60 3
Mikael Torpegaard
2
7 6
sk Čtvrtek 10.01.2019, 17:13Challenger Columbus (krytý tvrdý povrch) • Osmifinále

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Mikael Torpegaard! Dánsky tenista napokon lepšie zvládol druhý set a postupuje tak na tomto podujatí ďalej. Slovenského reprezentanta môže mrzieť hlavne pokazený prvý set, ktorý mal výborne rozbehnutý, ale potom sa to už s ním vlieklo veľmi zle a tak vypadáva na tomto podujatí v druhom kole.

40-A
    Mikael Torpegaard z Dánska získava druhý mečbal!

30-40
    Mikael Torpegaard získava mečbal!

3:5
    Hneď ten prvý aj využíva, čiže sa v druhom sete dostáva do vedenia 5:3 a Norbert Gombos bude musieť podávať na udržanie sa v tomto zápase!

3:4
    Nepodarilo! Norbert Gombos tak znižuje stav v druhom sete na 3:4.

2:4
    Ten sa už podarilo Torpegaardu využiť a tak sa ujíma vedenia 4:2 v druhom sete! Gombos sa tak dostáva do čoraz viac zložitejšej situácie, ale ešte nemusí byť nič stratené.

40-15
    Norbert Gombos získava dva brejkbaly! Podarí sa mu ich využiť?

2:3
    Aj sa tak stáva, slovenský reprezentant čistou hrou znižuje stav v druhom sete na 2:3!

1:3
    Mikael Torpegaard zvládol potvrdiť brejk a ujíma sa tak vedenia 3:1 v druhom sete! Pred slovenským reprezentantom tak stojí náročná úloha.

1:2
    Ten sa mu podarilo aj využiť a tak slovenský reprezentant stráca toto svoje podanie v druhom sete! Mikael Torpegaard vedie 2:1 a čaká ho servis na potvrdenie brejku.

30-40
    Napokon tu je brejkbal pre dánskeho tenistu!

1:1
    Druhý pokus dánskeho tenistu bol úspešný a tak vyrovnáva stav druhého setu na 1:1!

1:0
    Norbert Gombos predviedol na úvod druhého setu výborný obrat z 0:30 a tak sa dostáva do vedenia 1:0!

6:7
    Slovenský reprezentant v tajbrejku dostal kanára! Mikael Torpegaard tak bravúrne zvládol skrátenú hru a získava po veľkom boji prvý set a musíme povedať že aj zaslúžene. Norbert Gombos mohol pohodlne prvý set získať, viedol už o tri gemy, ale nepodarilo sa mu to a tak ho v druhom dejstve čaká náročná úloha!

0-6
    Norbert Gombos opäť stráca svoje podanie a tak tu je setbal pre Torpegaarda!

6:6
    Výborne! Norbert Gombos sa čistou hrou udržal v prvom sete a tak o osude tohto dejstva bude musieť rozhodnúť tajbrejk!

5:6
    Priamym bodom z podania ukončil Torpegaard tento gem, dostáva sa tak v prvom sete do vedenia 6:5 a náš reprezentant bude musieť podávať na udržanie sa v tomto dejstve! Aké to je v tenise veľmi vrtkavé.

5:5
    Aj tomu tak bude, Norbert Gombos nezvládol servis na ukončenie prvého setu a máme tu stav 5:5, čiže prvé dejstvo bude pokračovať ďalej. Škoda, slovenský reprezentant to mal po celý čas rozbehnuté veľmi dobre, bude sa musieť ešte natrápiť.

15-40
    Komplikácie sú na svete, Mikael Torpegaard získava dva brejkbaly a tak prvý set ešte môže mať dlhého trvania!

5:4
    Tak toto bol famózny servis v podaní Torpegaarda, zaznamenal v ňom až tri esá a tak sa čistou hrou udržal ešte v prvom sete! Norbert Gombos teda ide na podanie za stavu 5:3 a môže prvé dejstvo ukončiť vo svoj prospech.

5:3
    Druhým esom v zápase ukončil Norbert Gombos tento gem, udržal si tak svoje podanie a vyhráva v prvom sete 5:3! Mikael Torpegaard z Dánska tak pôjde podávať na udržanie sa v prvom dejstve.

4:3
    Prvý set sa začína pekne dramatizovať. Mikael Torpegaard takmer stratil svoje podanie, ale zabral v tej správnej chvíli a napokon úspešne potvrdil brejk, čím znižuje stav prvého dejstva na 4:3 z pohľadu Norberta Gombosa!

A-40
    Dlhšia výmena v prospech nášho tenistu, Norbert Gombos tak získava aj druhý ribrejk!

40-30
    Správna je tá druhá možnosť, slovenský reprezentant tak má šancu vziať si svoje podanie späť!

4:2
    Situácia sa v podstate zopakovala a tak Norbert Gombos nepotvrdil brejk a prvýkrát v tomto zápase stráca svoj servis! Stále však vyhráva 4:2, na podanie sa chystá Mikael Torpegaard z Dánska.

15-40
    Tento servis slovenskému reprezentantovi nevychádza, dlhý úder z jeho rakety končí v aute a sú tu teda dva ribrejky pre Torpegaarda!

4:1
    Do tretice všetko dobre! Norbert Gombos predviedol úspešný dropšot, Torpegaard reagoval len úderom do pásky a tak dánsky tenista stratil aj druhý svoj servis v prvom sete. Slovenský reprezentant vyhráva v prvom sete 4:1 a je na najlepšej ceste ho aj získať!

40-0
    Dlhý úder podávajúceho tenistu do autu, Norbert Gombos tak získava tri brejkbaly!

3:1
    Norbert Gombos je zatiaľ na svojom servise neomylný, udržal si aj toto podanie a tak vyhráva v prvom sete 3:1!

2:1
    Hneď ten prvý aj využíva a tak získava svoj prvý gem v tomto zápase. Znižuje teda stav prvého setu na 2:1 z pohľadu nášho tenistu!

2:0
    Slovenský reprezentant úspešne potvrdil získaný brejk a dostáva sa v prvom sete do vedenia 2:0! To je určite výborný štart Gombosa do tohto stretnutia.

1:0
    Výborne! Druhý pokus Gombosa vziať súperovi úvodné podanie bol úspešný, Torpegaardov úder zastavuje páska a tak dánsky tenista neudržal prvé podanie v zápase.

A-40
    Úspešný bekhendový return od Gombosa, slovenský reprezentant získava druhý brejkbal v tomto zápase!