Ajax – Den Haag 5:1 (kon.) | Feyenoord – Eindhoven 2:1 (kon.) | Heracles – Venlo 4:1 (kon.)
Groningen – Breda 5:2 (kon.)
FC Groningen
5:2 (1:1)
NAC Breda
Neděle 02.12.2018, 16:45 • Hitachi Capital Mobility Stadium (Groningen) • Nizozemská Eredivisie • 14. kolo

Já vám přeju hezký zbytek první adventní neděle a u sledování dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (18:51:57)

Máme za sebou utkání čtrnáctého kola nizozemské Eredivisie, ve kterém si v souboji dvou sestupem ohrožených týmů poradil Groningen s Bredou hladce 5:2. Domácí poslal do vedení již v šesté minutě Mahi. Odpověď přišla za deset minut, vyražený přímý kop dorazil do branky Rosheuvel. Hosté dokonce dokonali obrat, to když se po přímém kopu a chybě brankáře prosadil te Vrede. Avšak paradoxně inkasovaný gól nakopl Groningen ke zlepšení výkonu a do konce utkání vstřelili Bijsovi svěřenci hend čtyři góly. Na 2:2 vyrovnával nejlepší střelec týmu Doan, o překlopení stavu na stranu svého celku se pak zasloužil pravý bek Zeefuik. Svůj druhý gól si připsal v 85. minutě zřejmě nejlepší hráč utkání Mahi a na konečných 5:2 upravil po rohovém kopu Memiševič. Groningen i přes vítězství zůstává na šestnáctém místě, alespoň se však přiblížil svým soupeřům na rozdíl jediného bodu. Breda logický zůstává na místě posledním se šestibodovou ztrátou na pozice, zajišťující záchranu.

90+4

90+3
    Doan váhal co udělá s míčem tak dlouho, až o něj přišel.

90+2
    O vítězi už je rozhodnuto, utkání se dohrává pouze z povinnosti.

90+1
    Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
    90. Samir MEMIŠEVIĆ - 5:2

90
    Groningen právě vstřelil branku!
    Breda inkasuje populárního "bůra!" Mendesův centr z tohového kopu si ve vápně našel SAMIR MEMIŠEVIČ, který střelou k pravé tyči rozvlňuje síť za zády van Leera popáté!

89
    Alespoň snížit se pokusil Mikhail Rosheuvel, s jeho pokusem si ovšem poradil pozorný Sergio Padt.

88
    Ze hry odchází hrdina dnešního utkání Mahi, kterého na posledních pár minut nahrazuje Absalem.

87
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Ajdin Hrustic, přichází Tommie Van de Looi.
    85. Mimoun MAHI - 4:2

85
    Je rozhodnuto! Doan našel krásným dloubáčkem za obranou MIMOUNA MAHIHO, ten sám proti gólmanovi napoprvé selhal, balón se k němu ale odrazil a v o poznání těžší pozici se prosadil střelou k bližší tyči!

84
    Mitchell te Vrede se při snaze dostat k balónu dopustil útočného faulu.

83
    Mikhail Rosheuvel si elegantně poradil s protihráčem, na dalšího v pořadí už si ale nepřišel, Chabot míč odkopl daleko do zámezí.

82
    Střelec zatím rozhodujícího gólu Zeefuik se dostal do složité pozice. Poradil si skvěle, vybojoval rohový kop.

81
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Daan Klomp, přichází Robert Mühren.

80
    Julian Chabot poslal malou domů svému brankáři, ten s cílem udržet cenné vteřinky nechytil balón hned a mohl toho litovat. Nakonec ovšem míč před dotírajícím Allouchim ukryl.

79
    Hosté měli k dispozici přímý kop z poměrně slibné pozice, jenže Gianluca Nijholt centr příliš přetáhl.

Milan Huppert

Branky: 6. Mahi, 58. Doan, 76. Zeefuik, 85. Mahi, 90. Memišević – 16. M. Rosheuvel, 56. te Vrede

Karty:   13. te Wierik (GRO)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:13.
    FC Groningen: Padt – Zeefuik, te Wierik (C), Chabot, Handwerker – Doan, Memišević, Reis, Warmerdam (67. Mendes Moreira) – Hrustic (87. Van de Looi), Mahi (88. Absalem).
    Náhradníci: Hoekstra, Begois – Freriks, Antuna, Absalem, Kramer, Mendes Moreira, Van de Looi, van Kaam.

NAC Breda: van Leer – Sporkslede, Klomp (81. Mühren), Koch, Palmer-Brown, Mashart – Verschueren, Nijholt, Korte (74. El Allouchi) – M. Rosheuvel, te Vrede.
    Náhradníci: Zwarthoed, Niemczycki – El Allouchi, Leigh, Mühren, Mets, Reuvers, van Hooijdonk, van Anholt.

Rozhodčí: D. Makkelie – M. Diks, H. Steegstra