Mountfield HK – Zlín 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 1:2 (kon.) | Žďár n/S – K. Vary 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Slavia 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Pardubice 3:2 (2:0 po s.n.) | Olomouc – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
Vsetín – HC Litvínov 7:4 (kon.) | Jihlava – Chomutov 1:3 (kon.) | Havířov – Kladno 4:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Přerov 5:0 (kon.) | Třinec – Sparta 2:5 (kon.)
HC Olomouc
5:4 (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 18.01.2019, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Juniorská extraliga má dnes večer na programu zápasy 12. kola skupiny o umístění na 5. – 13. místě. V olomoucké plecharéně se dnes představí hokejisté BK Mladá Boleslav, kteří změří své síly s domácím HC Olomouc.

Hanáci se s Bruslaři už jednou střetli, a to hned v rámci prvního kola skupiny o umístění. Ve ŠKOENERGO Aréně podlehli domácím 3:2 v prodloužení. Od té doby se však událo mnohé. Olomouc je momentálně na 8. místě tabulky se ziskem 49 bodů. V lednu se jí však zatím příliš nedařilo. Připsala si jen jednu výhru – za to však rovnou 0:9 ve Žďáru nad Sázavou -, dvakrát svým soupeřům podlehla na nájezdy a dvakrát prohrála v základní hrací době. Poslední zápas proti Havířovu na domácím ledě přitom svěřencům trenéra Berana vůbec nevyšel, prohráli 0:5. Dá se tedy očekávat, že si proti Mladé Boleslavi budou chtít spravit chuť.

Mladá Boleslav hraje v horních patrech tabulky, aktuálně je 3., nutno však podotknout, že na 2. – 6. místě je to hodně našlapané. Hradec Králové má stejný počet bodů jako Boleslav, ale díky lepšímu skóre je druhý. Zezadu se naopak na Bruslaře tlačí Chomutov a Zlín, ti mají shodně po 60 bodech. V posledních zápasech se však Mladé Boleslavi příliš nedařilo. Aktuálně má na svém kontě sérii čtyř proher v řadě, ačkoli jednou padla až na samostatné nájezdy a jednou v prodloužení.

HC Olomouc: Hasala (Běhal) – Mader, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Handl, Štefka, Tomajko, Mácha, Kořenek, Štědrý, Podlaha, Rosecký

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Mašek) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška Matěj, Hovorka, Procházka – Zajíček Schulz, Simon, Dlask, Foerster, Houška Vladislav, Grim, Moravčík, Šíma

Rozhodčí: Held – Mikšík, Čelechovský.

00:01

00:20
    Po buly skončil puk v obranném pásmu Olomouce, ta ho dokázala vyvézt ven.

00:50
    Podlaha tečoval Kleslovu střelu od modré, bohužel mimo bránu.

01:15
    Handl prokličkoval středním pásmem, na brankáře Boleslavi však nevyzrál. Dorážet mohl jeden z jeho spoluhráčů, ale mimo.

01:29
    Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění.

02:05
    Šíma stál sám před brankářem Hasalou, jeho spoluhráč mu však z rohu kluziště nedokázal poslat přesnou přihrávku.

03:16
    Hraje se za Hasalovou bránou.

04:05
    Boleslavští obránci si teď nerozuměli a puk v jejich obranném pásmu zachytil Handl. Hanáci však o puk nakonec přišli a bude se vhazovat ve středním pásmu.

04:47
    Zajíček nahodil puk do útočného pásma a boleslavští odjeli střídat.

05:50
    Moravčík se dostal až před Hasalu, v rozhodující chvíli ho ale zneškodnila olomoucká obrana.

06:20
    Boleslav chtěla založit útok, ale přihrávka ve středním pásmu byla nepřesná.

06:38
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Handl těsně před brankářem Zeithamlem poslal přihrávku na MATĚJE TOMAJKA, který svižnou ranou otevřel skóre dnešního zápasu. Asistence: Tobiáš Handl, Jiří Mader.

