Montreal – Columbus 3:2 (1:0 po s.n.) | Boston – Florida 4:5 (1:2 po s.n.) | NY Rangers – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
St. Louis – Arizona 2:3 (0:2 po s.n.) | Winnipeg – Colorado 0:4 (kon.) | Anaheim – Detroit 3:4 (po pr.)
Vancouver – Nashville 5:3 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 3:1 (kon.) | San Jose – Edmonton 6:3 (kon.)
Vancouver Canucks
5:3 (0:0, 1:1, 4:2)
Nashville Predators
Středa 13.11.2019, 04:08 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (06:39:15)

1. Elias Petterson (VAN) 2+0
    2. Adam Gaudette (VAN) 1+1
    3. Tanner Pearson (VAN) 2+1

Vancouver po čtyřech porážkách v řadě dokázal svou černou sérii ukončit a na svém ledě porazil Nashville, kterému přichystal naopak třetí prohru v řadě.

Ve třetí třetině byla k vidění pořádná přestřelka, napadalo šest gólů. Hosté se ovšem snažili vždy jen dotahovat a klíčem Vancouveru k úspěchu byla stoprocentní bilance v přesilovkách a tři góly v početní převaze. Poté, co domácí odskočili do vedení 4:2, se povedlo Forsbergovi ještě vykřesat pět a půl minuty před koncem naději, ani dvě minuty hry bez brankáře ovšem vyrovnání nepřinesly.

59:53 Tanner PEARSON - 5:3

59:53
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Po zákroku Demka posílá TANNER PEARSON puk přes celé kluziště do branky Nashvillu! Bez asistence.

59:49
    Josiho rána z pravého kruhu končí na betonu Demka!

59:32
    Kotouč po buly vyletěl do hlediště.

59:27
    Kombinace hostů sice zamotávala obraně Canucks hlavu, ale střela směrem na Demka nevylétla. Naopak domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

58:43
    Oddechový čas pro hosty.

58:43
    Demko přerušuje hru. Vancouver se zase o něco více přiblížil ukončení série čtyř proher v řadě.

58:34
    Forsberg pálil z levého kruhu, puk byl zablokován.

58:08
    Ovšem velmi rychle musí spěchat za vlastní branku pro puk.

57:50
    Rinne spěchá na střídačku, Nashville hraje v šesti!

57:41
    Hra je přerušena, puk ve středním pásmu opustil kluziště. Nashville potřebuje vybojovat útočné pásmo a odvolat brankáře.

56:43
    Demko vyrazil Johansenovu střelu před sebe, k dorážce se tlačil Forsberg, ale z bekhendu netrefil klec.

56:33
    Zakázané uvolnění domácích vrací hru před Demka.

56:09
    Kotouč v obranném pásmu domácích vyletěl do ochranné sítě. Komerční pauza.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 22. Pearson (Gaudette, Edler), 47. E. Pettersson, 51. Gaudette (Bärtschi, Pearson), 52. E. Pettersson (Boeser, Leivo), 60. Pearson – 34. Järnkrok (Duchene, Arvidsson), 49. F. Forsberg (Ekholm), 55. F. Forsberg (Josi, Johansen)

Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Edler, T. Myers, Q. Hughes, Ch. Tanev, Jo. Benn, Stecher – Leivo, E. Pettersson, Boeser – Bärtschi, Horvat, J. T. Miller – Pearson, B. Sutter, Virtanen – Schaller, Beagle, Gaudette.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, Fabbro, Hamhuis, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Mikael Granlund – Järnkrok, Duchene, Arvidsson – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Watson, Turris, Sissons.

Rozhodčí: Hebert, Sutherland – Gibbons, Gawryletz