Toronto – Tampa 2:1 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Philadelphia – Boston 0:2 (kon.)
Montreal – Nashville 2:4 (kon.) | Detroit – Carolina 2:5 (kon.) | Dallas – NY Rangers 2:4 (kon.)
Anaheim – Ottawa 5:2 (kon.) | Vancouver – NY Islanders 5:4 (1:0 po s.n.)
Detroit Red Wings
2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Carolina Hurricanes
Středa 11.03.2020, 00:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:48:00)

Trestné minuty: 24:26

Utkání je u konce a Carolina jej dotáhla po skvělém výkonu ve třetí třetině do vítězného konce. Už ve 42. minutě využil přesilovku Justin Williams, dostal svůj tým potřetí do vedení a hosté jej již nepustili. Ve 45. minutě ve vlastním oslabení ujel Sebastian Aho a po forhendové kličce upravil na dvoubrankový rozdíl. To Carolinu definitivně uklidnilo, hosté si hráli co potřebovali a v úplném závěru přidal Sebastian Aho ještě jeden gól. Hosté si tak odvezli výhru 5:2 a připsali si tak důležité body v honbě za play-off.

59:40
    Nahození na Berniera, ten vyrážečkou posunul puk do rohu.

58:45
    O vítězi je rozhodnuto, Carolina přesto i nadále útočí a kombinuje v pásmu Detroitu.
    57:58 Sebastian AHO - 2:5

57:58
    Carolina právě vstřelila branku!
    Přesilovka hostů je využitá, když prostoru na ledě využil Gardiner k přihrávce do pravého kruhu pro vhazování, kde napřáhl SEBASTIAN AHO a prudkou ranou nedal Bernierovi šanci na zákrok. Asistence: Jake Gardiner, Teuvo Teräväinen.

57:00
    Osobní desetiminutové tresty navíc dostali domácí Tyler Bertuzzi a hostující Vincent Trocheck.

57:00
    Dvě minuty za nedovolené bránění brankáři dostal domácí Robby Fabbri, ten si k tomu přidal i dvě minuty za hrubost, stejně jako hostující Haydn Fleury.

57:00
    A další bitka, závěr je hodně rozvášněný. Po zákroku, kdy Fabbri najel do Mrázka přišla rychlá reakce od Fleuryho a další hráči se nenechali pobízet. Aktivní byli také Bertuzzi s Trocheckem.

56:31
    Je to teď trochu rozháraná pasáž utkání, spíše sledujeme osobní souboje, než pohledné hokejové akce.

55:53
    Výsledkem jsou dvě minuty za hrubost pro domácího Anthonyho Manthu a hostujícího Jordana Staala. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

55:53
    Je tu šarvátka u mantinelu, zapojila se většina hráčů na ledové ploše. Rozhodčí tak mají plno práce rozvášněné kohouty od sebe roztrhnout.
    55:16 Gól Svečnikova nakonec neplatil pro ofsajd

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. Bertuzzi (Mantha, Hronek), 36. Ehn (Bowey, Helm) – 9. Geekie (Foegele, Gardiner), 30. Niederreiter (Gardiner, Trocheck), 42. Williams (Svečnikov, Aho), 45. Aho (T. Teräväinen), 58. Aho (Gardiner, T. Teräväinen)

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Hronek, Daley, Biega, Nemeth, G. Lindström, Ericsson, Bowey – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Gagner, Filppula, Helm – Glendening (A), Fabbri, Timashov – Ehn, Nielsen (A).
    Carolina Hurricanes: Mrázek (A. Forsberg) – Slavin (A), Edmundson, Skjei, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Williams, J. Staal (C), B. McGinn – Martinook (A), Geekie, Foegele.

Rozhodčí: Hebert, Lee – Toomey, Berg

Diváci: 17 511