Columbus – Montreal 1:4 (kon.) | Florida – Toronto 3:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 0:2 (kon.)
Carolina – Ottawa 1:4 (kon.) | Calgary – Detroit 6:4 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 2:3 (po pr.)
Vancouver – Buffalo 4:3 (kon.) | New Jersey – Anaheim 2:3 (kon.) | Colorado – Los Angeles 7:1 (kon.)
Vancouver Canucks
4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Buffalo Sabres
Sobota 19.01.2019, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Střelecky aktivnější byl hostující celek 10:4, jenže na góly vede domácí družina 2:1. Trefil se Evan Rodrigues za hosty, za domácí pak srovnal Alexander Edler a vedoucí branku si připsal Sven Bärtschi. Za stavu 2:1 skončila první třetina.

K yle Okposo srovnal stav zápasu na 2:2. Pak se prosadili domácí a Vancouver do vedení poslal Brock Boeser. I na tuto branku našlo Buffalo odpověď, přesně pálil Sam Reinhart. 3:3.

Jedinou branku ve třetí třetině a tu rozhodující a vítěznou vstřelil ve 46. minutě domácí Loui Eriksson. (06:41:59)

1. Thatcher Demko (VAN) 36 zák., 4 góly, 92,3%
    2. Bo Horvat (VAN) 0+2
    3. Sam Reinhart (BUF) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (BUF) 0+1, 4 střely, čas na ledě 10:17

59:40
    Jack Eichel dostal hru do útočného pásma.

59:17
    Oddechový čas pro domácí.

59:17
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí. Buffalo mělo nějaké šance, ale chyběla střelba. Buly ve středním pásmu.

58:32
    Linus Ullmark míří na střídačku, hosté hrají v šesti.

58:00
    Buffalo se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje.

57:34
    Domácí hokejisté hrají takticky velmi dobře. Drží hru daleko od své braky.

57:05
    Zach Bogosian rozehrává od své branky, napadal ho Josh Leivo.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:37
    Jason Pominville to zkoušel od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

56:03
    Linus Ullmark byl pozorný a dokázal si poradit se střelou soupeře. Domácí celek si s touto situací poradil.

55:31
    Komerční přestávka.

55:30

55:04
    Buffalo se dostalo do postavení mimo hru, do útoku přejel Evan Rodrigues příliš brzy.

54:54
    Thatcher Demko kryje kotouč po střele, kterou bekhendem vyslal Jeff Skinner.

54:34
    Buffalo se pokouší o vyrovnání, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Edler (Horvat, Boeser), 16. Bärtschi (D. Pouliot), 28. Boeser (Horvat), 46. Eriksson (Leivo, Beagle) – 9. Rodrigues (Ristolainen, Sobotka), 23. Okposo (Jo. Larsson, Girgensons), 33. S. Reinhart (Sheary, Eichel)

Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Edler, Ch. Tanev, B. Hutton, Stecher, D. Pouliot, Gudbranson – Roussel, Horvat, Boeser – Bärtschi, B. Sutter, Virtanen – Schaller, M. Granlund, Leivo – Eriksson, Beagle, Motte.
    Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Dahlin, Bogosian, Pilut, Ristolainen, Scandella, McCabe – Skinner, Eichel, S. Reinhart – Sheary, Mittelstadt, T. Thompson – Rodrigues, Pominville, Girgensons – Jo. Larsson, Okposo, Sobotka.

Rozhodčí: Nicholson, Rooney – Mills, Sericolo

Diváci: 18 176