4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 28.09.2019, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL • 8. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlajnů z olomoucké plecharény, na viděnou! (14:03:28)

Je tady závěrečná siréna a Olomouc může slavit vítězství! Po ne úplně podařeném začátku nedala Třinci mnoho šancí a oprávněně si dnes dokráčela pro tři body. Hosté v závěru ještě hráli dvojnásobnou přesilovou hru, při které navíc jeden z domácích ztratil hokejku, ani tehdy se jim ale nepodařilo přiblížit se k vyrovnání.

59:53
    Mader posílá puk až do obranného pásma hostů.

59:46
    Oddechový čas pro hosty.

59:46
    Třinec už může zřejmě jen korigovat skóre, nicméně zahraje si další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Matěj Kořenek (OLO).

59:27
    Olomouci se otevřel prostor k přečíslení tří proti jednomu, třinecký Jenáček měl ovšem k puku o krok blíže a znemožnil jim útok.

59:04
    Rosecký poslal puk za branku Ocelářů, Olomouc odchází střídat.

58:34
    Králíka zastavil Mader jen co se třinecký útočník podíval do středního pásma.

58:07
    Třinec vyhazuje na zakázané uvolnění.

57:32
    Vosátko se pokusil vyslat do brejku Máchu, tomu ale odskočil kotouč.

57:19
    Kalač neprošel přes obránce Třince.

56:57
    Indrstova střela končí jen vedle branky.

56:18
    Nahození od mantinelu Švančara bez potíží chytá do lapačky. Kolem něj navíc nebyl žádný soupeř a tak se odvážil rozehrát.

55:37
    Mastič zavezl puk k brance Hasaly a fantasticky vybídl spoluhráče ke střele z první, tomu však rána vůbec nesedla.

55:11
    Další vysoký oblouček míří až k brance Švančary.

54:48
    Šulákův pokus se odrazil o jednoho z hráčů před brankou a zamířil do rohu.

54:22
    Puk míří do středního pásma a Olomouc střídá.

54:01
    Kalač schytal ránu a přišel o hokejku! Mastič dostal navíc krásnou přihrávku a stačilo mu jen zasunout puk za vyjetého Hasalu. Zaváhal však a domácí brankář se proti němu stihl přesunout! Domácí už jsou ve čtyřech.

53:48
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Štědrý – 2 min., podrážení).

53:48
    Jenáček mířil jen do hrudi Hasaly.

53:27
    Puk opět míří ke Švančarovi. Tato přesilovka se Třinci příliš nevydařila.

52:54
    Mader opět posílá puk do středního pásma.

52:27
    Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.

52:16
    Ramik tečoval puk jen vedle branky.

51:57
    Matúš Hlaváč (OLO) ve snaze udělat spoluhráči prostor si počínal nedovoleně a putuje na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.

51:13
    Třinec rychle obrátil hru a Pastor prověřil Hasalu střelou na horní tyč.

50:48
    Olomouc se drží v útočném pásmu, avšak ne a ne se dostat k zakončení.

50:00
    Šulák tvrdě pálil od modré, Hasala byl připraven.

49:45
    Ramik čekal na přihrávku před brankou Hasaly, okamžitě však u něj byl jeden z domácích hráčů.

48:12
    Vosátko se na útočné modré čáře dostal pod tlak a tak jen vrátil kotouč za branku Švančary.

47:48
    Mikler v předklonu, ale po vlastních odjíždí na střídačku.

47:48
    Po ostrém střetu u mantinelu zůstává na ledě ležet jeden z hráčů Třince a hra je přerušena.

47:04
    Krupa se pokoušel dorážet na hranici brankoviště. Hostující brankář byl opět pozorný.

46:38
    Olomouc se tlačí do brankoviště Švančary, ale ten včas ukryl kotouč pod lapačku.

46:10
    Bahounek se pokusil vyvézt puk, ale ve středním pásmu o něj přišel.

45:27
    Kalač dostal přihrávku za obranu Třince a rozhodl se času plně využít, rozhýbal si brankáře a pokusil se o kličku do forhendu, Švančara se ale nedal rozhodit!

44:38
    Tichý s Roseckým šli do přečíslení dvou proti jednomu, ale střela Roseckého nebyla přesná.

44:24
    Pastor střílel z pravé strany, ale našel jen připravenou hruď Hasaly.

44:17
    Třinec úspěšně napadá a drží se u branky Olomouce.

