Montreal – Ottawa 5:2 (kon.) | Florida – Toronto 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Detroit 4:3 (1:0 po s.n.)
Washington – Buffalo 4:3 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Columbus – Anaheim 1:2 (po pr.)
Nashville – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Colorado – Dallas 6:4 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 5:1 (kon.)
NY Rangers – Vegas 3:4 (po pr.) | Carolina – Arizona 3:0 (kon.) | St. Louis – Calgary 2:7 (kon.)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:32 (10:8, 14:10, 8:14)
    Zblokované střely – 22:12
    Vyhraná vhazování – 29:30
    Trestné minuty – 20:10
    Hity – 24:12

Hokejisté Floridy vítězí nad Torontem 4:3 v prodloužení. Hosté dokázali v infarktovém závěru nejprve stáhnout dvoubrankové manko, ale Floridu ještě jednou přiblížil k výhře Aleksander Barkov. V čase 58:21 ale poslal zápas svým druhým gólem do prodloužení Mitchell Marner. Hrdinou duelu se ovšem stal kapitán Panterů Aleksander Barkov, jenž v čase 63:24 rozhodl a připsal si první hattrick své kariéry v NHL.

63:24 Aleksander BARKOV - 4:3

63:24
    Florida právě vstřelila branku!
    Hrdinou zápasu se stává ALEKSANDER BARKOV! Toho v přečíslení 2 na 1 uvolnil Huberdeau a domácí kapitán překonal Andersena po bekhendové kličce. Barkov tak završil svůj první hattrick kariéry v NHL. Asistence: Jonathan Huberdeau.

62:57
    Marnerovu nabídku netrefil na vzdálenější tyčce John Tavares!

62:19
    Domácí potřebovali vystřídat a tak poslali puk až k Luongovi. Ten měl na rozehrávku čas a Florida tak skutečně stačila poslat na led čerstvé síly.

61:11
    Po přihrávce Nylandera pálil z první Auston Matthews. Ten branku netrefil.

60:27
    V prodloužení zahrozil jako první John Tavares, který to zkoušel na Luonga bekhendem. Domácí brankář má puk pod lapačkou.

60:01

Toronto si ve třetí třetině vytvořilo obrovský tlak, z něhož vytěžilo i vyrovnání. Nejprve snížil John Tavares a na 2:2 srovnal v 57. minutě Mitchell Marner. Domácím ještě bleskově vrátil vedení Aleksander Barkov, ovšem Mitchell Marner pak zaúřadoval ještě jednou.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Barkov ještě na levém kruhu netrefil ideálně puk. Andersen tak nemusel zasahovat.

59:48
    Puk je ve středním pásmu. Zdá se, že uvidíme prodloužení.

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny.
    58:21 Mitchell MARNER - 3:3

58:21
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Neskutečné! Hosté opět vyrovnávají! Zase se o to postaral MITCHELL MARNER, který vypálil z pravého kruhu a puk zapadl do vzdálenější šibenice. Luongo asi nic neviděl. Asistence: Morgan Rielly a Jake Gardiner.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 20. Barkov (Dadonov, Hoffman), 29. Huberdeau (Yandle, Hoffman), 57. Barkov (Brouwer, Malgin), 64. Barkov (Huberdeau) – 51. Tavares (Gardiner, Rielly), 57. Marner (Kadri, N. Zajcev), 59. Marner (Rielly, Gardiner)

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Yandle (A), Pysyk, Matheson, Petrovic, Weegar – Hoffman, Barkov (C), Huberdeau (A) – Dadonov, Borgström, Vatrano – Brouwer, McCann, Malgin – Lammikko, Haley, Hawryluk.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares (A), Hyman – Kapanen, Matthews, A. Johnsson – W. Nylander, Kadri, Marleau (A) – Co. Brown, P. Lindholm, Ennis.

Rozhodčí: Rooney, Pochmara – Murray, Racicot

Diváci: 14177