Florida – Tampa 5:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:4 (0:1 po s.n.) | Montreal – Edmonton 0:3 (kon.)
Chicago – Columbus 5:6 (kon.) | Nashville – Detroit 3:2 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 5:1 (kon.)
Dallas – Carolina 3:5 (kon.) | Vancouver – Calgary 1:3 (kon.) | Vegas – Anaheim 0:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 6:2 (kon.)
Nashville Predators
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Detroit Red Wings
Pátek 12.02.2021, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To už je z tohoto utkání vše. Na shledanou! (04:44:44)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:26 (8:9, 7:10, 8:7)
    Zblokované střely – 16:14
    Vyhraná vhazování – 28:24
    Trestné minuty – 8:8
    Hity – 15:12

Hokejisté Nashvillu poráží Detroit 3:2 a po třech porážkách v řadě získávají důležité dva body. Nutno říci, že utkání bylo hodně vyrovnané a prodloužení by mu klidně slušelo.

Skóre otevřel v 15. minutě v přesilovce domácí Ryan Ellis. Detroit ale srovnal 35 sekund před první přestávkou zásluhou Robbyho Fabbriho. Ve druhé části se čekalo na góly až do její poslední minuty. Predátory poslal podruhé do vedení Matt Duchene, o 14 sekund později však srovnával Marc Staal. V závěrečné dvacetiminutovce to bylo dlouho poměrně opatrné, ale s blížícím se závěrem se začaly na obou stranách rodit gólové šance. Štěstí se nakonec usmálo na Predátory, když se pouhých 59,2 sekundy před koncem trefil od modré čáry Dante Fabbro.

60:00
    Mantha hrál v poslední sekundě z rohu puk přímo do brankoviště, ovšem Rinne měl situaci pod kontrolou. Je konec!

59:44
    Arvidsson bekhendem posunul puk vedle prázdné branky soupeře. Jelikož hrál ještě na vlastní polovině, je pískáno zakázané uvolnění.

Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí skórovali v momentě, kdy byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny! Od modré čáry vystřelil zápěstím DANTE FABBRO, který využil toho, že měl Greiss zakrytý výhled a puk zapadl do pravého horního růžku z pohledu německého gólmana – 3:2. Asistence: Luke Kunin a Filip Forsberg.

58:11
    Další rána finského mladíka. Tentokrát puk zaduněl o zadní mantinel.

57:53
    Hned po buly měl napřaženo domácí útočník Eeli Tolvanen. Jeho rána byla zablokována.

57:07
    Na druhé straně jel Anthony Mantha sám na Rinneho, který vyšel ze souboje 1 na 1 vítězně! Oba brankáři teď podrželi své týmy.

56:42
    Domácí mohli udeřit z přečíslení 2 na 1. To zakončoval Viktor Arvidsson, ovšem Greiss zachránil Detroit!

56:18
    Filip Zadina ze slotu minul domácí branku.

55:44
    Z ostrého úhlu střílel Dylan Larkin, Rinne vyrazil. Brankář Nashvillu si pak poradil i se zakončením Filipa Zadiny a nyní jsou už domácí kompletní.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 15. Ellis (F. Forsberg, Josi), 40. Duchene (Järnkrok, Josi), 59. Fabbro (Kunin, F. Forsberg) – 20. Fabbri (Mantha, Hronek), 40. M. Staal (B. Ryan, Naměstnikov)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Tinordi, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Kunin, F. Forsberg – Mikael Granlund, Duchene, Järnkrok – Tolvanen, Haula, Cousins – Grimaldi, Sissons, Trenin.
    Detroit Red Wings: Greiss (Pickard) – Hronek, Djoos, Stecher, M. Staal, Merrill, Nemeth – Bromé, D. Larkin (C), Zadina – B. Ryan, Fabbri, Smith – Helm, Naměstnikov, Mantha – Erne, Nielsen (A), Gagner.

Rozhodčí: Brenk, Hanson – Flemington, Murray