Ottawa – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Philadelphia 9:0 (kon.) | Winnipeg – Montreal 4:3 (po pr.)
Vegas – San Jose 5:4 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 4:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:7 (kon.)
Los Angeles Kings
4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
St. Louis Blues
Čtvrtek 18.03.2021, 03:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemné čtvrteční ráno. Na počtenou! (05:42:33)

3. Jaret Anderson-Dolan (LAK) – 0+2

Los Angeles o své dnešní výhře rozhodlo hlavně v první třetině, kterou vyhrálo 3:0. Poté už poctivě bránilo svůj náskok a nakonec zvítězilo 4:1. O branky dnešního utkání se postarali Drew Doughty, Carl Grundström, Trevor Moore a Anže Kopitar. Jediný gól hostů vstřelil na konci druhé periody Mike Hoffman. Kings tak stahují bodovou ztrátu na svého dnešního soupeře a stále si udržují velmi reálnou šanci na postup do play-off, přestože nás čeká ještě mnoho zápasů a může se stát cokoliv.

59:52
    Ještě se zápas o pár sekund protáhne, neboť hosté se provinili zakázaným uvolněním.

59:30
    Cal Petersen potvrdil svůj dnešní výborný výkon dalším povedeným zákrokem. Závěrečné sekundy klání si už může užít.

59:15
    Utkání se už z obou stran jen dohrává. Hostující obránci si přihrávají ve své třetině.
    58:20 Anže KOPITAR - 4:1

58:20
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Králové definitivně potvrzují svůj dnešní dvoubodový zisk. Cal Petersen zachytil puk za bránou, přistrčil jej ANŽEMU KOPITAROVI, který bekhendem trefil prázdnou bránu přes celé kluziště. 4:1. Asistence: Cal Petersen a Drew Doughty.

57:57
    Kempe nechtěl riskovat zakázané uvolnění, a tak pouze odevzdal puk do obranného pásma St. Louis.

57:32
    Blues uzamkli soupeře v útočném pásmu. Zakončení vzal na sebe Mike Hoffman, jehož prudkou ránu vyrazil Cal Petersen do ochranné sítě.

57:04
    Rána od modré čáry nezapadla mezi tři tyče. Los Angeles ale už má poměrně dlouhé střídání.

56:33
    Teď už hrají hosté bez brankáře. Vladimir Tarasenko drží puk v útočném pásmu.

56:01
    Příklepem to zkoušel Jeff Carter. Vytáhlý útočník Králů ale orazítkoval pouze pravý beton brankáře Binningtona.

55:34
    Carl Grundström vyvezl puk z vlastní třetiny a poté jej poslal za bránu soupeře. Domácí tak mohou střídat.

54:59
    Alex Iafallo jen vystrčil puk z vlastní třetiny. Do konce řádné hrací doby chybí už jen pět minut, domácí jsou blízko k vítězství.

54:28
    Mnoho prostoru dostal na modré čáře Justin Faulk, jehož dělovku ale zachytil Cal Petersen do lapačky. Tohle byl hodně důležitý zákrok pro domácí tým.

54:04
    Torey Krug sice šikovně přihrával do kvalitní střelecké pozice, jenže kotouč už bral z neutrální zóny, takže se musel pískat ofsajd.

53:36
    Ryan O'Reilly vyslal dělovku z mezikruží. Jeho pumelici ale Cal Petersen výborně vyrazil.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 4. Doughty (Kopitar, Iafallo), 5. Grundström (T. Moore, Anderson-Dolan), 15. T. Moore (S. Walker, Anderson-Dolan), 59. Kopitar (Petersen, Doughty) – 37. Hoffman

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Björnfot, S. Walker, Määttä – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo – J. Carter (A), Vilardi, Athanasiou – T. Moore, Anderson-Dolan, Grundström – Luff, Lizotte, Wagner.
    St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Faulk, Krug, Scandella, Dunn, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Sanford – Tarasenko (A), B. Schenn (A), Kyrou – Blais, Bozak, Hoffman – Joshua, Sundqvist, Clifford.

Rozhodčí: Rehman, Charron – Knorr, Gawryletz

Diváci: bez diváků