07:50
    Do úniku se dostal David Štefka, ale nedokázal před boleslavským gólmanem zpracovat puk.

08:25
    Rozhodčí píská ofsajd, vhazovat se bude před Hasalou.

08:42
    Procházka se zmocnil puku v obranném pásmu Olomouce, Boleslav toho však nedokázala využít.

09:45
    Foerster se spolu s Dlaskem dostali do přečíslení, ale nahrávku prvně jmenovaného dokázal vypíchnout jeden z olomouckých beků.

10:59
    O puk se bojovalo v rohu obranného pásma Boleslavi, černozelení byli v tomto snažení úspěšnější a mohli jít dopředu.

11:15
    Ani tentokrát však při svém útoku nedokázali ohrozit Marka Hasalu.

11:36
    Na druhé straně si Zeithaml připisuje dva zákroky.

12:00
    Šíma nedokázal zpracovat přihrávku ve středním pásmu, hra se opět přesouvá před boleslavského gólmana.

12:22
    Handl se opět protlačil až před Zeithamla a poslal přihrávku na zprava přijíždějícího JOSHUU JAMESE MÁCHU. Kohouti zvyšují svůj náskok na dva góly. Asistence: Tobiáš Handl, Matúš Hlaváč.

12:40
    Přichází první přesilová hra utkání. Na trestnou lavici odjíždí Adam Rutar (OLO) za hákování.

13:22
    Boleslavský útok teď zastavil puk vyhozený mimo hřiště.

13:46
    Podlaha dokázal s pukem vyjet až do útočného pásma.

14:22
    Dlaskova střela skončila Kořenkovi na hokejce, ten vyhazuje.

14:44
    Domácí hrají v plném počtu.

15:07
    Hasala si připisuje zákrok, teď se před ním zjevili tři soupeřovi hráči.

15:43
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění. Boleslav je při přesilové hře viditelně ožila.

16:05
    Houškova střela od modré skončila ve skrumáži hráčů, poté domácí opět vyhodili puk přes všechny čáry.

17:04
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslav snižuje na rozdíl jedné branky. VLADISLAV HOUŠKA protlačil puk za záda Marka Hasaly. Bez asistence.

17:14
    Ofsajd domácích vhazuje se pře Zeithamlem.

18:13
    Ofsajd pískán také na druhé straně.

19:09
    Běží poslední minuta první třetiny a Olomouc se usadila v útočném pásmu.

20:00

V první třetině jsme viděli celkem tři góly. Skóre utkání otevřel v 7. minutě Jan Tomajko, kterému naservíroval puk přímo na hokejku Tobiáš Handl. A druhý jmenovaný hráč měl prsty také ve druhé gólu Olomouce, který padl z takřka identické situace jen s tím rozdílem, že zakončovatelem byl Joshua James Mácha a oba aktéři si prohodili strany. Po přesilové hře však Mladá Boleslav ožila a podařilo se jí vsítit kontaktní branku, jejímž autorem se stal Vladislav Huška.

Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:01

20:10
    Po 10 vteřinách hry odpískáno zakázané uvolnění Boleslavi.

20:13
    V akci Zetihamlova vyrážečka.

20:40
    Teď Hasalovi pomohla tyč jeho brány.

21:20
    A další rána boleslavských. Houška však nastřelil pouze svého spoluhráče clonícího před brankářem.

21:59
    Rosecký byl odzbrojen na modré čáře.

22:50
    Boleslav do druhé třetiny vstoupila velmi aktivně, hraje se především v olomouckém obranném pásmu.

23:31
    Houška přenechal puk Simonovi a ten prověřil pozornost Hasaly. Vhazovat se bude po levici olomouckého brankáře.

23:44
    Puk zasáhl box časomeřičů, vhazovat se bude opět před Hasalou.