43:17
    Jenáček se fantasticky prokličkoval až k brance a předkládal puk spoluhráči na protější tyč. Ten už to ale zřejmě nečekal a nestihl zareagovat.

42:50
    Horký zůstal sám před brankou, ale byl příliš z úhlu a nevymyslel nic kloudného.

42:34
    Pírkovo vyhození zachytili hosté před modrou čárou.

42:14
    Do Vosátkovi přihrávky na Štědrého dokázal zasáhnout jeden z Třineckých. Domácí útočník se tak sice zmocnil puku, ale dostal se z brejkové pozice.

41:44
    Jenáček uklidňuje situaci přihrávkou za branku. Třinec může rozehrát.

41:23
    Olomouc se stále drží v útočném pásmu.

40:39
    Horký nedostal přihrávku přesně a do jeho střely tak stihl zasáhnout jeden z bránících hráčů.

40:17
    Kalač hledal před brankou spoluhráče, ale tam byli jen hráči Třince.

40:06
    Vosátkovo nahození končí na střídačce Ocelářů.

40:01

Ve druhé třetině Hanáci pokračovali ve skvělém výkonu a po pěti minutách hry byli odměněni třetí brankou v zápase, když dokonce v oslabení skóroval Tomáš Krupa. Na něj později navázal ještě Ondřej Tichý, zatímco Oceláři vyšli v této třetině střelecky naprázdno. Do poslední třetiny si tak kohouti nesou pohodlný tříbrankový náskok.

40:00

39:42
    Štědrý byl rozjetý po levém křídle, nakonec se pokusil naservírovat puk spoluhráči před branku, ale trefil jen brusle soupeře.

39:25
    Puk se zpoza branky odrazil před Hasalu, který se po něm vrhl a ukryl ho pod lapačku. V jeho brankovišti poté ještě vznikla menší potyčka, kterou ale rychle uklidnili rozhodčí a nakonec se ani nebude vylučovat.

38:44
    Kalač zůstal za obranou Třince, ale neměl rychlost a tak puk předal Vosátkovi. Jeho střelecký pokus Oceláři zblokovali.

38:22
    Na Vosátkovo nahození od modré čáry měl Švančara dobrý výhled a puk ukryl do lapačky.

37:14
    Groch si zpracoval puk rukou, ale poté ho hosté odstavili a puk si vzal Kořenek. Píská se proto přihrávka rukou.

36:32
    Krupa neprošel přes útočnou modrou čáru, Třinci však příliš trvalo zorientovat se v nastalé situaci a nestihl tak otočit hru.

36:04
    Ministr vrací puk za branku Ocelářů.

35:39
    Mastič podél levého mantinelu neprošel, Mader mu sebral puk.

34:36
    Tichý se nejprve pokusil o střelu od mantinelu, ta na branku neprošla, a tak se pokusil se prokličkovat mezi kruhy. Ani druhý pokus mu ovšem nevyšel.

34:08
    Třinec vyhazuje puk opět jen za cenu zakázaného uvolnění.

34:02
    Domácí šli ve třech proti dvěma, Ministrova přihrávka a Máchu ale neprošla.

33:39
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí odskakují o další branku, nenápadnou střelu Bahounka od modré čáry tečoval před brankou ONDŘEJ TICHÝ. Třinec se ještě pokoušel reklamovat, že domácí hráči hráli v šesti, ale neuspěl. Asistence: Petr Bahounek.

33:24
    Plandor nastřelil puk do útočného pásma. Hasala vyjel z branky a pomohl s rozehrávkou.

32:40
    Ramik mohl jet sám na Hasalu, ale špatně si pokryl puk a Kalač mu ho vypíchl do rohu.

32:09
    Rosecký se dostával k dorážce do odkryté branky, ale Švančara se poslední minuty opravdu vyznamenává!

31:16
    Stebel jel sám na Hasalu, ale nastřelil tyč!

31:10
    Ministr tvrdě pálil z první, ale Švančara se skvěle přemístil!

30:51
    Krupova přihrávka na obránce nebyla přesná a domácí se tak sami připravili o útočné pásmo.

30:19
    Třinecká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

30:12
    Pírkovu střelu od modré Švančara srazil k mantinelu.

29:24
    Střelu z úhlu Hasala vyrazil jen před sebe, Ramik měl však k puku o krok dále než domácí hráč a nestihl puk uklidit do sítě.

28:32
    Mastič nastřelil jen blokujícího hráče domácích.

28:22
    Jenáček číhal před brankou Hasaly na přihrávku, nedostal ji však přesně.

