Sprint mužů, 10 km, Oberhof Vítěz: A. Loginov (RUS) (kon.)
konec
SP - sprint mužů, 10 km, Oberhof

Vítěz: A. Loginov (RUS)

Pátek 11.01.2019, 14:30 • Oberhof (Německo) • Biatlon
     
    Jasným vítězem sprintu v Oberhofu se stal ruský biatlonista Alexandr Loginov. Na lyžích jej předčil o tři vteřiny pouze vedoucí muž Světového poháru Johannes Thingnes Bø, který ale pomaleji střílel a především na rozdíl od Loginova musel na trestné kolo. O bronz byla svedena velká bitva, díky čisté střelbě nakonec uhájil těsný náskok Švéd Samuelsson, zatímco na Martina Fourcada nezbylo místo ani na rozšířeném pódiu.
    Z českých biatlonistů udělal fanouškům radost pouze Ondřej Moravec, který patřil mezi sedmičku čistě střílejících závodníků a až "vytuhnutí" v posledním okruhu, kde ztratil propastných 38 vteřin, jej vyřadilo z elitní desítky na 13. místo (celkově 34. běžecký čas). Michal Krčmář k průměrnému běhu (33. čas) přidal dvě chyby na střelnici a dojel sice na bodech, ale až pětatřicátý. Zbylí dva Češi do stíhacího závodu nepostoupili, když Jakub Štvrtecký (47. čas) střílel vůbec nejhůře z celého startovního pole a dojel třetí od konce, Tomáše Krupčíka zradil kromě dvou chyb hlavně až 67. běžecký výkon.
    Ze slovenských závodníků bodoval pouze 31. místem Matej Kazár (běžecky šedesátý), do stíhačky se ještě vešli Otčenáš s Bartkem. (16:10:14)
     
    Konečné pořadí:
    1. Alexandr Loginov (RUS) 25:50,9 (0)
    2. Johannes Thingnes Bø (NOR) +25,2 (1)
    3. Sebastian Samuelsson (SWE) +36,8 (0)

    4. Benedikt Doll (GER) +38,8 (1)
    5. Arnd Peiffer (GER) +39,3 (1)
    6. Julian Eberhard (AUT) +44,5 (1)
    7. Martin Fourcade (FRA) +47,2 (1)
    8. Tarjei Bø (NOR) +1:04,6 (1)
    9. Simon Desthieux (FRA) +1:05,5 (1)
    10. Lukas Hofer (ITA) +1:15,2 (1)
    11. Simon Eder (AUT) +1:17,1 (0)
    12. Felix Leitner (AUT) +1:23,5 (0)
    13. Ondřej Moravec (CZE) +1:24,4 (0)
    14. Dominik Landertinger (AUT) +1:28,7 (1)
    15. Dmitrij Malyško (RUS) +1:36,5 (1)
    16. Vladimir Čepelin (BLR) +1:43,4 (2)
    17. Erik Lesser (GER) +1:44,0 (1)
    18. Henrik L'Abee-Lund (NOR) +1:44,6 (2)
    19. Dominik Windisch (ITA) +1:50,5 (2)
    20. Matvej Jelisejev (RUS) +1:53,8 (3)
    21. Jevgenij Garaničev (RUS) +1:54,9 (1)
    22. Sean Doherty (USA) +1:58,4 (2)
    23. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +2:00,4 (3)
    24. Emilien Jacquelin (FRA) +2:01,5 (1)
    25. Dmytro Pidručnyj (UKR) +2:05,0 (2)
    26. Anton Smolski (BLR) +2:07,2 (0)
    27. Grzegorz Guzik (POL) +2:07,3 (1)
    28. Quentin Fillon Maillet (FRA) +2:11,5 (3)
    29. Benjamin Weger (SUI) +2:13,2 (3)
    29. Antonin Guigonnat (FRA) +2:13,2 (3)
    31. Matej Kazár (SVK) +2:15,3 (1)
    32. Erlend Bjøntegaard (NOR) +2:16,2 (2)
    33. Christian Gow (CAN) +2:18,6 (2)
    34. Raman Jaljotnau (BLR) +2:20,1 (3)
    35. Michal Krčmář (CZE) +2:24,0 (2)
    36. Tero Seppälä (FIN) +2:26,2 (2)
    37. Sergej Semjonov (UKR) +2:26,8 (2)
    38. Klemen Bauer (SLO) +2:31,1 (4)
    39. Johannes Kühn (GER) +2:31,9 (4)
    40. Florent Claude (BEL) +2:33,1 (2)
    ...
    54. Martin Otčenáš (SVK) +2:49,8 (3)
    57. Šimon Bartko (SVK) +2:54,6 (2)
    62. Tomáš Krupčík (CZE) +3:07,9 (2)
    71. Tomáš Hasilla (SVK) +3:33,4 (5)
    103. Jakub Štvrtecký (CZE) +5:25,3 (8)
     
    Závod skončil.
     
    cíl
    Stačit to bohužel nebude, Krupčík už klesl na 59. místo a ještě mu zcela jistě pohorší Smolski s Birkelandem. Český biatlon bude mít v zítřejší stíhačce pouze 13. Moravce a zatím 34. Krčmáře. Ze Slováků postupují kromě 30. Kazára i 52. Otčenáš a 55. Bartko, kteří už klesnou maximálně o dvě příčky.
     
    cíl
    Tomáš Krupčík dospurtoval do cíle na 57. příčce s odstupem 3:07,9 a bude s napětím očekávat dojezd posledních závodníků na trati.
     
    2. stř
    Střelnice osiřela, všech 105 borců na trati už odstřílelo obě položky a pouze 7 z nich nemuselo na trestné kolo, mezi nimi i Ondřej Moravec.
     
    cíl
    Z širšího okruhu favoritů dnes nejvíce vyhořel na domácí půdě Simon Schempp, který už v cíli klesl mimo šedesátku postupujících do stíhacího závodu.
     
    cíl
    Matej Kazár dorazil do cíle jako nejlepší ze Slováků zatím na 30. místě (+2:15,3).
     
    8,6 km
    Tomáš Krupčík si před cílem mírně polepšil na 57. místo, na trati jsou ale ještě čtyři biatlonisté, kteří na tom byli po druhé střelbě lépe.
     
    cíl
    Julian Eberhard dokázal v posledním úseku předjet Fourcada a dojel šestý.
    Pořadí v cíli už by se podstatněji měnit nemělo, jasným vítězem závodu je Rus Alexandr Loginov, 25 vteřin za ním dojel se žlutým číslem na dresu Johannes Thingnes Bø z Norska a třetí místo těsně uhájil Švéd Sebastian Samuelsson před německou dvojicí Doll-Peiffer.
     
    2. stř
    Tomáš Krupčík se vestoje málem dočkal nuly, bohužel minul poslední ranou a zatím je na hraně postupu do stíhacího závodu na 59. místě.
     
    cíl
    Michalu Krčmářovi patří v cíli zatím 31. místo, na bodech by se udržet měl, ale žádná sláva to dnes není. Na Loginova ztrácí 2 minuty 24 vteřin.
     
    2. stř
    Ale Slovensko přece jen aspoň pár bodíků získá díky Mateji Kazárovi, který po čisté stojce poskočil na 31. pozici.
     
    2. stř
    Zatím nebyl prostor zmínit se o slovenských biatlonistech, kteří jsou dnes hluboko v poli poražených. Po druhé střelbě je nejlepší z nich se třemi trestnými koly 43. Martin Otčenáš, Bartko je 53. a Hasilla až na 67. místě.
     
    2. stř
    Ondřeji Moravcovi pohorší ještě Julian Eberhard, který je po druhé střelbě i s jednou chybou na sedmé příčce.
     
    cíl
    Sebastian Samuelsson měl co dělat, jeho náskok se smrskl na pouhé dvě vteřinky, ale bronzový stupínek v cíli uhájil!
     