24:32
    Boleslavští byli za svou aktivitu odměněni vyrovnávací brankou. Druhý gól v zápase si tak připsal VLADISLAV HOUŠKA. Asistence: Petr Foerster, Matěj Houška.

25:32
    Hosté bleskově otáčí vývoj zápasu! V rozmezí jedné minuty se jim podařilo vstřelit dva góly a vedení tak zvrátili na svou stranu. JAN GRIM se dostal až před Marka Hasalu, kterého překonal svižnou střelou. Asistence: Michael Schulz.

25:32
    Domácí si berou oddychový čas.

26:40
    Střela Matěje Tomajka byla ztečována jedním z boleslavských obránců na plexisklo.

27:41
    Za Zeithamlem zaduněl mantinel.

28:09
    Olomouci se teď podařilo po delší době dostat do útočného pásma a zatlačit na soupeře.

28:42
    Tobiáš Handl to tentokrát zkoušel sám, ale skulinku mezi Zeithamlovým betony nenašel.

29:30
    Ani Kořenek nedokázal nadvakrát překonat soupeřova gólmana.

30:05
    Podlaha se prokličkoval až před brankáře Boleslavi, kde našel DAVIDA ŠTEFKU, který z mezikruží prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Josef Podlaha.

31:10
    Střela Vl. Houšky skončila na Hasalových betonech.

31:38
    Jeden z boleslavských brankářů spadl do brankoviště a vychýlil branku svého týmu. Hra je přerušena. Hosté si berou oddechový čas.

31:59
    Schulz poslal lehké nahození na Hasalu, ten raději přikryl puk před dorážejícím útočníkem Bruslařského klubu.

32:22
    Mácha byl tvrdě zastaven u střídačky domácích.

32:39
    Kleslova střela orazítkovala mantinel. Kohouti se drží v útočném pásmu.

33:20
    Na druhé straně musel Hasala zasahovat proti střele Jana Grima. Tu vyrazil pouze na druhou stranu, naštěstí pro něj tam však nebyl nikdo z útočníků soupeře.

35:10
    Boleslav vyhrála buly a zůstává v útočném pásmu.

35:59
    Dopředu může jít Mader.

36:45
    Boleslav rozehrává od vlastní brány.

37:41
    Od modré střílel Klikorka, ale střela mu vůbec nesedla.

38:16
    Domácí si v závěru druhé třetiny zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici Mladé Boleslavi odjíždí Radek Procházka (MLB) za nedovolené bránění.

39:08
    Podlaha vjel z levého křídla do útočného pásma, Boleslavi se však podařilo sebrat mu kotouč a poslat ho do bezpečí.

39:38
    Štefkovi se nepodařilo obejít boleslavské obránce.

39:59
    Vteřinu před zazněním sirény ukončující třetinu budou rozhodčí vylučovat. Ve třetí třetině se poměr sil na ledě vyrovná a pak si hosté zahrají 1:46 minut dlouhou přesilovou hru. Vyloučeným hráčem je Josef Podlaha (OLO).

40:00

Utkání mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví je zatím na góly velmi bohaté. Také ve druhé třetině viděli diváci celkem dvě branky. Nejprve se hostům podařilo zásluhou Vladislava Houšky vyrovnat a přesně minutu po této trefě se siréna oznamující gól rozezněla znovu díky střele Jana Grima, který tak pomohl dokonat boleslavský obrat. Na začátku druhé třetiny působili domácí poněkud zakřiknutě, ovšem postupem času se jim podařilo dostat se do tempa a ze své aktivit vytěžili vyrovnávací gól z hole Davida Štefky.

Třetí třetina začne přibližně v 19:02.

40:01

40:18
    Hosté hrají v plném počtu.

41:00
    Dotterově střele nastavil Hasala svůj pravý beton.

41:39
    Tentokrát olomoucký brankář vypíchl soupeřům puk, vhazovat se bude po jeho levici.

