Arizona – Dallas 3:2 (kon.) | Tampa – Pittsburgh 5:4 (kon.) | Washington – Florida 4:5 (po pr.)
Montreal – Toronto 3:4 (po pr.) | Edmonton – San Jose 2:5 (kon.) | Vegas – Columbus 3:4 (kon.)
Vancouver – Calgary 4:3 (1:0 po s.n.) | Nashville – St. Louis 4:5 (po pr.) | New Jersey – Carolina 3:2 (kon.)
NY Islanders – Minnesota 2:1 (kon.) | Chicago – Detroit 5:2 (kon.) | Boston – Colorado 2:1 (po pr.)
Buffalo – Winnipeg 1:3 (kon.)
Edmonton Oilers
2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
San Jose Sharks
Neděle 10.02.2019, 01:20 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek víkendu. (04:10:47)

3. Tomáš Hertl (SJS) – 1+1

Zmiňme ještě, že ve druhé třetině došlo na zajímavý hit Adama Larssona do hrudi Tomáše Hertla. V závěru se rozjel stokilový Milan Lucic proti Radimu Šimkovi a v pravém rohu útočného pásma domácích poslal českého protihráče na mantinel. Za to však vyfasoval dvě minuty a San Jose tak ke konci disponovalo početní výhodou pět na čtyři.

San Jose poráží Edmonton poměrem 5:2. Kevin Labanc zaznamenal svůj první hattrick v NHL. Tomáš Hertl byl posledním střelcem Sharks v tomto střetnutí. Oba týmy počítají ztráty. V první třetině odstoupili hostující Melker Karlsson a domácí Ty Rattie. Ve třetím dějství ještě nešťástně upadl na ruku Adam Larsson, ale do hry se vrátil.

Pravda je ta, že vítězství Žraloků je zasloužené. Hosté byli po většinu utkání lepším týmem. Edmonton se dostal do duelu hlavně dorážkou Nugenta-Hopkinse a snížením na 1:3. Ovšem dost důležité bylo, že domácí se nedostali do kontaktu do konce druhé třetiny.

Do poslední dvacetiminutovky Žraloci výborně vstoupili. Pak už se zápas prakticky pouze dohrával pod kontrolou hostů.

59:55
    Gambell ztratil kotouč na pravé straně.

59:37
    Icing Sharks na levé straně.

59:26
    San Jose přišlo o útočné pásmo, ale ještě začíná z vlastní obranné třetiny.

59:01
    Gambell byl volný mezi kruhy, ale jeho spoluhráč na pravém kruhu zvolil nahrávku na levou stranu.

58:51
    Kaneovu spolupráci na levé straně se spoluhráčem ukončil Talbot svým zákrokem.

58:32
    San Jose už v poklidu dohrává tenhle zápas a nikam se nežene.

58:01
    Po nástřelu Couturea z pravého kruhu se nedostal Pavelski k dorážce.

57:06
    Lucic (EDM) nabral dobrou rychlost a pravém rohu obranného pásma soupeře přišpendlil Šimka na mantinel. Pravá ruka bývalého hráče Bostonu byla hodně aktivní. Lucic dostává dvě minuty za faul loktem.

56:31
    Kane trošku pošetřil čas a poté usoudil, že je čas vystřídat.

56:05
    Burns pokazil nahrávku ze středu na levou stranu, kde se rozjel Kane ve středním pásmu.

55:48
    Larsson si najel na pravou stranu, ale jeho zakončení z jedničky tečoval Burns hokejkou do ochranné sítě.

55:38
    Kotouč je mimo hrací plochu a vhazovat se bude po pravé ruce Della.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 32. Nugent-Hopkins (Chiasson), 55. Kassian (A. Larsson) – 11. Labanc (J. Thornton, Sörensen), 13. E. Kane (Donskoi, Hertl), 27. Labanc (Meier, E. Kane), 42. Labanc (J. Thornton, Dillon), 45. Hertl

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – A. Larsson, Klefbom, K. Russell, Nurse, Gravel, Manning – Rattie, McDavid (C), Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – Kassian, Malone, Khaira – Puljujärvi, Brodziak, Rieder.
    San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, R. Šimek, Heed, Vlasic, Braun, Dillon – Pavelski (C), Couture (A), Meier – Donskoi, Hertl, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Gambrell, Goodrow.

Rozhodčí: Pollock, Luxmore – Daisy, Pancich

Diváci: 18 347