Ottawa – Tampa 4:2 (kon.) | Los Angeles – Nashville 7:4 (kon.) | Boston – New Jersey 3:0 (kon.)
Montreal – St. Louis 6:3 (kon.) | Detroit – Toronto 2:5 (kon.) | Carolina – Columbus 2:3 (kon.)
Chicago – Winnipeg 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Dallas – Washington 1:4 (kon.)
Minnesota – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Colorado – Arizona 3:2 (po pr.) | Vancouver – Philadelphia 3:2 (2:1 po s.n.)
Vegas – Calgary 6:2 (kon.)
Colorado Avalanche
3:2 (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Arizona Coyotes
Neděle 13.10.2019, 03:15 • Pepsi Center, Denver • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:56:06)

Česká stopa v utkání
    1. Pavel Francouz (COL) odchytal 63:16, 34. zák, 2 góly, 94,4 %

1. Pavel Francouz (COL) 34. zák, 2 góly, 94,4 %
    2. Cale Makar (COL) 0+2
    3. Andre Burakovsky (COL) 1+0

Pavel Francouz odchytal v NHL své první celé utkání, když poprvé dostal důvěru jako startující brankář. A odvděčil se výtečným výkonem. Pokryl 34 z 36 střel a připsal si první vychytané vítězství v lize. Také byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

V minulé sezoně Francouz nastoupil ke dvěma zápasům, když střídal Philippa Grubauera. Chytal dobře, inkasoval jen dvě branky za 62 odchytaných minut. Do statistik si ovšem zapsal dvě porážky.

Colorado zůstává nadále neporaženým týmem, když dokázala od úvodu sezony vyhrát svůj čtvrtý zápas. Arizona odjíždí z ledu soupeře s bodem za remízu v základní hrací době, avšak také se třetí porážkou ze čtyř odehraných střetnutí.

Po dvou třetinách bez gólů se podařilo Coloradu v rozmezí dvou minut mezi 47. a 49. minutou vsítit dvě branky a nasměrovat se za výhrou. Jenže poté se začala prosazovat i Arizona, která si nakonec vynutila i prodloužení. V něm ovšem byly lepší domácí Laviny, jež strhly vítězství na svou stranu.

63:29 André BURAKOVSKY - 3:2

63:29
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tlak Colorada se nakonec vyplácí! ANDRE BURAKOVSKY se dostal k puku v levém kruhu, objel si bránícího Kellera, který situaci hodně podcenil, a po vybruslení před brankoviště dokázal střelou na bližší tyč rozhodnout o výhře domácích! Asistence: Mikko Rantanen, Samuel Girard.

62:58
    Další výpad domácích, Burakovsky pálil po zpětné přihrávce z levého kruhu, jenže netrefil branku.

62:10
    Raanta znovu zachránil Arizonu ve hře. Colorado může litovat nevyužitých šancí, které byly skvěle zahrané, avšak v koncovce neúspěšné.

61:27
    Makar se dostal za obranu, po přijetí přihrávky zkusil kličku do bekhendu, kterou Raanta vyrazil. Stejně tak si finský brankář poradil s dorážkou!

60:56
    Donskoi zkusil nahodit před branku z pravého kruhu, puk ale zachytil povyjetý Raanta, který přerušuje hru.

60:17
    Ekman-Larsson si najel mezi kruhy a vypálil z voleje, těsně mimo.

60:01

O osudu dnešního zápasu rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    Kessel promáchl puk, který Francouz výborně odkopl svým betonem!

59:28
    Zakázané uvolnění Colorada vrátí hru před Francouze, který krátce předtím čelil ráně Ekmana-Larssona od modré čáry.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 47. Kadri (Makar, MacKinnon), 49. Jost (Makar, Nieto), 64. Burakovsky (Rantanen, Girard) – 50. Grabner (Richardson, Ekman-Larsson), 57. Schmaltz (Keller, Goligoski)

Colorado Avalanche: Francouz (Grubauer) – E. Johnson (A), Girard, Makar, Zadorov, Graves, Barberio – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Donskoi – C. Wilson, Jost, Nieto – Ničuškin, Bellemare, Calvert.
    Arizona Coyotes: Raanta (Kuemper) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Chychrun – Kessel, Stepan (A), Keller – Schmaltz, Dvorak, Hayton – Crouse, Söderberg, Garland – Grabner, Richardson, Hinostroza.

Rozhodčí: Hebert, O'Rourke – Mach, Galloway