Buffalo – Boston 0:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 6:1 (kon.) | Tampa – Carolina 1:4 (kon.)
Florida – Columbus 5:1 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 7:6 (kon.) | Dallas – Detroit 5:2 (kon.)
Vancouver – Toronto 6:3 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.)
Los Angeles Kings
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Anaheim Ducks
Středa 21.04.2021, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Domácí celek, který v této sezoně poprvé nastoupil před vlastním publikem, vyhrává tento zápas 4:.1. Naprosto zaslouženě bere body domácí tým. Hokejisté Ducks se dokázali prosadit až ve třetí třetině, ale mač zdramatizovat už nestihli. (06:56:48)

1. Blake Lizotte (LAK) 1+2
    2. Andreas Athanasiou (LAK) 1+2
    3. Drew Doughty (LAK) 0+1

Anthony Stolarz (ANA) – 18 zákroků, 4 OG, úspěšnost 81,8%, odchytal 60:00
    Cal Petersen (LAK) – 24 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,0%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

59:33
    Gabriel Vilardi (Los Angeles) se dostal k zakončení, ale jeho rána do středu branky nebyla přesná.

59:10
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry hry v tomto zápase. Brankář Kings rozehrává od své branky.

58:39
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nicolas Deslauriers – 2 min., nesportovní chování).

58:31
    Kings se nyní probojovali do útočného pásma, ale nevypálili.

58:00
    Jamie Drysdale (Anaheim) se propracoval s pukem do útočného pásma, ale následná ránu končí v moci brankáře.

57:36
    Hraje se spíše ve středním pásmu, dostáváme se do posledních minut utkání.

56:48
    Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Ducks. Hostující celek vyhrál buly, a tak se směr hry otáčí.

56:22
    Ducks hrají sice aktivně, ale naráží na dobře hrající obranu soupeře.

55:48
    Troy Terry (Anaheim) se nadvakrát dostal k zakončení, ale s jeho pokusy si dokázala obrana Kings poradit celkem snadno.

55:24
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Domácí hokejisté tento zápas vyhrají, to je prakticky nyní už jasné.

54:54
    Komerční přestávka.
    54:36 Cam FOWLER - 4:1

54:36
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí brankář čisté konto mít nebude, to je už nyní jasné. Tvrdou ránou se ze střední vzdálenosti prosazuje CAM FOWLER. Poslal puk z horní hranice kruhu ke vzdálenější tyči. Rickard Rakell a Maxime Comtois.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Grundström (Athanasiou), 29. Kopitar (Doughty, D. Brown), 31. Athanasiou (Määttä, Lizotte), 51. Lizotte (Grundström, Athanasiou) – 55. Fowler (Rakell, Comtois)

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Björnfot, Roy, Määttä, S. Walker – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown (A) – A. Kempe, Vilardi, T. Moore – Athanasiou, Anderson-Dolan, Grundström – Lemieux, Lizotte, Wagner.
    Anaheim Ducks: Stolarz (R. Miller) – Drysdale, Manson (A), Fowler, H. Fleury, Shattenkirk, Welinski – Heinen, Henrique, Silfverberg (A) – Jones, Getzlaf (C), Terry – Comtois, Steel, Rakell – Deslauriers, D. Grant, Volkov.

Rozhodčí: Hanson, Brenk – Mills, Rodi

Diváci: 1 431