Sint-Truiden – Standard 2:1 (kon.) | Charleroi – Antverpy 2:1 (kon.) | Mouscron – Gent 2:1 (kon.)
Royal Excel Mouscron
2:1 (2:1)
KAA Gent
Neděle 11.08.2019, 20:00 • Stade Le Canonnier, Mouscron (BEL) • Belgická liga • 3. kolo

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou. (21:57:46)

V dalším kole se Mouscron představí na stadionu Lutychu, Gent bude naopak v domácím prostředí hostit Oostende.

Mouscron zůstává po třech kolech neporažen a je se sedmi body na výborné třetí pozici. Gent musí naopak skousnout první porážku v sezóně a zůstává tak osmý.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 2:7.

Fotbalisté Mouscronu poráží již potřetí v řadě favorizovaný Gent! Hosté šli sice na půdě soupeře ve 25. minutě do vedení, Royal ale zvládl ještě před přestávkou výsledek otočit na svou stranu. Druhý poločas už tolik zajímavých možností nepřinesl. Gent byl sice aktivnější, narážel ale na dobře zformovanou obranu soupeře. A když už se hosté deset minut před koncem radovali z branky, utnul jejich oslavy rozhodčí u videa, jenž odhalil těsný ofsajd. Tři body si tak do tabulky připisuje Mouscron.

90+5

90+5
    Royal má k dispozici vhazování na polovině soupeře. To už pro domácí vypadá dobře.

90+4
    Mouscron zahrával rohový kop. Domácí zvolili variantu nakrátko, díky které ušetřili několik cenných vteřin. Nyní už ale opět útočí Gent.

90+3
    Oba týmy se teď přely o to, kdo že to má právo vhazovat, sudí Boterberg nakonec přisoudil balon domácím.

90+1
    Prudký centr do vápna Mouscronu končí hlavičkovým soubojem, po němž letí míč těsně nad branku. Vasič ale dráhu letu kontroloval.

90
    Nastavovat se bude pět minut.

90
    Bezusův pokus o přihrávku byl skluzem zblokován na roh. Gent má jednu z posledních možností na ohrožení branky.

88
    Menší zmatky v pokutovém území hasí obrana Mouscronu. Míč následně končí až u protější branky, kde jej vrací do hry Kaminski.

88
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Jonah Osabutey, přichází Frantzdy Pierrot.

86
    Fotbalisty Mouscronu dělí od třetího skalpu Gentu v řadě už jen několik málo minut. Závěr pro ně ale rozhodně nebude jednoduchý.
    83. Trefa hostů nebyla uznána.

83
    Gent se radoval z vyrovnání, to se ale nakonec nekoná! David přešel na levé straně hned přes několik protihráčů a předložil míč Kvilitajovi, jehož zakončení špičkou kopačky šlo přesně pod břevno. Situaci ale dvě minuty zkoumalo video a sudí odhalili, že gruzínský útočník zakončoval z těsného ofsajdu!