Toronto – Nashville 0:4 (kon.) | Philadelphia – St. Louis 0:3 (kon.) | Montreal – Minnesota 0:1 (kon.)
Chicago – Calgary 3:4 (kon.) | San Jose – Los Angeles 3:1 (kon.)
Montreal Canadiens
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Minnesota Wild
Úterý 08.01.2019, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Československá stopa v utkání:

Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:13 (04:04:52)

1. Devan Dubnyk (MIN) 32 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Carey Price (MTL) 24 zák., 1 gól, 96,0%
    3. Mikael Granlund (MIN) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 32-25; Zablokované střely: 21-19; Vhazování: 41%-59%; Hity: 27-20; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 26-25.

O osudu utkání v Bell Centre rozhodla velká chyba Jeffa Petryho, který za bezbrankového skóre ve třetí třetině namazal puk zpoza brány na hokejku Mikaela Granlunda, který v obrovské šanci nezaváhal. Wild porazili Canadiens podeváté v řadě. Konečný výsledek tohoto klání. Montreal Canadiens 0 Minnesota Wild 1.

59:33
    Wild střelou z obranného pásma těsně minuli levou tyč prázdné brány Habs a pískal ose zakázané uvolnění.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:19
    Jeff Petry vypálil od modré čáry, jeho rána s příklepem ale byla mezi kruhy pro vhazování zablokována.

57:50
    Devan Dubnyk vyrazil ránu Canadiens z vrcholu pravého kruhu a Carey Price ihned vyrazil na střídačku! Dnešní utkání v Bell Centre vrcholí.

57:39
    Vyloučení Max Domi a Greg Pateryn jsou zpět na ledě a oba týmy hrají opět v plném počtu 5 na 5.

57:11
    Habs od modré čáry nahodili puk bekhendem vysoko nad bránu a Devan Dubnyk ho stáhl do své lapačky.

55:55
    Paul Byron se snažil v mezikruží zakončit zápěstím, jenže jeden z hráčů Wild mu puk dokázal vypíchnout.

55:39
    Max Domi byl vyloučen za sekání a souběžně s ním na dvě minuty také Greg Pateryn za podražení – 4 na 4.

55:25
    A nyní Bell Centre znovu bučí, protože Minnesotě bylo podruhé v rychlém sledu odpuštěno vyloučení.

54:48
    Nicolas Deslauriers vypálil od modré čáry a puk minul nad ledem levou tyč. V hledišti to jen zahučelo.

53:02
    Mike Reilly na levém křídle vystřelil od modré čáry zápěstím a jeho nahození minulo pravou tyč brány.

51:35
    Phillip Danault na levém křídle ve středním pásmu ztratil puk a Jordan Greenway vyrazil do protiútoku jeden na jednoho, který v levém kruhu pro vhazování vyřešil střelou zápěstím. Victor Mete ji ale zablokoval.