Florida – Tampa 5:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:4 (0:1 po s.n.) | Montreal – Edmonton 0:3 (kon.)
Chicago – Columbus 5:6 (kon.) | Nashville – Detroit 3:2 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 5:1 (kon.)
Dallas – Carolina 3:5 (kon.) | Vancouver – Calgary 1:3 (kon.) | Vegas – Anaheim 0:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 6:2 (kon.)
Los Angeles Kings
6:2 (3:1, 0:1, 3:0)
San Jose Sharks
Pátek 12.02.2021, 04:00 • Staples Center, Los Angeles, CA • NHL

Nejvytěžovanějším hráčem dnešního utkání byl obránce LA Drew Doughty, jenž na ledové ploše strávil 25 minut a 40 vteřin. (07:26:06)

Nejpilnějšími střelci dnešního utkání byli Adrian Kempe, Alex Iafallo a Timo Meier všichni s pěti střelami na bránu.

1. Carl Grundström (LAK), 2. Jaret Anderson-Dolan (LAK), 3. Drew Doughty (LAK)

Statistické okénko

Střely na bránu: 31 – 31; Přesilová hra: 3/6 – 1/2; Trestné minuty: 6 – 14; Vyhraná vhazování: 40% – 60%

Los Angeles nasázelo do sítě San Jose šest gólů

Los Angeles nasázelo do sítě San Jose šest gólů a oplatilo mu úterní nájezdovou porážku. Třemi asistencemi se blýskl obránce Drew Doughty. Na straně poraženého týmu vsítil obě branky český útočník Tomáš Hertl. Domácí mužstvo navíc ukončilo sérii pěti porážek.

Los Angeles Kings vs. San Jose Sharks 6:2 (3:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Kopitar PPG (Doughty, Brown), 10. Grundström (Anderson-Dolan, Strand), 13. Wagner (Björnfot), 45. Anderson-Dolan (Moore, Grundström), 46. Iafallo PPG (Kempe, Doughty), 47. Carter PPG (Kopitar, Doughty) – 17. Hertl (Knyžov, Vlasic), 38. Hertl PPG (Couture, Karlsson)

59:52
    Závěr dnešního utkání se odehrával v útočném pásmu San Jose, které však svůj třetí zásah nepřidalo.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:39
    Králové odehráli touš na zakázané uvolnění. Hra se vrátí zpět před Calvina Petersena.

57:51
    Tomáš Hertl se obtočil kolem brány soupeře, ovšem do zakončení ho domácí obrana nepustila.

56:57
    Marcus Sörensen poslal kotouč na rozjetého Dylana Gambrella, jenž se však nedostal do útočného pásma.

54:23
    Los Angeles se provinilo icingem. Necelých šest minut do konce třetího dějství.

53:55
    Alexej Melničuk před sebe vyrazil rychlou střelu v podání Austina Wagnera.

52:35
    Po reklamní přestávce se vhazovalo ve středním pásmu.

52:35
    Evander Kane dvakrát v krátkém sledu vyzkoušel pozornost gólmana Kings.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 3. Kopitar (Doughty, D. Brown), 10. Grundström (Anderson-Dolan, Strand), 13. Wagner (Björnfot), 45. Anderson-Dolan (Moore, Grundström), 46. Iafallo (A. Kempe, Doughty), 47. J. Carter (Kopitar, Doughty) – 17. Hertl (Knyžov, Vlasic), 38. Hertl (Couture, E. Karlsson)

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Björnfot, Clague, Määttä, Strand – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – A. Kempe, Vilardi, J. Carter (A) – Grundström, Anderson-Dolan, Moore – Wagner, L. Andersson, Luff.
    San Jose Sharks: M. Jones (Melničuk) – R. Šimek, E. Karlsson, Ferraro, Burns, Knyžov, Vlasic – E. Kane, Couture (C), Labanc – Donato, Hertl (A), Meier – Leonard, Marleau (A), Gregor – Sörensen, Gambrell, Nieto.

Rozhodčí: Walsh, Kozari – Marquis, Galloway