Písek – Mor. Budějovice 3:2 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 2:7 (kon.) | David Servis – Tábor 2:0 (kon.)
Šumperk – Orlová 7:2 (kon.) | Kopřivnice – Opava 1:4 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 4:2 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
HK Nový Jičín
Středa 16.01.2019, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Novojičínští marně hledají formu z úvodu sezóny. Zábleskem možných lepších nových časů by mohly být dvě vítězství z posledních čtyřech duelů, obě ale přišly až po samostatných nájezdech, respektive po prodloužení. Utkání ve Valašském Meziříčí může mnohé vypovědět o dalších šancích Ďáblů na účast v play-off, v případě zaváhání by totiž jejich ztráta na čtvrtou pozici byla při nejmenším dvouciferná.

Forma v posledních 5 utkáních: 0-2-1-2
    Nový Jičín – Pelhřimov 4:3 po prodl.
    DS České Budějovice – Nový Jičín 5:4
    Nový Jičín – Tábor 3:6
    Opava – Nový Jičín 2:3 po sam. náj.
    Žďár nad Sázavou – Nový Jičín 4:3 po prodl.

Valaši zaznamenali v posledních dvou utkáních prohry bez zisku jediného bodu, a tak mají v měření sil s Novým Jičínem co napravovat. Svěřenci trenéra Weintritta se s Ďábly budou bít bez nadsázky o šest bodů, výhra nad Novým Jičínem totiž může Bobrům vytvořit pohodlný náskok dvanácti bodů právě před tímto rivalem.

Forma v posledních 5 utkáních: 3-0-0-2
    Valašské Meziříčí – Písek 3:4
    Valašské Meziříčí – Havlíčkův Brod 1:4
    Pelhřimov – Valašské Meziříčí 0:6
    Valašské Meziříčí – Opava 6:4
    Valašské Meziříčí – DS České Budějovice 4:1

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (Slovák) – Weintritt, Báchor, Žák, Baroš, Holiš, Váňa, Kamas – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Peška, Dalajka – Pořický, Daněk (A), Kuchařík – Andris, Martiník (A), Paťava.

HK Nový Jičín: V. Sonnek (D. Palička) – Már, Hruška (C), Kališ, Metelka, Gřešík, Tomeček – Kuba, F. Palička, Krupa, Pecha, Málek, Kafka, Lehečka, Chvostek (A), Poruba, Zedník (A), Vaňo, J. Sonnek, Slovák.

Rozhodčí: Vaněk – Novák, Kučera.

Oba soupeři nastupují na ledovou plochu a utkání o šest bodů za malou chvíli vypukne.

00:01

00:17
    První nahození Seidlera vyrazil Sonnek před sebe, odkud kotouč poslal do třetiny Bobrů Már.

00:48
    Obě první formace odcházejí střídat. Šanci dostanou druhé útoky Bobrů i Ďáblů.

01:24
    Brunec se tlačil před Sonnka, nepodařilo se mu ale propasírovat puk za pevného brankáře soupeře.

01:51
    Ofsajdové postavení Chvostek znamená vhazování ve středním pásmu.

02:20
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Důraz Bobrů před brankou přináší své ovoce. DANIEL PAŤAVA nakonec pouze doklepával úplně sám před otevřenou brankou a posílá Valašské Meziříčí po dvou a půl minutách do vedení. Asistence: Ondřej Martiník a Tomáš Andris.

03:06
    Druhá formace Valachů se pokoušela o rychlé založení útoku, byla ale zastavena pozornou obranou Ďáblů už ve středním pásmu a do útoku se ženou pro změnu hosté.

03:45
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Dalajka – 2 min., vysoká hůl).

04:17
    Dělovka Tomečka od modré jen těsně minula branku Valachů, kteří následně vyhazují puk z obranné třetiny a střídají.

05:01
    Novojičínští si nerozuměli při kombinaci v útočném pásmu a kotouč končí až v jejich obranné třetině.

05:45
    Valašské Meziříčí v plném počtu.

06:18
    Nový Jičín zůstává i po konci přesilové hry v útočném pásmu. Nedaří se jim však ohrozit Šurého výraznějším pokusem.

