Brengleová – Plíšková 1:2 (kon.) | Čang – Plíšková 2:0 (kon.)
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková (7)
2
4 6 6
Čtvrtek 17.01.2019, 01:11 • Melbourne Arena (AUS) • Australian Open - ženy - Australian Open (tvrdý povrch) • 2. kolo

Karolína Plíšková postupuje po rozpačitém úvodu utkání přes Američanku Brengleovou do třetího kola Australian Open!

Úvodní dějství bylo z pohledu české tenistky "rozehřívací". Plíšková měla potíže hned v prvním gemu, ve kterém ještě brejkbol odvrátila, následně ale pustila soupeřku do vedení 3:2. Brengleová však brejk potvrdit nedokázala a pokračovalo se ve vyrovnaném skóre. Rodačka z Loun ale pochybila na servisu ještě jednou a to už nezůstalo bez trestu! Zámořská hráčka zakončila první sadu při vlastním podání.

Od druhého setu to ale byla jiná Karolína Plíšková. Přes fungující servis se dostávala častěji k síti a postupně demolovala svou soupeřku. Ve druhé sadě přišla osmá hráčka světového žebříčku pouze o jediný gem, v rozhodujícím setu dokonce nadělila Brengleové kanára. Plíškovou nerozhodilo ani přerušení zápasu kvůli dešti za stavu 2:0 ve třetím setu.

Ve třetím kole se může česká reprezentantka těšit na souboj s Italkou Camilou Giorgiovou. (02:57:24)

Konec zápasu
    1:2; 0:6 - Karolína Plíšková

0:6
    Karolína Plíšková končí zápas sedmým esem! Tentokrát zamířilo první podání ke středové čáře a Brengleové se za míčkem jen smutně ohlédla.
    1:1; 0:5; 15-40 - Karolína Plíšková

15-40
    Dvě mečboly! Plíšková se přibližuje postupu esem přesně k postranní lajně.

15-30
    Česká tenistka musela opakovat první podání. Následně měla Brengleová co dělat a returnem, ale na nátlak Plíškové už nedokázala reagovat.

15-15
    Plíšková ale rychle srovnává krok. Po prvním podání přidala také několik útočných úderů a Brengleová odpověděla jen bekhendem do autu.

15-0
    Karolína Plíšková servíruje na postup do třetího kola Australian Open! Česká reprezentantka nevstupuje do gemu ideálně. Brengleová našla returnem základní lajnu, poté rozpohybovala Češku, která byla proti úderu k lajně bez šance.

0:5
    Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.

0:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

0:5
    Karolína Plíšková je na nejlepší cestě k postupu do třetího kola. Češka odolala nátlaku zámořské hráčky, udržela se ve hře a poté už přišel přetažený forhend Brengleové za dvorec.

30-40
    První brejkbol Brenglevá maže. Po povedené obraně za koncovou lajnou přinutila Plíškovou k těsnému autu.

15-40
    Plíšková má další dva brejkboly! Češka si to namířila záhy po servisu k síti a několika přesnými údery u těla překonala americkou hráčku.

15-30
    Brengleová se prosazuje k fiftýnu vítězným bekhendem po lajně.

0-30
    Plíšková si poradila se servisem na tělo, následně rozběhala Američanku a ta už rezignovala na delší obranu za koncovou lajnou.
    1:1; 0:4; 0-15 - Karolína Plíšková