Sittard – Heracles 1:1 (kon.) | Heerenveen – Feyenoord 1:1 (kon.) | Waalwijk – Alkmaar 0:2 (kon.)
Utrecht – Zwolle 3:1 (kon.) | Eindhoven – Den Haag 3:1 (kon.)
RKC Waalwijk
0:2 (0:2)
AZ Alkmaar
Neděle 11.08.2019, 14:30 • Mandemakers Stadion, Waalwijk • Nizozemská Eredivisie • 2. kolo

Ode mě je to z tohoto duelu vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (16:28:53)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:8.

Je dobojováno a z poměrně pohodlné výhry se radují fotbalisté Alkmaaru. Ti si ve druhém poločase své vedení už pouze zkušeně pohlídali a bez problémů si dokráčeli pro další tři body. Naopak domácí už byli ve druhém poločase směrem dopředu bezzubý a navíc ještě přišli o Gaariho, jenž byl v 53. minutě předčasně poslán do sprch.

90+4

90+3
    Za dlouhým pasem Vlaara se hnal Boadu, avšak gólman Heemskerk včas vyběhl z brány a balon před dotírajícím útočníkem Alkmaaru uzmul pro sebe.

90+2
    Stengs se už už dostával do samostatného úniku, nicméně jeho akci nakonec přerušil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajd.

90+1
    Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.

90
    Ke střele z úhlu se ještě odhodlal Gudmundsson, jenž ale neseřídil svá mířidla a bránu přestřelil.

89
    Tento duel se už pouze dohrává v poklidném tempu, o vítězi je již dávno rozhodnuto.

88
    Stengsova kolmá přihrávka měla najít Sugawaru, avšak ten nakonec nebyl dost rychlý na to, aby míč zastihl na hrací ploše.

87
    Na trávníku se na chvilku ocitl Delcorix, kterého trápily křeče. Domácí stoper ale za pomoci svých spoluhráčů vstal a dnešní zápas dokončí.

86
    Po sérii osobních soubojů byla nakonec hra přerušena po zákroku Clasieho, který byl dle názoru hlavního rozhodčího už za hranicí pravidel.

85
    Gudmundsson se pokusil prostrčit míč na sbíhajícího Stengse, avšak ten se v době přihrávky nacházel v ofsajdu.

84
    Clasie byl uprostřed hrací plochy faulován, a balon byl tak přisouzen hostům, kteří už s rozehrávkou vůbec nespěchají.

82
    Boadu si chtěl píchnout míč do protipohybu vracejícího se Rienstry, ale ten jeho záměr vystihl a balon mu dokázal odebrat.

81
    V posledních minutách poslali domácí do šestnáctky spoustu centrů, nicméně zatím žádný neznamenal pro obranu AZ vážnější nebezpečí.

80
    Dobře to teď udělal Seys, jenž podržel balon a poté ho přenesl doleva na úplně volného Quastena.

79
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Fredrik Midtsjö, přichází Albert Gudmundsson.

78
    Po přihrávce Stengse se málem do šance dostal Boadu, avšak tomu nakonec chybělo pár decimetrů k tomu, aby na míč dosáhl.