07:04
    Hlavní rozhodčí nakonec přece jenom přerušuje hru poté, co ani jeden ze soupeřů nejevil zájem hrát kotouč držený na mantinelu.

07:22
    Zakázané uvolnění hostů vykazuje hru před brankáře Sonnka.

07:49
    Slovák se dobře prokličkoval mezi dvěma obránci soupeře, jeho útočný výpad mu ale pokazil spoluhráč, který stál v ofsajdovém postavení.

08:14
    Drobné zmatky před Sonnkem nakonec hasí Lehečka, který nahodil puk do středního pásma.

08:53
    Kuba pouze protečoval do útočného pásma a vydal se sám za tečovaným kotoučem.

09:32
    Pořický nahazoval šikovnou žabičkou před Sonnka, kde se snažil dorážet dojíždějící Daněk. Brankář hostů nakonec udržel puk ve své moci a přerušil hru.

10:05
    Žákovo nahození letělo vysoko nad, přesto Bobři zůstávají v držení puk v útočném pásmu.

10:45
    DANIEL PAŤAVA si sám dojel vyhození z obranného pásma a střelou z minimálního úhlu prostřelil Sonnka, kterému puk propadl za brankovou čáru velmi těsně, ale přece. Asistence: Tomáš Andris.

11:18
    Gřesík zachytil rozehrávku Valachů v obranném pásmu a pálil z mezikruží. Ke vší smůle hostů jeho rána letěla vysoko nad.

12:06
    Šurý jen posunul kotouč probíhající jeho brankovištěm do rohu kluziště, kde se puku zmocňují obránci domácích.

12:42
    Novojičínští uklidňují hru za svou brankou a čekají na dostřídání kompletní formace.

13:27
    Icing Nového Jičína znovu přesunuje hru před brankáře Sonnka.

14:17
    Šurý pouze zkontroloval nahození, které směřovalo za jeho branku a zbytek práce nechává na své spoluhráče.

14:55
    Nový Jičín se rozjel k dalšímu rychlému kontru. Brankář Šurý byl znovu pozorný a ránu Chvostek vyrazil mimo.

15:21
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., držení hole).

16:01
    Novojičínští vyhazují po dvojité palbě Baroše od modré. S oběma pokusy si dokázal brankář Sonnek poradit.

16:33
    Bobrům se nyní nedaří přechod přes modrou čáru. Ďáblové dobře střeží její přechod ze strany soupeře.

17:21
    Nový Jičín v plném počtu.

18:06
    Paťava sebral nahození soupeře ve vlastním pásmu a chystá se spoluhráči postupný útok.

18:49
    Bobři nyní pouze nahazují a odcházejí střídat před poslední minutou první periody.

19:33
    Šurý schoval nahození od modré do lapačky a pár momentů před sirénou oznamující konec třetiny přerušuje hru.

20:00

První část zápasu ve Valašském Meziříčí nabídla dvě branky na straně domácích a obě z hole Daniela Paťavy. Celkový dojem první periody ale byl spíše ubojovaný z obou stran a obě mužstva se jen těžko dostávala do vyložených příležitostí.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:21
    Sonnek si poradil hned s dvěma Bobry před svou brankou a schoval puk ve své lapačce. Vhazování proběhne po jeho pravé ruce.

21:09
    Ani jednomu z týmů se nyní nedaří založit konstruktivnější útočnou akci, ze které by plynulo ohrožení branky soupeře.

21:48
    Novojičínští se přece jenom usadili v útočném pásmu a hledají cestu za snížením skóre.

22:35
    Weintritt zavezl puk do útočného pásma na vlastní pěst, díky čemuž si nyní Valaši utvářejí tlak v útočné třetině.

23:13
    Seidler si popíchl puk ve středním pásmu a ujel před Sonnka do samostatného úniku, jeho klička do forhendu se ale nesetkala s úspěchem.

24:16
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Baroš – 2 min., podrážení).

24:53
    Šurý dokázal zachytit nepříjemně tečované nahození před jeho brankou a přerušit hru.

