Calgary – Montreal 5:2 (kon.) | Florida – Carolina 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Washington 3:6 (kon.)
Detroit – Dallas 1:2 (po pr.) | Winnipeg – Toronto 1:4 (kon.) | San Jose – Minnesota 3:6 (kon.)
Anaheim – Vegas 1:5 (kon.) | Vancouver – Ottawa 4:2 (kon.) | Los Angeles – Arizona 0:4 (kon.)
Pittsburgh – Boston 1:0 (kon.)
Calgary Flames
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Montreal Canadiens
Neděle 25.04.2021, 01:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. Na počtenou! (04:00:25)

3. Derek Ryan (CGY) – 0+2

Je dobojováno! Cenné dva body dnes získává Calgary, které zaslouženě zvítězilo 5:2. V první třetině sice Montreal asi měl navrch, ale poté už hra patřila domácím. Rozdílovým mužem tohoto utkání byl Johnny Gaudreau, který už v prvních dvou třetinách vstřelil dva góly, přičemž na svědomí měl ten rozhodující. Canadiens ve třetí třetině moc velký odpor nekladli, a proto Flames přidali ještě další dvě branky.

59:43
    Ještě jeden zásah domácího brankáře, tentokrát proti střele dnes velmi aktivního Erika Gustafssona od modré čáry.

59:37
    Jacob Markström se dvakrát po sobě musel pořádně natáhnout ve svém brankovišti. Švédský gólman ale vše zvládl.

59:03
    Hned po buly ale Mark Giordano vyhodil puk přes všechny čáry. Uvidíme, jestli Montreal v přesilovce přidá čestný gól.

58:51
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Juuso Välimäki – 2 min., vysoká hůl).

58:29
    Jacob Markström podržel puk za svou bránou a poté svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.

57:59
    Zdá se, že základní hrací doba se už bude pouze dohrávat. Montreal nyní drží puk ve své třetině.
    57:31 Rasmus ANDERSSON - 5:2

57:31
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí si dnes připíší důležité dva body, kterými zase stáhnou náskok Montrealu. Přes celé kluziště totiž přesně zamířil do prázdné brány RASMUS ANDERSSON, jenž tak přidává pojistku v podobě páté branky. 5:2. Bez asistence.

57:10
    Montreal si bere oddechový čas.

57:10
    Tyler Toffoli se dostal do výhodné pozice na levém kruhu, ale Jacob Markström jej vybruslil a navíc lapačkou pohotově zasáhl.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

56:52
    Montreal se usadil v útočném pásmu a už nyní hraje bez brankáře.

56:13
    Hostující obránci ale nemají nabídky k rozehrávce. Jsou navíc celkem rychle dostupováni, takže se zdá, že domácí mají hru pod kontrolou.

55:48
    Joel Edmundson nedokázal udržet útočné pásmo. Vinou ofsajdu se po krátkém přerušení bude vhazovat v neutrální zóně.

55:23
    Jeden z domácích hráčů byl masírován za bránou soupeře. Vylučovat se ale nebude.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 20. J. Gaudreau (M. Tkachuk, Ch. Tanev), 23. Lucic (D. Ryan), 26. J. Gaudreau (Mangiapane), 45. B. Ritchie (D. Ryan, Nordström), 58. R. Andersson – 12. Suzuki (Evans, E. Gustafsson), 39. Toffoli (Perry, E. Gustafsson)

Calgary Flames: Markström (Domingue) – Ch. Tanev, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Välimäki – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Dubé, Monahan (A), Mangiapane – B. Ritchie, Backlund, Nordström – B. Robinson, D. Ryan, Lucic.
    Montreal Canadiens: Primeau (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Edmundson, Merrill, A. Romanov, E. Gustafsson – J. Anderson, Danault, Tatar – Perry (A), Suzuki, Toffoli – Armia, Kotkaniemi, Lehkonen – Evans, E. Staal.

Rozhodčí: Nicholson, Skilliter – Murchison, Shewchyk