David Servis – Orlová 0:0 (17:00) | Pelhřimov – Opava 0:0 (17:00) | Havlíčkův Brod – Val.Meziříčí 0:0 (17:00)
Mor. Budějovice – Kopřivnice 0:0 (17:00) | Písek – Nový Jičín 0:0 (17:30) | Žďár n/S – Šumperk 0:0 (17:30)
Tábor – SHK iClinic Hodonín 0:0 (18:00)
před zápasem
IHC Písek
0:0 (-:-, -:-, -:-)
HK Nový Jičín
Sobota 19.01.2019, 17:30 • Zimní stadion Písek • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 33. kolo
Vsaďte si: 2.2 4.5 2.3
Partner:
   
  Dobrý večer z píseckého zimního stadionu všem příznivcům druholigového hokeje, kteří se v rámci třiatřicátého kola rozhodli blíže sledovat utkání mezi celky IHC Písek a HK Nový Jičín.

  Nad výsledkem druhého letošního střetnutí těchto dvou soupeřů, k němuž se u Otavy s blížící se osmnáctou hodinou pomalu ale jistě schyluje, se vznáší jistý otazník. Roli mírného papírového favorita pro sebe sice tentokrát uzmuli hokejisté Písku, avšak jistojistě vsadit na jejich triumf by nemuselo být takříkajíc úplně košer. Svěřenci trenéra Karla Herra jsou sice momentálně povzbuzeni dvěma skvělými úspěchy, těší se lepší tabulkové pozici a je o nich známo, že poměrně rádi špásují (nejen) s celky východní skupiny, které sem tam spektakulárně připraví o nějaký ten bod (nebo tři), na druhou stranu – v pro ně zásadních duelech s vyrovnanými soupeři poměrně často tápou a co víc, z prvního měření sil s novojičínskými Ďábly vyšli nakonec jako poražení, což je skutečnost, která z pohledu váhajících tipérů jejich vítězné dispozice zrovna tak částečně ochromuje. Jestli na své předcházející bojovné výkony Písečtí navážou a svou sérii úspěchů díky nim ještě o píď prodlouží, nebo zdali jim Východočeši osvěží paměť, se dozvíme v 17:30 hod, na kdy je naplánován začátek duelu.

  HK Nový Jičín:
  Nový rok se z pohledu Ďáblů bohužel nerovnal i
  (n)Nový Jičín. Své první lednové zápolení sehráli Východočeši na ledě českobudějovických Servismanů, v utkání s nimiž původně sahali alespoň po bodu – v závěru třetí dvacetiminutovky totiž nechali podruhé v témže duelu zapomenout na jeho nepříznivý vývoj, když srovnali na 4:4, nicméně záhy veškeré své úsilí degradovali osudnou chybou v podobě nešťastného vyloučení, během něhož ještě jednou inkasovali a domů se na úkor toho museli poroučet s prázdnýma rukama. O nápravu své reputace usilovali Novojičínští následující sobotu v domácím prostředí, kde se měli utkat s Ledními Medvědy z Pelhřimova. Ti na ně sice ještě minutu před koncem základní hrací doby ztráceli dvě zdánlivě nedostižné branky, opak se však nakonec ukázal býti pravdou. Hokejisté Pelhřimova se nadechli k poslednímu vzdoru a pouhou vteřinu před zazněním závěrečné sirény se na svého vyzyvatele dotáhli – 3:3. Domácí borci se ovšem po přestávkové bouřce znovu zmátořili a v prodloužení si vystřelili onen kýžený bonusový bod navíc. Spokojenost v kabině Nového Jičína nezavládla ani v souvislosti s posledním měřením sil, k němuž došlo na bobří hrázi ve Valašském Meziříčí, kde Ďáblové museli zejména kvůli nevydařenému úvodnímu dějství, v němž nabrali vleklé dvougólové manko, ve finále skousnout porážku 4:2. Aktuálně se Nový Jičín nachází na šesté čili předposlední příčce tabulky skupiny Východ s dosavadním ziskem devětatřiceti bodů. Mezi opory Ďáblů patří především trojice hráčů, jimž se do této chvíle podařilo atakovat dvacetibodovou hranici – Jan Poruba (13+16), Jakub Lehečka (9+16) a Jiří Slovák (14+7), který je zároveň nejpilnějším střelcem svého výběru.

