New Jersey – Washington 1:2 (po pr.) | Winnipeg – Toronto 1:2 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Calgary 3:2 (kon.)
Colorado – St. Louis 3:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 2:4 (kon.) | Los Angeles – San Jose 0:3 (kon.)
Boston – Pittsburgh 7:5 (kon.) | Tampa – Detroit 2:1 (kon.) | Nashville – Chicago 3:0 (kon.)
Edmonton Oilers
3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Calgary Flames
Sobota 03.04.2021, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Edmonton Oilers vyhrává tento zápas těsně 3:2. Tým dvakrát prohrával, ale vždy dokázal vyrovnat a ve třetí třetině rozhodl o své výhře. Rozhodující branku vstřelil Connor McDavid v přesilovce. (05:35:16)

59:44
    Mike Smith (Edmonton) vyrazil ránu soupeře.

59:20
    Mnoho času už nezbývá ze třetí třetiny.

58:57
    Oddechový čas pro hosty.

58:56
    Rasmus Andersson (Calgary) autorem další střely, tentokrát Mike Smith (Edmonton) v pohodě viděl střelu a zasáhl. 63 sekund zbývá ze třetí třetiny.

58:44
    Rasmus Andersson (Calgary) minul branku ránou od modré čáry.

58:22
    Calgary vinou špatné přihrávky přišlo o útočné pásmo. Ale rychle se do něj vrátilo.

58:02
    Hosté hrají v šesti.

58:00
    Další minuta hry je pryč.

57:40
    Josh Leivo (Calgary) se dostal do zakončení, jeho rána byla zblokovaná domácí obranou.

57:16
    Oilers se znovu probojovali do útočného pásma, vypálit ale nestihli. Hrát tak mohou hosté.

57:00
    Z pohledu Flames ubíhá čas velmi rychle, domácí hráči stále vedou o jednu branku.

56:15
    Leon Draisaitl (Edmonton) pálil po rychlé spoluhráčově přihrávce z první, trefil jen beton brankáře soupeře. Jacob Markström (Calgary) byl připravneý.

56:00
    Čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny.

55:27
    Leon Draisaitl (Edmonton) pálil z dobré pozice, jeho projektil vykopl brankář, a pak obrana do bezpečí odehrála puk.

55:10
    Domácí hrají přesilovku a rychle se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

54:47
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sean Monahan – 2 min., krosček).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 22. Nugent-Hopkins (Draisaitl), 32. Kahun (Yamamoto, Bear), 48. McDavid (Draisaitl) – 13. Mi. Stone (Mangiapane, Lucic), 26. M. Tkachuk (Monahan, S. Bennett)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Barrie, Lagesson, A. Larsson, K. Russell, Bear – Nugent-Hopkins, McDavid, Puljujärvi – Kahun, Draisaitl, Yamamoto – J. Archibald, Haas, Kassian – D. Shore, Khaira, Chiasson.
    Calgary Flames: Markström (Rittich) – Giordano, R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Mi. Stone, Välimäki – M. Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – J. Gaudreau, Monahan, B. Ritchie – Nordström, Backlund, S. Bennett – Lucic, D. Ryan, Leivo.

Rozhodčí: Markovic, Pollock – Toomey, Murchison