    8,6 km
    Švédský biatlon může po včerejším výkonu Hanny Oebergové brát další bronz, Samuelsson na posledním mezičase udržuje náskok 10 vteřin.
     
    cíl
    Benedikt Doll zaspurtoval v závěrečných stovkách metrů a poráží Fourcada o více než 8 vteřin. Vzápětí dorazil Peiffer a na svého krajana těsně nestačí, Fourcada však také odsouvá.
     
    1. stř
    Jedno trestné kolo a pomalejší běh stačí Tomáši Krupčíkovi jen na průběžné 63. místo.

    Karel Jedlička

    Konečné pořadí:
    1. Alexandr Loginov (RUS) 25:50,9 (0)
    2. Johannes Thingnes Bø (NOR) +25,2 (1)
    3. Sebastian Samuelsson (SWE) +36,8 (0)
    4. Benedikt Doll (GER) +38,8 (1)
    5. Arnd Peiffer (GER) +39,3 (1)
    6. Julian Eberhard (AUT) +44,5 (1)
    7. Martin Fourcade (FRA) +47,2 (1)
    8. Tarjei Bø (NOR) +1:04,6 (1)
    9. Simon Desthieux (FRA) +1:05,5 (1)
    10. Lukas Hofer (ITA) +1:15,2 (1)
    11. Simon Eder (AUT) +1:17,1 (0)
    12. Felix Leitner (AUT) +1:23,5 (0)
    13. Ondřej Moravec (CZE) +1:24,4 (0)
    14. Dominik Landertinger (AUT) +1:28,7 (1)
    15. Dmitrij Malyško (RUS) +1:36,5 (1)
    16. Vladimir Čepelin (BLR) +1:43,4 (2)
    17. Erik Lesser (GER) +1:44,0 (1)
    18. Henrik L'Abee-Lund (NOR) +1:44,6 (2)
    19. Dominik Windisch (ITA) +1:50,5 (2)
    20. Matvej Jelisejev (RUS) +1:53,8 (3)
    21. Jevgenij Garaničev (RUS) +1:54,9 (1)
    22. Sean Doherty (USA) +1:58,4 (2)
    23. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +2:00,4 (3)
    24. Emilien Jacquelin (FRA) +2:01,5 (1)
    25. Dmytro Pidručnyj (UKR) +2:05,0 (2)
    26. Anton Smolski (BLR) +2:07,2 (0)
    27. Grzegorz Guzik (POL) +2:07,3 (1)
    28. Quentin Fillon Maillet (FRA) +2:11,5 (3)
    29. Benjamin Weger (SUI) +2:13,2 (3)
    29. Antonin Guigonnat (FRA) +2:13,2 (3)
    31. Matej Kazár (SVK) +2:15,3 (1)
    32. Erlend Bjøntegaard (NOR) +2:16,2 (2)
    33. Christian Gow (CAN) +2:18,6 (2)
    34. Raman Jaljotnau (BLR) +2:20,1 (3)
    35. Michal Krčmář (CZE) +2:24,0 (2)
    36. Tero Seppälä (FIN) +2:26,2 (2)
    37. Sergej Semjonov (UKR) +2:26,8 (2)
    38. Klemen Bauer (SLO) +2:31,1 (4)
    39. Johannes Kühn (GER) +2:31,9 (4)
    40. Florent Claude (BEL) +2:33,1 (2)
    ...
    54. Martin Otčenáš (SVK) +2:49,8 (3)
    57. Šimon Bartko (SVK) +2:54,6 (2)
    62. Tomáš Krupčík (CZE) +3:07,9 (2)
    71. Tomáš Hasilla (SVK) +3:33,4 (5)
    103. Jakub Štvrtecký (CZE) +5:25,3 (8)