  IHC Písek:
  Hokejisté Písku jsou dokonalým ztělesněním oblíbeného rčení: ,,Jednou jsi nahoře, jednou dole." Na vánoční přestávku odcházeli hned se třemi bohatými gólovými nadílkami (Pelhřimov 5:0, Hodonín 2:7, Šumperk 9:2) a ve dnech volna tak měli vskutku o čem přemýšlet. Do nového roku pak vstoupili napínavým duelem s ambiciózními havlíčkobrodskými Bruslaři, které letos již potřetí náležitě potrápili, když se svým srdnatým výkonem postarali o to, že o výsledku celého klání muselo rozhodnout prodloužení. I zde posléze došlo k zajímavé hříčce osudu – hokejisté Brodu totiž rozhodli o svém konečném triumfu gólem v poslední nastavené vteřině(3:4p). Jejich optimistickou náladu ovšem velice rychle odvál následující debakl, který schytali od hráčů Kopřivnice, kteří u Otavy jasně demonstrovali, jak to vypadá, když se řekne, že Tatra nezná bratra. Na úkor totálního kolapsu ve druhé dvacetiminutovce, během níž obdrželi hrozivých pět branek, v konečném součtu podlehli svému rivalovi v poměru 2:8. Poslední dva zápasy už ovšem svěřencům mladého trenéra Herra vyšly na jedničku. Nejprve zaskočili výše zmíněné hráče Valašského Meziříčí, na ledě jejichž svatostánku předvedli parádní obrat – nejprve v rozmezí neuvěřitelných šestatřiceti vteřin smazali třígólový náskok domácích, načež strhli na svou stranu hubené vedení (3:4), o které se už do konce zápasu nenechali připravit. Obdobný husarský kousek si Písečtí připravili i pro nadcházející domácí klání s Moravskými Budějovicemi, které tou dobou kralovaly skupině Jih. Očekávání byla prostá: žihadla měla tuto svou dominanci v zápase proti hráčům IHC potvrdit, namísto toho však krutě narazila. Písečtí zejména zásluhou své obrovské zarputilosti nepustili hostující celek ani jednou do vedení, čímž nejenže po zásluze vyválčili celý bodový zisk, jako bonus ještě navíc získali vědomí a psychickou vzpruhu v podobě toho, že se jim podařilo skolit dosavadního lídra. Klíčovými muži žlutomodrého výběru jsou Jan Sýbek (21+24) a Petr Hučko (12+27), kteří se oba řadí k deseti nejproduktivnějším hráčům soutěže a kteří bok po boku řádí jako Černá ruka, v patách jim pak jsou Jan Polata (13+13) a kapitán Martin Parýzek (6+16). Zajímavostí je, že prozatímní bodový zisk Jihočechů činí osmatřicet bodů a zatímco hokejisté Nového Jičína s takřka identickým číslem visí na chvostu tabulky, Píseckým bohatě stačí k okupaci čtvrté a zároveň poslední postupové pozice.

  Poslední vzájemný zápas:
  Poprvé na sebe oba týmy narazily koncem listopadu v rámci dvacátého kola soutěže. Tou dobou druzí Ďáblové dovolili jít Píseckým po bezbrankové úvodní dvacetiminutovce dvakrát do vedení. Prve domácí inkasovali z kraje prostřední periody v oslabení, na což dokázali zanedlouho zareagovat vlastní přesilovkovou trefou, podruhé lovili puk ze sítě na přelomu třetiny, kdy trpělivě hrající Písečtí zužitkovali jednu z mála příležitostí, kterou jim hráči Nového Jičína nabídli. Závěrečné dějství pak bylo znovu zcela pod taktovkou domácího mužstva, které si chvílemi zvládlo vytvořit až enormní tlak, jenž vygradoval při dalším vyloučení soupeře, které se nakonec stalo fatálním a umožnilo Východočechům vyrovnat. Hráči Jičína ve svém intenzivním naléhání pokračovali i nadále a udržovali strážce písecké svatyně v neustálé permanenci, na což písecký kouč ve správnou chvíli zareagoval oddechovým časem, po kterém už domácí na svůj nápor nenavázali. Utkání tak dospělo do vyrovnaného prodloužení, které však vítěze neurčilo. Na pořadu dne tak byly samostatné nájezdy, které v pětikolové sérii ovládli Ďáblové, již se rázem mohli radovat z výsledku 3:2 a bodu navíc. (23:11:03)
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
   
   

  Kateřina Němcová

  Branky a nahrávky:


  IHC Písek:
  HK Nový Jičín: