Rais.

58:16
    Nitra již hraje v šesti bez brankáře!

57:30
    Střela nitranského hráče, která byla sražená a opět se bude vhazovat před brankářem domácího celku.

57:09
    Zakázané uvolnění domácích a Nitra se bude moci dostat do pásma soupeře, kde potřebuje nutně být, jestli chce ještě dramatizovat koncovku duelu.

55:50
    Foltán zasahuje proti nepříliš tvrdé střele a bude se vhazovat po jeho pravici.

55:10
    Hra přerušena, protože jeden z hráčů Nitry se nacházel v brankovišti Bystrice.

55:00
    Do konce zápasu nám zbývá ještě pět minut a Nitře do případného prodloužení schází ještě dvě branky.

54:38
    Nitra se snažila v útočném pásmu něco vymyslet, ale nakonec nic a následuje reklamní přestávka.

53:27
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šťastný – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Nitra (2 min.).

53:16
    Karol Sloboda vystřelil a Šťastný clonil před Foltánem, ale ten si našel cestu k puku a kryje střelu.

52:16
    Nitra pokračuje po návratu Pupáka na led ve čtyřech hráčích. Bystrica pokračuje v další přesilové hře a může potenciální brankou definitně zlomit odpor Nitry.

51:52
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Versteeg – 2 min., hrubost).

51:52
    Tomáš Surový vystřelil z pravé strany a Foltán kryje. Avšak kanadský obránce, Versteeg, až moc chtěl bránit a rukou zasáhl protihráče a bude vyloučen.

51:13
    Ještě minuta zbývá přesilové hry a Nitře se daří vyhodit puk!

51:02
    Po delší kombinaci se ke střele dostal Faille, ale Foltán kryje. Následně Zigo dostal co proto a skončil na zemi. Rozhodčí vylučovat nebude.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 2. Zigo (Sýkora, Varga), 4. Šťastný (Sýkora, Surový), 4. Varga (Sýkora, Sloboda), 15. Gabor (Biro), 17. Asselin (Marshall), 28. Faille (Ďatelinka, Marshall) – 8. Bortňák (Rapáč, Mychan), 23. Sloboda (Morrison, Richard), 27. Richard (Buček), 36. Buček, 59. Morrison (Blackwater, Rais)

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihálik, Sloboda, Biro, Kabáč – Šťastný, Faille, Asselin – Varga, Zigo, Sýkora – Tamáši, Surový, Giľák – Gabor, Češík, Tőrők.
    HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Sloboda – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Richard, Buček – Mychan, Bortňák, Rapáč – Fominykh, Čaládi, Pätoprstý.

Rozhodčí: Stano, Orolín – Stanzel, Gajan