Calgary – Montreal 5:2 (kon.) | Florida – Carolina 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Washington 3:6 (kon.)
Detroit – Dallas 1:2 (po pr.) | Winnipeg – Toronto 1:4 (kon.) | San Jose – Minnesota 3:6 (kon.)
Anaheim – Vegas 1:5 (kon.) | Vancouver – Ottawa 4:2 (kon.) | Los Angeles – Arizona 0:4 (kon.)
Pittsburgh – Boston 1:0 (kon.)
Detroit Red Wings
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Dallas Stars
Neděle 25.04.2021, 01:07 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (03:54:35)

3. Mark Pysyk (DAL) – 1+0

Dallasu se povedla odveta za dva dny starou porážku, ze stadiónu Detroitu si z dvojzápasu odvezou alespoň dva body za vítězství 2:1 v prodloužení.

Utkání začalo lépe pro domácí, kteří v 17. odskočili do vedení zásluhou trefy Dennise Cholowskiho. Hokejisté Dallasu od té doby byli jasně lepším týmem, ale na skvěle chytajícího Berniera dlouho nenacházeli recept, nastřelili i nělolik tyček. Smůlu prolomil až ve 44. minutě Mark Pysyk, jenž si našel volný puk v brankovišti a poslal jej tam, kam patří. Střetnutí dospělo za stavu 1:1 do prodloužení, v němž už po půl minutě rozhodl o bonusovém bodu pro hosty kapitán Jamie Benn.

Svěřenci kouče Bownesse se díky vydřenému vítězství přiblížili v Centrální divizi čtvrtému Nashvillu na rozdíl dvou bodů. Detroit zůstává sedmý, náskok na Columbus navýšil na tři body.

60:32 Jamie BENN - 1:2

60:32
    Dallas právě vstřelil branku!
    Prodloužení trvalo jen půl minuty, bonusový bod bere Dallas! Chybnou rozehrávku Hronka vystihl kapitán JAMIE BENN, který v přečíslení musel střílet, nahrávku na Gurjanova mu znemožnil padající Hronek, snažíc se napravit svou chybu. Kanadský centr si však poradil na jedničku a svižnou ránou zápěstím poslal Bernierovi kotouč nad pravé rameno. Bez asistence.

60:17
    Prodloužení ve třech hráčích na obou stranách začal s pukem na holi Detroit. Filip Hronek hledal dlouhým pasem Zadinu, do nahrávky vložil hokejku Oleksiak.

60:01

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, na řadu přijde prodloužení, případně samostatné nájezdy. Dallas byl za svou aktivitu odměněn vyrovnávací trefou ve 44. minutě, skóre posunul do vyrovnané podoby Mark Pysyk. Další gól již diváci v Little Caesars Arena v rámci třetí třetiny neviděli.

Střely na branku po 3. třetině: 17 – 51

60:00

59:37
    Filip Hronek v obranném pásmu zaškobrtl. Měl štěstí, Blake Comeau byl daleko. Český bek drobné zaváhání napravil přesným pasem na Vránu.

59:07
    Od pravého mantinelu vyprodukoval nebezpečný projektil Danny DeKeyser. Anton Chudobin vykopl levý beton a černou gumu poslal do rohu kluziště.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Domácí v závěru třetího dějství přidali a po dlouhé době jsou oni tím týmem, který udává tempo. Po kombinace v útočném pásmu srazil Glendeningovu střelu do ochranné sítě Vatanen.

58:23
    Z otočky zkusil vypálit Vladislav Naměstnikov. Jenže střela postrádala razanci i přesnost, před brankářem Chudobinem zakročil bruslí Pysyk.

57:58
    Za brankou zakvedlal s pukem Miro Heiskanen. Z důvodu forčekujícího Pánika musel rychle rozehrát, ale způsobil akorát zakázané uvolnění.

57:12
    Český forvard Faksa společně s Coglianem obrali v útočném pásmu o puk Staala. Druhý jmenovaný našel na modré Oleksiaka, ten na Berniera nevyzrál.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 17. Cholowski (J. Svečnikov, Pánik) – 44. Pysyk (Robertson, Oleksiak), 61. Ja. Benn

Detroit Red Wings: J. Bernier (Greiss) – Hronek, Cholowski, Stecher, M. Staal (A), G. Lindström, DeKeyser, Biega – Zadina, Rasmussen, J. Vrána – Pánik, Naměstnikov, Helm – Glendening (A), Erne, Gagner – Filppula (A), J. Svečnikov.
    Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – Vatanen, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley, Pysyk – Pavelski (A), Hintz, Robertson – Gurjanov, Ja. Benn (C), Dickinson – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Dowling, Kero.

Rozhodčí: St. Pierre, McIsaac – Fournier, Daisy