Seattle – New England 3:3 (kon.) | Toronto – Orlando City 1:1 (kon.) | Columbus – Cincinnati 2:2 (kon.)
Dallas – Minnesota 5:3 (kon.) | Kansas City – Real Salt Lake 1:2 (kon.) | Chicago Fire – Montreal 3:2 (kon.)
Colorado Rapids – San Jose 2:1 (kon.) | Portland – Vancouver 3:1 (kon.) | Atlanta United – New York City 2:1 (kon.)
Portland Timbers
3:1 (1:1)
Vancouver Whitecaps FC
Neděle 11.08.2019, 05:00 • Providence Park • Americká MLS

Portland Timbers naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas a získává do tabulky další body. Vancouver v tomto mači mnoho šancí neměl. Střelecky byl aktivnější domácí klub. (07:05:58)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 9:8. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:11.

90+5

90+4
    Probíhá poslední nastavená minuta, fanoušci už netrpělivě očekávají konec zápasu.

90+2
    Střídání v týmu Portland Timbers: ze hřiště odchází Marvin Loría, přichází Dairon Asprilla.
    90. Jeremy EBOBISSE - 3:1

90
    Portland právě vstřelil branku!
    Krásně to nyní sehrál domácí celek , po výborném pasu spoluhráče se prosazuje JEREMY EBOBISSE. Asistence: Tomás Conechny.

90
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude ještě nastavovat.

87
    Střídání v týmu Portland Timbers: ze hřiště odchází Sebastián Blanco, přichází Tomás Conechny.
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Theo Bair, přichází Joaquín Ardáiz.

86
    Marvin Loría zakončoval z ostré pozice, jeho ránu poměrně snadno a bez problémů zastavil brankář.

85
    Další zajímavě vypadající akce Portlandu byla zblokovaná obranou Vancouveru.

84
    Žlutou kartu dostává Jakob Nerwinski (Vancouver Whitecaps FC).

84
    Diego Valeri se propracoval do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná.

83
    Jakob Nerwinski (Vancouver Whitecaps FC) se dopustil faulu, rozehrávat tak budou na své polovině domácí fotbalisté.

82
    Andy Rose centroval před branku, ale jeho pokus vykopl jeden z beků do bezpečné vzdálenosti.

81
    Vancouver se po dlouhé době dostal do střelecké pozice, pokud o zakončení byl rychle obranou zblokovaný.

80
    Dostáváme se do posledních deseti minut hry ve druhém poločase a domácí celek stále drží jednobrankové vedení.

79
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Russell Teibert, přichází Scott Sutter.

76
    Vancouver stále prohrává o jednu branku, nyní se ovšem jen těžko dostává do pozic, z nichž lze ohrozit branku soupeře.

Jan Prošek

Branky: 28. Blanco (Valeri), 55. Loría (Blanco), 90. Ebobisse (Conechny) – 38. Bair

Karty:   45+5. Cascante (POTS), 59. Loría (POTS) – 65. Godoy (VWC), 84. Nerwinski (VWC)

Portland Timbers: Clark – Valentin, Cascante, Tuiloma, Villafaña – Zambrano, Chara – Loría (92. Asprilla), Valeri, Blanco (87. Conechny) – Ebobisse
    Náhradníci: McIntosh . Mabiala, Moreira, Flores, Paredes, Conechny, Asprilla

Vancouver Whitecaps FC: Crépeau – Nerwinski, Godoy, Cornelius, Ali Adnan (30. Levis) – Rose, Hwang In-Beom, Teibert (79. Sutter) – Bair (87. Ardáiz), Montero – Reyna
    Náhradníci: MacMath – Sutter, Herry, Levis, Erice, Baldisimo, Ardáiz