Pittsburgh – Winnipeg 4:0 (kon.) | Detroit – Nashville 4:3 (po pr.) | Carolina – Columbus 4:2 (kon.)
Dallas – Washington 2:1 (po pr.) | Colorado – NY Rangers 6:1 (kon.) | Arizona – New Jersey 2:3 (0:2 po s.n.)
Anaheim – Vegas 2:3 (kon.) | Ottawa – Minnesota 3:4 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:3 (po pr.)

David Rittich (CGY) odchytal celý zápas, 2 inkasované branky, 32 zásahů

Je konec! Ačkoliv to dlouho vypadalo, že si Philadelphia připíše cenný skalp favorita utkání, tak se nakonec z vítězství raduje právě Calgary. Voráčkova družina ještě necelých pět minut před koncem vedla o jednu branku, nakonec však prohrála po prodloužení. Rozhodující trefu tohoto zápasu obstaral hostující T.J. Brodie, jenž využil rychlé přečíslení. Velmi dobrý zápas odchytal český brankář David Rittich, který se výrazným způsobem podílel na výhře svého celku. Kaňkou může být situace před druhou inkasovanou brankou, kdy český brankář špatně rozehrál.

61:59 TJ BRODIE - 2:3

61:59
    Calgary právě vstřelilo branku!
    O vítězi utkání je rozhodnuto! Philadelphia se konečně nastěhovala do útočného pásma, jenomže na druhé straně se urodilo rychlé přečíslení. To po pravém křídle táhl Tkachuk, jenž žabičkou před branku našel volného T.J. BRODIEHO, jenž zamířil mezi ruku Harta.
    Asistence: Matthew Tkachuk.

61:21
    Do zajímavé šance si nyní nabruslil Gaudreau, jenž vypálil přímo do hrudi Harta. Plameny jsou v tuto chvíli aktivnější, domácí spíše jen vyčkávají.

60:20
    Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro Calgary, které okamžitě zavezlo puk za vlastní branku, kde s přihrávkou vyčkává Brodie.

60:01

Máme za sebou třetí třetinu, která ale nerozhodla o osudu tohoto zápasu. Na řadu přijde pětiminutové prodloužení, oba celky budou hrát ve třech na obou stranách,

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Před koncem třetí třetiny ještě přišla menší strkanice, do které se zapojil také český obránce Gudas.

59:22
    Voráček zlomil hokejku, následně tak musel spěchat pro novou. To příliš nevadilo, neboť druhá formace Calgary raději vystřídala. Do konce zápasu nezbývá moc času.

58:10
    Jako první se k volnému puku dostal domácí Hamonic, který po přejetí červené čáry nahazoval na druhou stranu. Soupeř se ale prezentoval icingem.

57:20
    Na druhé straně to z vrcholku pravého kruhu zkoušel Couturier, který ale pálil kousek vedle branky. Philadelphia se nyní dostává k symaptickému náporu.

56:17
    Další zakončneí tentokráte vyprodukoval Giordano, který svojí navštívenku poslal přímo do lapačky Harta. Hra je přerušena, vhazovat se bude po pravici kanadského brankáře.
    55:43 Matthew TKACHUK - 2:2

David Suchý

Branky a nahrávky: 13. Sanheim (Weal, Provorov), 46. Konecny – 29. J. Gaudreau (Monahan, Hanifin), 56. Tkachuk (S. Bennett, Hanifin), 62. Brodie (Tkachuk)

Philadelphia Flyers: Hart (McKenna) – Sanheim, Provorov, Gudas, Gostisbehere, Folin, Hägg – Konecny (A), Couturier (C), Giroux – Voráček, Patrick, Lindblom (A) – Simmonds, Weal, J. van Riemsdyk – Weise, Laughton, M. Raffl.
    Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – S. Bennett, Backlund (A), Tkachuk – Neal, Jankowski, Frolík – Czarnik, D. Ryan, Hathaway.

Rozhodčí: O'Rourke, O'Halloran – Galloway, Suchánek