Tampa – Carolina 3:2 (po pr.) | Florida – Columbus 4:2 (kon.) | Dallas – Detroit 3:2 (2:1 po s.n.)
Nashville – Chicago 5:2 (kon.) | Arizona – Minnesota 2:5 (kon.) | Edmonton – Montreal 4:1 (kon.)
Calgary – Ottawa 2:4 (kon.) | Vegas – San Jose 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Vegas Golden Knights
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
San Jose Sharks
Úterý 20.04.2021, 04:07 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (07:03:06)

3. Patrick Marleau (SJS) – 0+0

Dnešnímu utkání přihlíželo 3 950 diváků.
    Patrick Marleau překonal rekord v počtu odehraných zápasů. Podívejte se na jeho cestu NHL od samého počátku

Dnešní utkání bylo i v duchu přepisování rekordů. Kanadský čtyřicátník Patrick Marleau totiž nastoupil do svého 1768. duelu v NHL, čímž se osamostatnil na prvním místě v této statistice, na druhou pozici odsunul legendárního Gordieho Howea. Ve druhé minutě byla hra na pár minut zatavena a na hrací kostce proběhlo přání komisaře NHL Garyho Bettmana. Po utkání se dočkal potlesku nejen od spoluhráčů, ale i hokejistů a fanoušků Vegas.

Střetnutí mezi Vegas Golden Knights a San Jose dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž uspěli domácí, ti se tak i nadále vezou na vítězné vlně.

Jediným úspěšným exekutorem dovednostní soutěže byl Alex Tuch, jenž přetavil v gól forhendovou kličku. Za Žraloky musel ve třetí sérii vyrovnat kapitán Logan Couture, ale on kličkou do forhendové strany neuspěl, narazil na beton Lehnera.

Svěřenci kouče DeBoera zvítězili posedmé v řadě a vystřídali Colorado v čele Západní divize. San Jose naopak pošesté v řadě prohrálo, získaný bod je v boji o play-off málo.

65:00 Alex TUCH - 3:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
    Autorem vítězné branky je ALEX TUCH.
    Logan COUTURE

3. série
    1:0
    Je konec! Logan Couture musel dát, avšak hostující kapitán neuspěl. Podobně jako skórující Tuch zkusil kličku do forhendu, ale zasáhl brankářův pravý beton.
    Chandler STEPHENSON

2. série
    1:0
    Chandler Stephenson mohl rozhodnout, nestalo se. Volil přímé zakončení, žádné zbytečné kličky. Zápěstím ale poslal kotouč nad bránu.
    Ryan DONATO

2. série
    1:0
    Velmi dobře provedl nájezd Ryan Donato, tedy až do koncovky. Položil si gólmana, jenže střelou nezvládl přehodit Lehnerův natažený pravý beton.
    Alex TUCH

1. série
    1:0
    Domácí útočník Alex Tuch svůj nájezd proměnil a přiblížil Golden Knights vítězství! Na rychlou forhendovou kličku reagoval Jones pozdě.
    Patrick MARLEAU

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 22. Mark Stone (Theodore, Pacioretty), 44. Mark Stone (Pacioretty, Theodore), rozh. náj. Tuch – 10. Knyžov, 21. Gregor