Toronto – Colorado 3:6 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 7:4 (kon.) | Washington – St. Louis 1:4 (kon.)
New Jersey – Chicago 8:5 (kon.) | Boston – Montreal 2:3 (po pr.) | Edmonton – Buffalo 7:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
7:4 (2:2, 3:1, 2:1)
Minnesota Wild
Úterý 15.01.2019, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Československá stopa v utkání:

Jakub Voráček (PHI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 22:16
    Radko Gudas (PHI) 0+2, 2 střely, čas na ledě 16:42 (03:54:11)

1. Nolan Patrick (PHI) 2+2
    2. James van Riemsdyk (PHI) 3+0
    3. Wayne Simmonds (PHI) 2+0

Statistiky: Střely na bránu: 27-38; Zablokované střely: 20-9; Vhazování: 64%-36%; Hity: 17-21; Přesilové hry: 1/5-1/3; Trestné minuty: 8-12.

Kapitán Mikko Koivu dnes na jubilejní 200. gól v dresu Minnesoty nedosáhl a nemohl se radovat dnes ani z vítězství, jelikož jeho tým v první třetině promarnil dvoubrankový náskok, a když už se po přestávce vrátil do vedení, Flyers skórovali třikrát v řadě a předvedli famózní obrat, o který se dvěma góly postaral Nolan Patrick a James van Riemsdyk, který střelou do prázdné brány zkompletoval hattrick. Jakub Voráček zaznamenal bod za asistenci, zatímco Radko Gudas se podílel na výhře Flyers dvěma asistencemi. Konečný výsledek zní. Philadelphia Flyers 7 Minnesota Wild 4.

59:10
    Robert Hägg byl 50 sekund před koncem zápasu vyloučen na dvě minut po faulu za bránou za podražení.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:43 James van Riemsdyk - 7:4

58:43
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    JAMES VAN RIEMSDYK si mezi kruhy útočného pásma najel na nahození z obranného pásma a poté dovezl puk do prázdné brány, čímž zkompletoval hattrick! Philadelphia vede nyní 7:4. Asistence: Claude Giroux a Radko Gudas.

58:11
    Před bránou Cartera Harta vznikl obrovský závar a Flyers už byli hodně unavení, jenže Wild se ani nadvakrát z blízkosti neprosadili! Velká šance!

56:34
    Alex Stalock zůstal během komerční přestávky na lavičce a Flyers vyhodil puk na zakázané uvolnění! Minnesota to zkouší bez brankáře.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

56:18
    Nate Prosser na levém křídle vypálil od modré čáry a Carter Hart nadvakrát puk na přední tyči zastavil. Následuje poslední reklamní přestávka.

55:12
    Sean Couturier vypálil prudce z vrcholu mezikruží, jeho pokus ale na Alexe Stalocka neprošel.

54:33
    Alex Stalock vyrazil střelu Flyers z pravého křídla a vyloučený Ryan Suter už je zpět na ledové ploše.

54:08
    Oskar Lindblom nezpracoval puk u pravé tyče a Wild se podařilo podél střídaček kotouč vyhodit.

53:47
    Markus Foligno vystřelil v oslabení na vrcholu levého kruhu, jenže Carter Hart byl pozorný a jeho pokus zápěstím úspěšně ukryl ve své lapačce.

52:33
    Ryan Suter byl vyloučen na dvě minuty za hákování poté, co před bránou fauloval Oskara Lindbloma.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 13. J. van Riemsdyk (Voráček, Couturier), 19. J. van Riemsdyk (Giroux, Gudas), 25. Patrick (Laughton, Provorov), 36. Patrick (Sanheim, Gostisbehere), 40. Simmonds (Laughton, Patrick), 51. Simmonds (Laughton, Patrick), 59. J. van Riemsdyk (Giroux, Gudas) – 8. Zucker (Niederreiter, M. Koivu), 9. J. Eriksson Ek (Hendricks), 23. M. Foligno (E. Staal, Brodin), 49. Suter (E. Staal, Parise)

Philadelphia Flyers: Hart (McKenna) – Provorov, Sanheim, Gostisbehere, MacDonald, Hägg, Gudas – J. van Riemsdyk, Giroux (C), Konecny – Lindblom, Couturier (A), Voráček – Laughton, Patrick, Simmonds (A) – M. Raffl, Varone, Lehterä. Hlavní trenér: Scott Gordon.
    Minnesota Wild: Dubnyk (41. Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Prosser – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Niederreiter – Parise (A), Coyle, Kunin – Hendricks, J. Eriksson Ek, M. Foligno. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Dean Morton, Ghislain Hebert. Čároví: Brad Kovachik, Darren Gibbs

Diváci: 19123