    Startovní listina:
    1. Tuukka Invenius (FIN)
    2. Arťom Pryma (UKR)
    3. Raman Jaljotnau (BLR)
    4. Rok Tršan (SLO)
    5. Erik Lesser (GER)
    6. Scott Gow (CAN)
    7. Thierry Chenal (ITA)
    8. Henrik L'Abee-Lund (NOR)
    9. Simon Hallström (SWE)
    10. Maxim Cvetkov (RUS)
    11. Travis Cooper (USA)
    12. Martin Jäger (SUI)
    13. Šimon Bartko (SVK)
    14. Emilien Jacquelin (FRA)
    15. Dimitar Gerdžikov (BUL)
    16. Martin Fourcade (FRA)
    17. Alexandr Loginov (RUS)
    18. Son-he Ho (KOR)
    19. Antonin Guigonnat (FRA)
    20. Mikito Tačizaki (JPN)
    21. Dmytro Pidručnyj (UKR)
    22. Martin Otčenáš (SVK)
    23. Tarjei Bø (NOR)
    24. Ťia-lin Tchang (CHN)
    25. Johannes Thingnes Bø (NOR)
    26. Matvej Jelisejev (RUS)
    27. Felix Leitner (AUT)
    28. Vladimir Čepelin (BLR)
    29. Mario Dolder (SUI)
    30. Dominik Windisch (ITA)
    31. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
    32. Linas Banys (LTU)
    33. Jakub Štvrtecký (CZE)
    34. Cornel Puchianu (ROU)
    35. Tuomas Gronman (FIN)
    36. Klemen Bauer (SLO)
    37. Roman Jeremin (KAZ)
    38. Simon Schempp (GER)
    39. Lukas Hofer (ITA)
    40. Kalev Ermits (EST)
    41. Christian Gow (CAN)
    42. Grzegorz Guzik (POL)
    43. Krasimir Anev (BUL)
    44. Sean Doherty (USA)
    45. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
    46. Apostolos Angelis (GRE)
    47. Simon Desthieux (FRA)
    48. Johannes Kühn (GER)
    49. Torstein Stenersen (SWE)
    50. Dmitrij Malyško (RUS)
    51. Florent Claude (BEL)
    52. Leif Nordgren (USA)
    53. Tero Seppälä (FIN)
    54. Süe-lan Wang (CHN)
    55. Quentin Fillon Maillet (FRA)
    56. Ondřej Moravec (CZE)
    57. Miha Dovžan (SLO)
    58. Simon Eder (AUT)
    59. Vytautas Strolia (LTU)
    60. Benjamin Weger (SUI)
    61. Mihail Usov (MDA)
    62. Michael Rösch (BEL)
    63. Benedikt Doll (GER)
    64. Cukasa Kobonoki (JPN)
    65. Arnd Peiffer (GER)
    66. Simon Fourcade (FRA)
    67. Jesper Nelin (SWE)
    68. Thomas Bormolini (ITA)
    69. Vladimir Iliev (BUL)
    70. Sebastian Samuelsson (SWE)
    71. Sergej Bočarnikov (BLR)
    72. Damir Rastić (SRB)
    73. Michal Krčmář (CZE)
    74. Jevgenij Garaničev (RUS)
    75. Vladislav Vitěnko (KAZ)
    76. Łukasz Szczurek (POL)
    77. Dominik Landertinger (AUT)
    78. Jeremy Finello (SUI)
    79. Rene Zachna (EST)
    80. Sergej Semjonov (UKR)
    81. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
    82. Erlend Bjøntegaard (NOR)
    83. Jong-kju Kim (KOR)
    84. George Buta (ROU)
    85. Tomáš Hasilla (SVK)
    86. Julian Eberhard (AUT)
    87. Brendan Green (CAN)
    88. Anton Sinapov (BUL)
    89. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
    90. Denis Şerban (ROU)
    91. Matej Kazár (SVK)
    92. Kauri Koiv (EST)
    93. Lucas Fratzscher (GER)
    94. Serafin Wiestner (SUI)
    95. Jules Burnotte (CAN)
    96. Tomáš Krupčík (CZE)
    97. Giuseppe Montello (ITA)
    98. Peppe Femling (SWE)
    99. Timur Kuts (EST)
    100. Mitja Drinovec (SLO)
    101. Olli Hiidensalo (FIN)
    102. Tobias Eberhard (AUT)
    103. Roberts Slotinš (LAT)
    104. Ruslan Tkalenko (UKR)
    105. Tomas Kaukenas (LTU)
    106. Anton Smolski (BLR)
    107. Semjon Sučilov (RUS)
    108. Lars Helge Birkeland (NOR)