25:28
    Bobrům se podařilo našetřit cenné vteřinky v útočném pásmu a ubrat tak Novému Jičínu značnou část přesilovky v útočném pásmu.

26:07
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., podrážení).

26:16

27:16
    Valaši se až nyní usazují v útočném pásmu a vytvářejí přesilovkové postavení.

28:07

28:33
    Ďáblové se krkolomně dostali pouze k nahození puku za branku soupeře a odcházejí střídat.

29:12
    Šurý si nepřidával zbytečné starosti a podržel lehké nahození soupeře ve své moci.

29:49
    Andris dojel signalizované zakázané uvolnění dříve než soupeř a získal pro Valachy útočnou třetinu. Ti se ale nemohou dostat ke kloudnějšímu zakončení.

30:41
    Hra pokračuje ve svém nastaveném trendu bojovného hokeje z první třetiny. Obě mužstva se znovu dopouštějí řady nepřesností.

31:30
    Nový Jičín si vytvořil chvilkový tlak v útočném pásmu, vše ale pokazil Hruška, který nedokázal zpracovat skákající puk na modré čáře.

32:41
    Šurý prokázal dobré reflexy a vyrazil střelu z bezprostřední hole špičkou betonu do rohu kluziště.

33:25
    Ďáblové uklidňují hru za svou brankou a vyčkávají na dostřídání spoluhráčů.

34:28
    Nový Jičín se usazoval v útočné třetině, Bobrům se ale podařilo vypíchnout puk a ujet do samostatného úniku, ze kterého plyne vyloučení soupeře.

34:28
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Már – 2 min., sekání).

35:04
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Brunec – 2 min., vysoká hůl).

35:38
    Oba soupeři si víceméně pouze vyměňují kotouč a k vidění není žádná vyložená šance, která by měla něco změnit na současném skóre.

36:28

37:04

37:55
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Přečíslení dva na jednoho znamená sníže ze strany hostí! JAKUB LEHEČKA dostal milimetrový pas od Sonnka a dokázal kotouč zvednout dostatečně vysoko nad přesunujícího se Šurého beton. Asistence: Jan Sonnek a Jan Már.

38:45
    Bobři si ihned po obdržené brance vytvářejí tlak v útočném pásmu a zasypávají Sonnka svými pokusy.

39:14
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., krosček).

39:44
    Valaši jdou ještě před koncem první periody znovu do dvoubrankového vedení! PETR SEIDLER stál ve správný čas na správném místě a zvládl dorazit střelu Báchora do prázdné branky, kterou Sonnek vyrazil pouze před sebe. Asistence: Stanislav Báchor.

40:00

I po druhé periodě odchází do šaten o něco spokojenější domácí, kteří sice nejprve inkasovali díky Jakubu Lehečkovi, šestnáct sekund před koncem druhé části ale dokázal znovu navýšit vedení Valašského Meziříčí Petr Seidler.

Další třetina začne přibližně v 19:32.

40:01

40:40
    Nový Jičín začíná třetí třetinu opatrně a za svou brankou chystá postupný útok.

40:49
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kališ – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

41:16
    Hosté se poprvé osvobozují a staví obranný val na modré čáře.

42:03
    Další vyhození Nového Jičína a Bobři ztrácí další vteřinky z přesilové hry.

42:49

43:18
    Martiník vyslal na Sonnka provizorní pokus z prostoru mezikruží, přesto nadělal Sonnkovi skákavý puk nemalé potíže. I s pomocí obránců jej ale nakonec dokázal zpracovat.

43:59
    Neúspěšný pokus Paťavy o přechod modré čáry vyslal do útoku Pechu, ani jemu se ale v útočném pásmu příliš nepoštěstilo.

44:41
    Dvořák vyslal šikovnou žabičkou do útoku spoluhráče. Obrana hostů pozorná.

44:55
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Vaněk – 2 min., držení hole).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., sekání).

45:43
    Kafka si převzal kotouč ve středním pásmu a jeho nahození nakonec nadělalo Šurému nemalé potíže. Nový Jičín alespoň zůstává v držení puku v útočném pásmu.