27:48
    Krupa se dostal za obranu soupeře, ale jeho bekhendová klička skončila až za brankou.

27:28
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Hasalou.

27:15
    Indrst se snažil protlačit do brejku, ale domácí hráči ho nepustili.

27:05
    Kořenek nastřelil tyč.

26:55
    Olomouc kombinuje v útočném pásmu, zatím však bez koncovky.

26:22
    Třinci se daří vyhodit až k Hasalovi. Ten navíc musí rozehrávat, protože soupeři měli k puku blíže než jeho spoluhráči.

25:49
    Máchova střela končí na hrudi Švančary. Krátce předtím se ale Šimon Mikler (TRI) provinil vysokou holí ve tváři jednoho z domácích hráčů a putuje na trestnou lavici.

25:36
    Na Vaculovu střelu od modré Hasala viděl a neměl nejmenší potíže ukrýt ji do lapačky.

24:52
    Pastor vystřelil jen do bránícího hráče.

24:17
    Domácí udeřili při vlastním oslabení! Matěj Tomajko vyrazil do brejku a ačkoliv Švančara přečetl jeho kličku a nastavil mu do cesty beton, na dorážejícího TOMÁŠE KRUPU už byl krátký. Asistence: Matěj Tomajko.

23:50
    Vosátko vytlačil soupeře až do útočného pásma kohoutů a ušetřil tak několik vteřin.

23:36
    Třinec si zahraje přesilovku! Šimon Groch (OLO) si odpyká dvě minuty za napadení.

23:23
    Na druhé straně musel zase zasahovat Švančara proti Kalačovi.

23:09
    Pastor prověřil Hasalu ostrou střelou.

22:38
    Hosté už jsou v plném počtu a tak jejich další vyhození znamená zakázané uvolnění a vhazování před Švančarou.

22:14
    Pírek hledal spoluhráče před brankou, hosté však jeho záměr vystihli.

21:59
    Třinec se opět osvobozuje.

21:32
    Krupa dostal puk před branku a pokusil se zasunout ho mezi betony přesouvajícího se Švančary, ten je ale dokázal bleskurychle sklapnout!

21:15
    Na dvakrát se domácí nedostali do útočného pásma, napotřetí už to vyšlo. Kalačova zpětná přihrávka ale nenašla obránce.

20:38
    Hostům se daří vyhodit puk k Hasalovi.

20:26
    Domácí se okamžitě vrhli do útoku a vybojovali přesilovou hru. Jakub Vacula (TRI) porazil Kalače a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 12:44.

První třetina skončila a o kousek šťastnější jdou do šaten domácí hráči. Ti se ve 14. minutě ujali vedení zásluhou Matěje Kořenka, na něj hned vzápětí navázal David Rosecký. Chvíli to nevypadalo, že by se měl Třinec oklepat, Hanáci byli aktivnější, nicméně v 18. minutě se přece jen prosadil Filip Indrst a vrátil Oceláře na kontakt.

20:00

20:00
    Kalač vyslal do brejku Kořenka, který nastřelil horní tyč!

19:22
    Hlaváčovi střela příliš nevyšla, ale puk proklouzal až k Roseckému před brankou! Jeho pokus vyrazil Švančara koncem betonu.

18:39
    Ministr se u mantinelu dostal do úzkých a tak jen odevzdal puk.

18:09
    Jenáček vzal tentokrát střelu na sebe, ale zasáhl nohu blokujícího hráče.

17:43
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hostům se daří krátce před přestávkou snížit! FILIP INDRST se prokličkoval před branku Hasaly a zavěsil přesně do šibenice. Asistence: Šimon Jenáček, Jakub Vacula.

17:09
    Krupa dostal prostor na ose hřiště, zpracovával si však puk a soupeři stihli jeho střelu srazit do ochranné sítě.

16:43
    Rosecký se snažil tečovat před brankou Švančary, ale neúspěšně.

16:34
    Třinec vyhazuje puk z obranného pásma jen za cenu zakázaného uvolnění.

16:01
    Puk končí v prostoru střídaček. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:29
    Hasala se pokusil rozehrát a trochu svým spoluhráčům znepříjemnil situaci, Oceláři z toho však nic nevytěžili.

15:05
    Domácím se daří udeřit podruhé v krátkém sledu! DAVID ROSECKÝ se dokázal prosadit z těsné blízkosti Švančarovy branky. Asistence: Tomáš Krupa.

