Los Angeles – Chicago 6:3 (kon.) | Boston – New Jersey 1:0 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 1:5 (kon.)
Tampa – Ottawa 5:1 (kon.) | Florida – Carolina 3:4 (po pr.) | Toronto – Buffalo 5:2 (kon.)
Arizona – Detroit 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – Minnesota 2:4 (kon.)
NY Rangers – Washington 2:3 (2:3 po s.n.) | NY Islanders – Philadelphia 1:4 (kon.) | Vegas – Vancouver 3:0 (kon.)
Anaheim – Colorado 2:1 (kon.) | Florida – Ottawa 2:3 (kon.)
Arizona Coyotes
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Detroit Red Wings
Neděle 03.03.2019, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:57:35)
    Coyotes poprvé od února 2012 vyhráli šest zápasů v řadě

Československá stopa v utkání:
    Richard Pánik (ARI)
    0+2, 1 střela, čas na ledě 14:51
    Filip Hronek (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:32
    Filip Zadina (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:30.

1. Vinnie Hinostroza (ARI) 1+1
    2. Oliver Ekman-Larsson (ARI) 1+1
    3. Darcy Kuemper (ARI) 22 zák., 1 gól, 95,7%.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 44 – 23 (17:8, 14:8, 13:7)
    Zablokované střely soupeře: 20 – 10
    Trestné minuty: 4 – 8
    Využité přesilové hry: 0/3 – 1/1
    Vyhraná vhazování: 43% – 57%
    Bodyčky: 25 – 35.

Je dobojováno! Coyotes si pohlídali úvod třetí třetiny a během celých dvaceti minut nepustili hosty do sebemenšího tlaku. Hosty viditelně zlomil inkasovaný gól z 45. minuty, kdy se prosadil ve skvělé formě hrající Vinnie Hinostroza. Arizona tak zapisuje další povinné vítězství a po mnoha letech se – alespoň na pár hodin – dostala v Západní konferenci mezi nejlepší osmičku. Detroit naopak prohrál sedmý zápas za sebou a ve Východní konferenci zůstává předposlední.

59:56
    A ještě jedno přerušení. Green vypálil od modré nepřesně, Zadina zpoza branky vracel puk k Abdelkaderovi, ale ještě předním zasáhl Kuemper.

59:50
    Niklas Hjalmarsson střílel přes všechny čáry. Branku minul a ani dnes se tak nedočká svého prvního gólu v sezóně.

59:42
    Red Wings rozjeli pohlednou rychlou kombinaci, kterou přenesli hru na pravé křídlo. Greenovu střelu z první však Darcy Kuemper zlikvidoval a vzal hostům i tu poslední naději na vyrovnání.

59:11
    Lawson Crouse po hostujícím time-outu vyhodil na zakázané uvolnění. Následné buly Nielsen vyhrál, jenže Green neměl šanci kotouč udržet v útočném pásmu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:56
    Larkin tečoval Kronwallovu střelu a puk se zastavil za betony nicnetušícího Kuempera. Tomu pomohl Connauton, kvůli kterému nemohl dorážet Bertuzzi.

58:41
    Andreas Athanasiou si dal záležet na přechodu do útočného pásma a zároveň umožnil Howardovi pustit do hry šestého hráče!

58:14
    Anthony Mantha bojoval o kotouč i přes signalizovaný ofsajd, který tak byl odpískaný a posouzený jako úmyslný. Hra byla vykázána na útočnou polovinu Arizony.

57:57
    Conor Garland odvedl spoustu černé práce v útočném pásmu. Detroit měl velké problémy s rozehrávkou a Jimmy Howard nemohl odjet na střídačku.

57:36
    Cousins dával zadovku na Garlanda, který mu puk ještě jednou vrátil, ale to už byl domácí centr v nepalebném úhlu.

56:59
    Helmova přihrávka podél rohu propadla na Goligoského. Ten ihned oslovil své spoluhráče, aby dostali puk ven z obranného pásma.

56:22
    Díky vyhranému buly Christiana Dvoraka se Arizona usadila v útočné třetině. Ke střele se nedostala, ale našetřila tam několik cenných vteřin.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 6. J. Archibald (Ekman-Larsson, Hjalmarsson), 16. Ekman-Larsson (Hinostroza, Pánik), 45. Hinostroza (Chychrun, Pánik) – 28. D. Larkin (Kronwall, Mantha)

Arizona Coyotes: Kuemper (Pickard) – Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Connauton, Oesterle – Keller, Cousins, Galchenyuk – J. Archibald, Dvorak, Crouse – Hinostroza, Richardson (A), Pánik – Fischer, Kempe, Garland.
    Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Green, Kronwall (A), Hronek, DeKeyser, Ericsson, Bowey, Witkowski – Helm, D. Larkin, Mantha – Zadina, Athanasiou, Bertuzzi – Glendening, Nielsen (A), Rasmussen – J. de La Rose, Abdelkader (A).

Rozhodčí: Luxmore, Schlenker – Gawryletz, Mach

Diváci: 15 552