42:08
    Hasala si připisuje další zákrok a domácí hrají v plném počtu.

42:36
    Bruslaři byli v útoku příliš horliví, rozhodčí píská ofsajd.

42:59
    Další přesilovka pro hosty. Rutar (OLO) odjíždí na trestnou lavici.

43:30
    Olomouc vyváží puk do bezpečí.

44:20
    Bruslaři se dostali do útočného pásma a mohou rozestavět přesilovkový zámek.

45:10
    Domácí hrají v plném počtu. Takhle přesilovka se Bruslařům moc nepovedla, nedokázali v ní ani jednou ohrozit Hasalovu bránu.

46:22
    Zakázané uvolnění hostů.

47:05
    Hosté se opět osvobozují pouze za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry.

47:50
    Olomouckým se podařilo zachytit puk v útočném pásmu a ke slovu se musela přihlásit vyrážečka Zeithamla, která puk poslala na plexisklo.

48:17
    Po delší době se bude vhazovat v útočném pásmu hostů.

48:39
    Kohouti se už už radovali z gólu, ale rozhodčí ukazuje, že neplatí. Domácí brankář patrně stihl zastavit kotouč ještě předtím, než překročil brankovou čáru.

50:00
    Hasala vyrazil puk až k modré čáře, kde se ho boleslavskému obránci nepovedlo zachytit.

50:40
    Hra se přitvrdila, mantinely duní pod hity hráčů.

51:08
    Hasala si musel poradit s nenápadnou střelou zblízka.

51:41
    Procházkova střela orazítkovala Hasalovu vyrážečku.

51:47
    Domácí teď budou mít výhodu 4minutové přesilovky. Petr Šíma (MLB) se nejprve provinil držením protihráče a poté také hákováním.

53:10
    Foerster pomohl zavést puk až do obranného pásma, Olomouc musí založit nový útok.

54:18
    První dvě minuty z Šímova trestu jsou pryč a Kohouti nedokázali na Zeithamla vyslat ani jednu střelu.

55:05
    Štefkovi sklouzl puk z čepele, Hanáci musí vyklidit útočné pásmo.

55:32
    Štefka při střele od modré zlomil hokejku a Boleslav šla do brejku, ve kterém TOMÁŠ DLASK překonal brankáře Hasalu. Stalo se tak 15 vteřin před návratem Šímy na led. Asistence: Jan Grim.

55:56

56:30
    Šímovu střelu zastavila tyč!

57:37
    Teď měl Boleslavský brankář plné ruce práce a Kohouti nadále zůstávají v útočném pásmu.

58:30
    Kohouti dramatizují utkání. Minutu a půl před koncem základní hrací doby vyrovnává LUKÁŠ PÍREK. Asistence: Tobiáš Handl, Josef Podlaha.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:15
    Boleslav se nevzdává šance na tři body a zasypává Hasalu střelami.

60:00

Ani ve třetí třetině nebyli diváci na Zimním stadionu v Olomouci ochuzeni o góly. Nejprve se Boleslav dostala do vedení díky brance Tomáše Dlaska. Minutu a půl před koncem pak vyrovnal Lukáš Pírek.

60:01

60:37
    Rutar chtěl vystřelit z mezikruží, ale puk mu sklouzl z hole.

60:40
    JOSHUA JAMES MÁCHA prokličkoval útočným pásmem a rozhodl o to, že vítězství v dnešním zápase si připíšou domácí. Bez asistence.

Konec zápasu. (19:39:10)

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 7. Tomajko (Handl, Mader), 13. Mácha (Handl, Hlaváč), 31. Štefka (Podlaha), 59. Pírek (Handl, Podlaha), 61. Mácha – 18. Houška Vladislav, 25. Houška Vladislav (Foerster, M), 26. Grim (Schulz), 56. Dlask (Grim)

Rozhodčí: Held – Mikšík, Čelechovský