46:20
    Seidler naháněl kotouč směřující na útočnou polovinu, nakonec svůj boj vzdal a odjel střídat.

46:51
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (J. Sonnek – 2 min., podrážení).

46:55
    Valašské Meziříčí v plném počtu a Nový Jičín ve čtyřech.

47:26
    Valašské Meziříčí se rychle protáhlo do útočné třetiny a začíná stavět přesilovkové postavení.

48:18
    Novému Jičínu se daří zachytávat přechod soupeře přes modrou čáru a úspěšně vyhazovat puky až k Šurému.

48:51

49:28
    Nahození Báchora si dojel za brankou soupeře Martiník, kde nyní svádí tuhé boje o kotouč v obležení soupeřů.

50:05
    JAKUB POŘICKÝ přidává pro Bobry uklidňující gól deset minut před koncem! Zmatek v brankovišti využil snajpr Valachů na výbornou po přesném pasu Báchora zpoza branky a ranou z první překonává Sonnka počtvrté v zápase. Asistence: Stanislav Báchor.

50:51
    Šurý raději podržel puk v lapačce a přerušil hru. Ostatně, jeho tým se už nemá kam hnát.

51:11
    Valaši vyhodili pouze na zakázané uvolnění a hra se tak znovu přesunuje před jejich branku.

51:58
    Sonnek pouze zachytil svou hokejkou nahození Baroše a ihned jej posouvá na spoluhráče, které vybízí k rychlému útoku.

52:33
    K velké nelibosti domácích hráčů i publika je pískán ofsajd Bobrů. Vhazování ve středním pásmu.

53:12
    Valaši velmi efektivně napadají rozehrávku Ďáblů už v jejich obranném pásmu a nepouštějí jak tak ke svému brankáři.

53:38
    JAKUB LEHEČKA snižuje skóre zápasu znovu na rozdíl dvou branek! Útočník hostů se dokázal prosadit v brankovišti soupeře a vší silou doslova dotlačil puk přes Šurého beton za brankovou čáru. Asistence: Dominik Kafka.

54:25
    Dalajka zavezl černou gumu za brankáře Sonnka a snažil se ji tam co nejdéle udržet, velmi brzy byl ale o kotouč obrán obránci soupeře.

55:16
    Další nahození Valachů. Novojičínští se teď jen těžce dostávají přes střední třetinu.

55:39
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Pořický – 2 min., sekání).

56:07
    Hruškovo nahození proletělo jen pár centimetrů od pravé tyčky Šurého svatyně! Velká škoda pro hosty.

56:36
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Dalajka – 2 min., sekání).

56:36
    Nový Jičín si vybírá oddechový čas.

56:47
    Nový Jičín bez brankáře s šesti hráči v poli proti třem Bobrům!

57:39
    Valašské Meziříčí ve čtyřech.

58:12
    Velký tlak Nového Jičína! Šurý ale zatím všechny střely likviduje.

58:36

58:58
    Zakázané uvolnění Valachů a ti si v tom samém čase vybírají oddechový čas.

58:58
    Ďáblové pokračují ve hře bez brankáře.

59:16
    Kotouč ve středním pásmu. Nový Jičín musí začínat znovu.

59:49
    Šurý vyhazuje na zakázané uvolnění, ale tohle už pro Bobry vypadá dobře.

Třetí část nabídla znovu po dvou brankách na obou stranách, nejprve hosté snížili z hole Jakuba Lehečky, čtvrtou branku Valachů ale znovu přidal Jakub Pořický a rozhodl o definitivním vítězství Bobrů.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek středečního večera. (20:08:30)

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 3. Paťava (Martiník, Andris), 11. Paťava (Andris), 40. Seidler (Báchor), 51. Pořický (Báchor) – 38. Lehečka (J. Sonnek, Már), 54. Lehečka (Kafka)

HK Nový Jičín: V. Sonnek (D. Palička) – Már, Hruška (C), Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, F. Palička, Krupa, Pecha, Málek, Kafka, Lehečka, Chvostek (A), Poruba, Zedník (A), Vaňo, J. Sonnek, Slovák.