Montreal – Columbus 3:2 (1:0 po s.n.) | Boston – Florida 4:5 (1:2 po s.n.) | NY Rangers – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
St. Louis – Arizona 2:3 (0:2 po s.n.) | Winnipeg – Colorado 0:4 (kon.) | Anaheim – Detroit 3:4 (po pr.)
Vancouver – Nashville 5:3 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 3:1 (kon.) | San Jose – Edmonton 6:3 (kon.)
New York Rangers
3:2 (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
Středa 13.11.2019, 01:41 • Madison Square Garden, New York • NHL

S konstatováním, že Rangers zvítězili v prodloužení, se loučím a přeji vám příjemný vstup do středečního dne. (04:15:00)

3. Jared McCann (PIT) 1+0

Řekl bych, že dnešní střetnutí nevyhrálo lepší mužstvo, ovšem šťastnější. Rangers byli čtyřicet minut o trochu horším celkem, přesto odcházejí z ledové plochy s vítězstvím, když rozhodl Kaapo Kakko. Ovšem řekl bych, že hlavním strůjcem dvou bodů byl výkon domácího brankáře, který pochytal několik tutovek soupeře. Penguins kromě první periody odehráli dobré střetnutí, ale na celek z New Yorku to prostě nestačilo.

Střely na branku: 27:32.
    Střely na branku v prodloužení: 1:1.

62:24 Kaapo KAKKO - 3:2

62:24
    Rangers právě vstřelili branku!
    Nejprve se před branku proháčkoval Jevgenij Malkin, kterému byl puk na posledních chvíli vypíchnut, a tak se hra přelila na druhou stranu. Adam Fox vymyslel nádhernou přihrávku, po níž se KAAPO KAKKO nacházel před odkrytou brankou a rozhodl. Asistence: Adam Fox.

60:55
    Z levé strany se před branku hnal Jake Guentzel, který z nadějné pozice zamířil jen těsně vedle branky. Pittsburgh se ale cpe za druhým bodem.

60:24
    Z osy hrací plochy se napřáhl Anthony DeAngelo, jehož zakončení zastavil Jevgenij Malkin. Hostující celek mohl jít do přečíslení, ale Bryan Rust puk nezachytil.

60:01

Šedesát minut hry vítěze nepřineslo, a tak uvidíme prodloužení. V poslední části pokračovala aktivita hostujícího celku, ale k fantastickému výkonu se rozchytal Alexandar Georgijev, a tak si oba kluby zahrají o bonusový bod.

Střely na branku: 26:31.
    Střely na branku ve třetí třetině: 8:12.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Bryan Rust převzal kotouč za brankou a okamžitě přihrál do nebezpečné pozice. Před branku si sjel z modré čáry Brian Dumoulin, jehož pokus po ledě vyrazil Alexandar Georgijev.

58:46
    Z obranného pásma až za útočnou modrou čáru najel Jared McCann, jehož zakončení bylo nepřesné. Vše nasvědčuje tomu, že utkání Penguins půjde opět do prodloužení.

58:10
    Od modré čáry nahodil kotouč na branku Jack Johnson, ale jeho snažení bylo sražené do rohu hrací plochy.

57:18
    Artěmij Panarin tentokrát nepochopitelně přihrával přes osu. Puk byl bránícími hráči zachycen a vyhozen až za domácí branku.

56:20
    Po dlouhé kombinaci vystřelil z levého kruhu Artěmij Panarin, který mířil na zadní tyč. Matt Murray vytáhl další zákrok lapačkou, následně Jack Johnson nevyhodil.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 7. Kakko (Lemieux, DeAngelo), 20. Fox (Panarin, Chytil), 63. Kakko (Fox) – 22. J. Schultz (Malkin, M. Pettersson), 33. McCann (Simon)

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Trouba, Hájek, DeAngelo, Skjei, Fox, R. Lindgren – Fast, R. Strome, Panarin – Bučněvič, Chytil, Kreider – Kakko, B. Howden, Lemieux – Br. Smith, L. Andersson, McKegg.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Marino, Dumoulin, J. Schultz, M. Pettersson, Riikola, J. Johnson – Guentzel, McCann, Galchenyuk – Rust, Malkin, Simon – Lafferty, Bjugstad, Kahun – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Rozhodčí: Syvret, Rooney – Rody, Murray

Diváci: 16 904