14:43
    Made vystihl rozehrávku hostů, ale z protiútoku olomouckých hráčů nic nevzešlo.

13:59
    MATĚJI KOŘENKOVI se to ovšem i trochu se štěstím povedlo, obhodil si soupeře a z přečíslení dvou proti jednomu zamířil přesně na bližší šibenici. Asistence: Lukáš Pírek, David Kalač.

13:25
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden tým teď nedokáže přejít přes střední pásmo.

12:30
    Jenáček vybojoval puk v útočném pásmu, přihrávka na osu mu ovšem nevyšla.

12:12
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

12:05
    Pastor jel sám na Hasalu, ale ten jeho střelu vyrazil!

11:58
    Třinci se nepodařilo vyhodit puk, ale Tomajkova přihrávka nebyla přesná a hosté dostali šanci na reparát.

11:25
    Pastor se pokusil zahrozit v oslabení, za modrou čárou ale přišel o puk.

11:09
    Kořenek poslal puk na branku a moc nechybělo, aby trefil mezeru mezi betony brankáře.

10:46
    Ministr se snažil horlivě dorážet na hranici brankoviště. Švančara má puk pod kontrolou.

10:17
    Krupa skvěle přečetl hru a jeho rychlost Třinecké zaskočila. Jiří Plandor (TRI) domácího hráče zastavil jen za cenu držení.

09:34
    Roseckého rána mezi betony Švančary neprošla.

08:57
    Vaculovu dělovku Hasala vyrazil před sebe a jeho spoluhráči pak odklidili puk do bezpečí.

08:39
    Matěj neprošel kolem Hlaváče, Oceláři se ale drží v pásmu.

08:20
    Další střelecký pokus olomouckých už končí v lapačce Švančary.

08:07
    Vosátkova rána zamířila jen do zadního mantinelu.

07:23
    Pírek podél mantinelu posílá puk do útočného pásma, tam se ho zmocňují hosté.

06:32
    Kalač neměl daleko k brejku, poslední třinecký obránce mu však dokázal na poslední chvíli sebrat kotouč.

06:09
    Vacula vyjel s pukem až za modrou čáru a Třinci je tak odpískáno postavení mimo hru.

05:49
    Další třinecký pokus skončil jen nad brankou.

05:11
    Ministr to zkusil bekhendem, Švančara však zasáhl ramenem.

04:53
    Domácí se zdá se trochu vzchopili a začínají hrozit. Teď je to Třinec, kdo se musí bránit.

04:03
    Stebel se vyřítil do útoku, ale jeho rána směřovala jen nad horní tyč.

03:54
    Štědrý se pokusil po vzoru Kořenka přihrát do brankoviště, hosté ale jeho snahu přečetli a zastavili kotouč. Před Švančarou poté vznikl obrovský závar, ve kterém se však nejrychleji zorientoval sám brankář a ukryl puk pod lapačku.

02:56
    Kořenek našel na vzdálenější tyči zcela volného Roseckého, který ale puk trefil patkou hokejky a poslal ho jen vedle odkryté branky!

02:23
    Tichý vybojoval puk za brankou Třince, jeho přihrávka ovšem mířila jen na hůl soupeře.

02:07
    Přihrávka na Krupu nebyla přesná a po zakázaném uvolnění se hra vrátí před Hasalu.

01:39
    Olomouc má zatím potíže dostat se k útočné akci, kohouti se štěstím procházejí aspoň do středního pásma.

01:00
    Pastor poslal puk do útočného pásma, tam ale bude jako první Groch.

00:30
    Matějova střela mířila nad horní tyč.

00:13
    Vosátko na chvíli vybojoval puk v útočném pásmu, jen o chvíli později si ho ale Třinec vzal zpět.

00:01

HC Olomouc: Hasala (Hořejší) – Mader, Groch, Hlaváč, Vosátko, Pírek, Bahounek – Kalač, Krupa, Rosecký – Tomajko, Mácha, Horký – Štědrý, Kořenek, Tichý – Ministr.

HC Oceláři Třinec: Švančara (Švehlák) – Mituchovič, Radzienciak, Jenáček Vacula, Ciencala, Šulák – Indrst, Pastor, Mikler – Mastič, Plandor, Matěj – Stebel, Ramik, Králík.

Rozhodčí: Mrkva – Lederer, Konvička.

Naváží Hanáci na předchozí úspěchy a zaskočí úřadujícího mistra? Nebo se Třinci podaří přidat třetí zápas s alespoň bodem? To se ukáže ve 12:00!