Litvínov – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – K. Vary 3:1 (kon.)
Liberec – Olomouc 5:1 (kon.) | Pardubice – Chomutov 2:3 (1:3 po s.n.) | Sparta – Zlín 3:2 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 11.01.2019, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 34. kolo

Tolik tedy z Brna, kde se slaví tři body. Vary od druhé třetiny bojovaly a nepředvedly vůbec špatný výkon, ale na Dostála nevyzrály. Ten si přenesl reprezentační formu i do Komety. Díky za pozornost a z Ronda zase někdy napočtenou. (20:19:56)

Kometa slaví výhru za tři body, velkou měrou k ní přispěl i Lukáš Dostál, který pochytal jednadvacet střel a byl vyhlášen hráčem dnešního zápasu.

Střely na bránu: 34:22.

Hráči zápasu: Lukáš Dostál – Tomáš Mikúš.

Je dobojováno. Kometa rozhodla o své výhře již v prvních deseti minutách. Od té doby se do hry dostaly Vary, ale těm se podařilo dát gól pouze Mikúšem. Vše ostatní pochytal Dostál a především Kuchař, který vystřídal Novotného po třech gólech a další nepustil. Pochytal mnoho šancí a držel stále svůj tým nad vodou. Zápas to nebyl vůbec špatný a vyprodané DRFG areně se musel líbit.

59:56
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Kohout – 2 min., podrážení).

59:40
    Hosté znovu bez gólmana!

59:22
    Další akce hostů končí icingem. Diváci se skvěle baví a už oslavují vítězství svého týmu.

58:59
    Energie se dopustila zakázaného uvolnění, je asi rozhodnuto.

58:37
    Energie se nemůže dostat do pásma, Kometa i tuto situaci zvládá.

58:00
    V Brně celá vyprodaná hala tleská svému týmu, hosté však zkoušejí hru bez brankáře.

57:05
    Mikúšova střela sražená mimo hřiště. Buly u Dostálovy brány.

56:39
    Do přečíslení se hnala stará známá dvojice Mueller – Holík, druhý jmenovaný v klíčový moment promáchl.

55:47
    Zápas stále probíhá v poklidném tempu, Kometa se nikam netlačí, kontroluje výsledek. Pro Dostála to vypadá na skvělou premiéru se sladkou tečkou. Ale ještě není konec.

55:06
    Dnešní utkání sleduje 7700 diváků – vyprodáno.

54:38
    Tomáš Plekanec vyrazil v oslabení, ale měl to těžké. Zkusil i střelu, ale ta nebyla nebezpečná. Svůj díl dobré práce si však odvedl.

53:58
    Poté vyhazuje přes všechny čáry Mallet. Kometa se zatím výborně brání. Minuta z trestu je fuč.

53:26
    Mueller vyvezl kotouč do bezpečných míst, hraje se ve středním pásmu.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (O. Němec, Baranka), 6. Štencel (L. Čermák), 10. P. Holík (Mueller) – 32. T. Mikúš (R. Vlach, J. Černý)

HC Kometa Brno: Dostál (Vejmelka) – Baranka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Střondala, Plekanec, Mallet – Köhler, Hruška, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák (C), Kusko.
    HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (10. Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Kozák, Šafář, M. Rohan (A), Podlipnik – T. Rachůnek, Gríger, Flek – O. Beránek, Balán (A), Kohout – Stloukal, Skuhravý (C), J. Černý – T. Mikúš, R. Vlach, Lapšanský.

Rozhodčí: Hribik, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 7700 (vyprodáno)