Chabarovsk – Barys 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Jaroslavl 4:2 (kon.) | Minsk – Viťaz 0:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 0:2 (kon.)
Soči – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Riga – Kazaň 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Avangard Omsk
Pondělí 10.12.2018, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:29:52)

Československá stopa v utkání

Michal Bulíř (Magnitogorsk)
    (bez bodu, čas na ledě – 13:39)

Je dobojováno! První třetina nám toho moc nenabídla, ovšem poté se obraz hry úplně změnil. Magnitogorsk šel během minuty do dvoubrankového vedení, o které v závěru přišel a do třetí dvacetiminutovky se šlo s vyrovnaným skóre. Rozhodující branka přišla ve druhé minutě, postaral se o ni Petrov. Domácí to sice zkoušeli dvě a půl minuty bez brankáře, ovšem Omsk nakonec ustrážil těsné vítězství.

59:53
    Obrana Omsku zaspala a Magnitogorsk se v úplném závěru dostal ještě do jedné šance! Platonova ale vychytal Bobkov, víc už se pravděpodobně nestane!

59:01
    Rozběhla se poslední minuta třetí třetiny, domácí jsou zase v šesti. Před Bobkovem teď vznikl závar, hosté se dokázali ubránit!

58:33
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Magnitogorsku, brankář Zagidulin se vrací do branky, Mozjakin si jde na chvíli odpočinout.

57:50
    Domácí teď dokázali rozebrat svého soupeře, přihrávku na modrou čáru dostal Mozjakin. S jeho tvrdou ranou si poradil Bobkov!

57:27
    Brankář Zagidulin zůstává na střídačce, Magnitogorsk to zkusí v šesti!

57:27
    Oddechový čas pro domácí.

57:27
    Přihrávka zpoza branky hledala Kuljomina, který zakončoval z první. Jeho pokus mířil pouze doprostřed branky, Bobkov si věděl rady!

56:45

56:13
    Tvrdá rána Medveděva od modré čáry. Zagidulin měl odkrytý výhled, kotouč ukryl v lapačce a přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

55:46
    Polovina přesilové hry je za námi, domácí se bez větších problémů osvobozují, vyhazují přes všechny čáry a střídají.

54:45
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Archip Několenko – 2 min., podrážení).

54:32
    Omsku se nabídla situace dva na jednoho! Michejev to vzal na sebe, jeho pokus skončil v lapačce pozorného Zagidulina, který bleskově rozehrál.

54:09
    Kotouč končí na střídačce, až teď je tady reklamní přestávka. Do konce tohoto utkání zbývá necelých šest minut.

53:26
    Další zakázané uvolnění Omsku. Reklamní přestávka však nemůže přijít, hosté by tím dostali výhodu a mohli oddechnout.

53:18
    Dlouho jsme čekali na další přerušení hry. Toho jsme se dočkali až nyní, pískán icing hostů, vhazovat se bude před Bobkovem.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 27. Matuškin (Jazkov, Běreglazov), 28. Mozjakin (Ellison, Rasmussen) – 38. Talbot (K. Petrov, Pivcakin), 40. Pokka (Širokov, K. Semjonov), 42. K. Petrov (K. Semjonov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (21. Zagidulin) – Běreglazov, Antipin, Vereščagin, Matuškin, J. Birjukov, Dronov, Rylov (A) – Platonov, Mozjakin (C), Rasmussen – Pakarinen, Ellison, Bulíř – Dorofejev, Jazkov, Ljubimov – N. Kuljomin (A), Několenko, Čibisov – Djukarev.
    Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – Pokka, Jemelin, Franson, J. Medveděv (C), Čudinov, Pivcakin (A), Berezin – I. Michejev, Zernov, Širokov (A) – K. Semjonov, A. Galimov, K. Petrov – Talbot, Stas, Stålberg – Košelev, Manukjan, Fisenko – Jakimov.

Rozhodčí: Gusev, Ravodin – Zacharov, Sysujev