Boston – Buffalo 5:2 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 5:3 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 0:4 (kon.)
Carolina – Detroit 3:1 (kon.) | Tampa – Dallas 3:0 (kon.) | Washington – Pittsburgh 4:5 (po pr.)
Toronto – Vancouver 4:1 (kon.) | Minnesota – St. Louis 4:5 (po pr.) | Chicago – Florida 3:4 (po pr.)
Edmonton – Calgary 1:3 (kon.)
Washington Capitals
4:5 (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Pátek 30.04.2021, 01:08 • Capital One Arena, Washington • NHL

S konstatováním, že Pittsburgh přehrál Washington a dorovnal jej bodově na čele divizní tabulky, se loučím a přeji vám dobrou noc nebo dobré ráno, pokud zrovna vstáváte. (04:06:19)

Tristan Jarry (PIT) 33 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,19%, čas 62:11

Sledovali jsme velmi vyrovnané střetnutí, které v posledních vteřinách poslal do prodloužení Tom Wilson. V nastaveném čase pak Washington dlouho držel puk, ale o vítězství rozhodl Pittsburgh, jenž na čele divizní tabulky bodově dorovnal právě Capitals!

Střely na branku: 37:35.
    Střely na branku v prodloužení: 1:1.

62:11 Jake GUENTZEL - 4:5

62:11
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins se dočkali asi zaslouženého druhého bodu! Jared McCann přihrál do druhé vlny na Johna Marina, který zachoval chladnou hlavu a našel před branku JAKEA GUENTZELA, jenž usměrnil černou gumu za Vaněčkova záda. Asistence: John Marino a Jared McCann.

61:51
    Z levého kruhu pro vhazování vystřelil nepřesně Jared McCann. na druhé straně se před Tristanem Jarrym zjevil Justin Schultz, ovšem selhal.

61:01
    Washington ještě soupeři nepůjčil kotouč a sledujeme tak jeho kombinaci, zatím bez střeleckého pokusu.

60:01

Velmi pohledné střetnutí ještě nekončí, na řadu přichází prodloužení! Už to vypadalo, že Pittsburgh bude brát vítězství v normální hrací době, ovšem Tom Wilson si řekl o hokejový nášup. Čeká nás ještě strhující prodloužení!

Střely na branku: 36:34.
    Střely na branku ve třetí třetině: 8:9.

60:00
    59:46 Tom WILSON - 4:4

59:46
    Washington právě vstřelil branku!
    Při závěrečné power-play je znovu vyrovnáno! Před brankou Penguins zůstal nikým nehlídaný TOM WILSON, který zblízka překonal Tristana Jarryho a posílá střetnutí do prodloužení! Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Nicklas Bäckström.

59:18
    Vítek Vaněček opět ujíždí na střídačku, jelikož se domácí celek usadil v útočném pásmu.

58:51
    Bude se vhazovat před brankou Capitals, a tak se český brankář do brankoviště vrátil!

58:34
    Kris Letang ze středního pásma trefil pravou tyčku domácí branky. Obránce Penguins bodoval v posledních osmnácti zápasech, avšak dnes stále čeká!

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 8. Oshie (J. Schultz, Bäckström), 30. Orlov (Bäckström), 36. Sprong (J. Schultz, Orlov), 60. T. Wilson (Kuzněcov, Bäckström) – 16. Kapanen, 29. F. Gaudreau (Zucker, Sceviour), 39. Aston-Reese (Sceviour), 51. Kapanen (McCann, J. Carter), 63. Guentzel (Marino, McCann)

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – J. Schultz, Orlov, T. van Riemsdyk, Dillon, Jensen, Chára – T. Wilson, Kuzněcov, Sprong – Oshie (A), Bäckström (A), Mantha – M. Raffl, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.
    Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, J. Carter, McCann – Zucker, Blueger, Aston-Reese – Rodrigues, F. Gaudreau, Sceviour.

Rozhodčí: St. Laurent, Lambert – Marquis, MacPherson

Diváci: 2 133