Česko – Rusko 1:5 (kon.) | USA – Česko 2:1 (po pr.)
Česko
1:5 (0:4, 0:1, 1:0)
Rusko
Neděle 15.12.2019, 03:00 • Encana Events Centre, Dawson Creek • World Junior A Challenge • Semifinále

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (05:18:59)

Český tým nezvládl klíčové semifinále na turnaji. Nestačil na ruský tým 1:5, takže si zítra zahraje proti Kanadě. O osudu utkání bylo rozhodnuto za prvních 17 minut, během kterých se trefil třikrát Tjutnev a jednou Guščin. Český tým se poté rozehrál a byl lepším týmem, ale prosadil se až šest minut do konce a předtím ještě jednou inkasoval z hole Guščina. Jedinou českou branku dal Morong.

59:33
    Vyloučení v týmu Rusko (Zugan – 2 min., hákování).

58:33
    Vyloučení v týmu Rusko (Tjutnev – 2 min., podrážení).

57:07
    Rus Didkovskij měl velkou šanci, když šel se spoluhráčem na Dobeše. Didkovskij se snažil vystřelit sám, ale pouze nechal vyniknout Dobeše.

56:30
    Oddechový čas pro hosty.

56:30
    Zakázané uvolnění Rusů.

56:19
    Čajkovi nesedla rozehra, tak se ke střele dostal Poizl, ale branku netrefil.

55:49
    Šiller se snažil nahazoval puk na branku od modré čáry, ale kotouč mu z hole sjel.

54:39
    Češi evidentně ožili, ale na obrat v zápase to zřejmě stačit nebude.
    53:35 MORONG - 1:5

53:35
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak konečně se český výběr dočkal. Petr Poppel vyhrál buly přímo pro MATĚJE MORONGA, který přesnou střelou snížil skóre.

53:31

52:49
    Přikryl se snažil protáhnout středem hřiště, to se mu nepovedlo a o puk přišel.

51:50
    Barinka střílel a Poizl dorážel, jenže neúspěšně.

51:31
    Vyloučení v týmu Rusko (Kirjanov – 2 min., vysoká hůl).

51:28
    Barinka si nabruslil na střed a vystřelil. Trefil připravenou vyrážečku.

50:45
    Pašin byl úplně sám před brankou. Zkusil bekhendové zakončení, ale fantastický Dobeš ho vychytal.

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 54. Morong (Poppel) – 4. Guščin (Didkovskij, Kirjanov), 5. Tjutnev (Pašin, Čajka), 11. Tjutnev (Pašin, Ponomarjov), 18. Tjutnev (Grušnikov, Kirjanov), 37. Guščin (Grušnikov, Didkovskij)

Česko: Škorpík (Dobeš) – Poizl, Černohorský, Kowalczyk, Rutar, Malík, Volráb, Šiller – Jindra, Najman, Rychlovský – Všetečka, Morong, Poppel – Princl, Přikryl, Jelínek – Klapka, Barinka, Pšenička – Bernat.
    Rusko: Guškov – (Motorygin) – Čajka, Steklov, Zotov, Muchammadulin, Grušnikov, Kirsanov – Didkovskij, Zlodějev, Guščin – Rychlov, Kusnutdinov, Kokhanin – Tjutnev, Ponomarjov, Pašin – Burujanov, Zugan, Kirjanov – Šumilin, Burujanov.