Dynamo Moskva – Soči 3:1 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:6 (kon.)

Andrej Nestrašil (MAG) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:45

Tomáš Fillipi (MAG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:22 (17:28:28)

Třetí třetina byla stoprocentně nejzajímavější částí zápasu. Nejprve hosté perfektně využili přesilovku a srovnali skóre. Podíl na tom gólu měl i český útočník Andrej Nestrašil. Ten přihrával Dennisi Rasmussenovi, který překonal Hellberga. Dvě minuty a pár sekund poté už ale opět vedlo SKA. Dmitrij Kagarlickij poslal perfektní ránu, která z dálky zapadla přímo pod víko.

Oba body si tedy bere domácí Petrohrad. Já vám děkuji, že jste zápas sledovali a budu se těšit na příště. Jiří Polášek.

59:43
    Už zbývá jen málo času a kotouč je zaseknutý v rohu u Hellbergovy branky!

59:10
    Domácí nakonec trefili dokonce tyčku! Po souboji v rohu kluziště nahodil kotouč Jakupov.

58:59
    Další dobré vyhození, které šlo těsně vedle branky.

58:28
    Po buly před Hellbergem vyslali domácí velmi dobrou ránu, která nakonec těsně míjí odkrytou klec.

58:13
    Děmčenko vystartoval z branky! Hosté to zkusí minutu a tři čtvrtě před koncem v šesti!

57:38
    Běreglazov získal kotouč a chtěl vypálit, ale nakonec jen naprázdno promáchl. Kotouč mu totiž vypíchl Chafizulin.

57:08
    Další Děmčenkovo vyražení, tentokrát mu k zákroku pomohl jeho beton.

56:47
    Domácí zahájili krásnou akci, prokombinovali komplet celé hřiště a zakončení musel nakonec chytat Děmčenko.

55:41
    Magnitogorsk okamžitě po přebrání kotouče mířil dopředu. Moc času už mu nezbývá.

55:04
    Petrohrad mířil do pásma, kde však nevyšla přihrávka a domácí nakonec akci nezakončili.

54:09
    Dronov si pokryl kotouč za brankou svého brankáře a počkal, až spoluhráči vystřídají.

53:52

53:24
    Petrohradu se nedaří vystřelit. Stále jen kombinovali a kombinovali, ale puk jim vyletěl.

52:39
    Hellberg musel kotouč zakrýt. Domácí vyhráli buly a okamžitě zamířili vpřed.

52:15
    Magnitogorsk se při přesilovce většinu času nachází v útočném pásmu.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 25. Zub (Kemppainen, Tkačjov), 44. Kagarlickij (Jakupov, Zub) – 42. Rasmussen (A. Nestrašil, Loktionov)

SKA Petrohrad: Hellberg (Melničuk) – Bengtsson, A. Bělov, Zub, Chafizullin, Ožiganov, Tokranov, Zubarev – Barabanov, Lehterä, Tkačjov – Jakupov, Kemppainen, Kagarlickij – Karpov, M. Aaltonen, Kuzmenko – Ketov, Kablukov, Děrgačov – Švec-Rogovoj.
    Metallurg Magnitogorsk: Děmčenko (Košečkin) – Antipin, Běreglazov, J. Jakovlev, Vereščagin, Matuškin, Dronov, Minulin – A. Nestrašil, Filippi, Mozjakin – Kozun, Rasmussen, O'Dell – N. Kuljomin, Loktionov, Paršin – Ljubimov, Několenko, Potěchin – Rožkov.