Dánsko – Švédsko 4:3 (kon.) | Norsko – Německo 1:5 (kon.) | Velká Británie – Rusko 1:7 (kon.)
Finsko – USA 2:1 (kon.) | Česko – Švýcarsko cz 2:5 (kon.) | Lotyšsko – Kazachstán 2:3 (3:4 po s.n.)
Velká Británie
1:7 (1:4, 0:1, 0:2)
Rusko
Sobota 22.05.2021, 15:15 • Olympic Sports Centre • Mistrovství světa • Skupina A

Z Olympijského centra v Rize vám přejeme pěkný večer a přihlásíme se dnes ještě jednou u zápasu, v němž změří síly Češi se Švýcary. (17:29:00)

Kromě prvních pěti minut měli Rusové celý zápas jasně pod kontrolou. Od okamžiku, kdy Burdasov v 6. minutě otevřel skóre zápasu, nebylo o vítězi pochyb. Během pěti minut vstřelili Rusové čtyři branky a pak ve druhé třetině ještě zvýšili svou územní převahu, měli ještě více střel, ale Whistlea dokázali ve druhé dvacetiminutovce překonat už jen jednou. Třetí třetina se hrála již jen z povinnosti a Rusové v ní přidali další dvě branky. Čestný úspěch Britů zaznamenal za stavu 0:4 Kirk.

59:38
    Sám to na pravém mantinelu zkoušel Mark Richardson, prosadit se nedokázal a jeho tým zároveň přišel o pásmo.

59:11
    Zadorov dostal přihrávku do levého kruhu a tvrdou střelou ohrozil Whistlea. Britský brankář nevěděl, kde má puk, ale nakonec ho našel ve své výstroji.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:16
    Prostrčit puk na svého spoluhráče chtěl za brankou Ivan Morozov. Přes tři soupeře se mu to nepovedlo a o kotouč přišel.

57:28
    Zápas se už dohrává. Ochota podstupovat v této fázi zápasu tvrdé osobní souboje trochu poklesla a hraje se především ve středním pásmu.

56:47
    David Clements drží puk za vlastní brankou a oba celky střídají.

56:17
    Lake našel Hammonda na pravé straně, ale Rusové mu hodně ztížili zakončení, takže Bočarov neměl se zákrokem problémy.

55:48
    Na modré čáře chtěl nahrávat právě Rušan Rafikov, jenže jeho hodně nepovedená nahrávka skončila ve středním pásmu.

54:59
    Rusové sevřeli svého soupeře v pásmu. Střela vyšla na levém kruhu stojící Rušana Rafikova, který ale pálil vedle.

53:11
    Následuje komerční přestávka.

53:11
    Hned po vhazování se do útočného pásma sebevědomě dostal Nikita Zadorov a zkusil vypálit. Individuální akci zakončil střelou do výstroje.
    53:10 Anton SLEPYŠEV - 1:7

53:10
    Rusko právě vstřelilo branku!
    ANTON SLEPYŠEV dostal puk na levou stranu a překonal střelou zápěstím gólmana Whistlea. Puk však vypadl z branky tak rychle, že rozhodčí rozpažil a nechal ve hře pokračovat. Nakonec po přerušení hry šli rozhodčí prozkoumat situaci k videu a branka byla uznána. Gól padl během signalizované výhody. Asistence: Pavel Karnauchov.

David Schlegel

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 19. Kirk (Dowd, Connolly) – 6. Burdasov (Grigorenko, Ožiganov), 8. Grigorenko (Voronkov), 10. Burdasov (Kuzmenko, Gavrikov), 11. Tolčinskij (Barabanov), 31. P. Karnauchov (Zadorov, Zub), 50. Kuzmenko (Burdasov, Ožiganov), 54. Slepyšev (P. Karnauchov)

Velká Británie: Whistle (Bowns) – D. Phillips, O'Connor, Richardson, Tetlow, Ehrhardt, Clements, Garside – Perlini, Kirk, Connolly – Hammond, Dowd, Lake – Lachowicz, Hook, Betteridge – Myers, Ferrara, J. Phillips – Davies.
    Rusko: Bočarov (Samonov) – Zub, Zadorov, Gavrikov, Provorov, Ožiganov, Rafikov, Dronov – Tolčinskij, Šalunov, Barabanov – P. Karnauchov, Grigorenko, Slepyšev – Ivan Morozov, Burdasov, Kuzmenko – Švec-Rogovoj, E. Galimov, Kameněv – Voronkov.

Rozhodčí: Sternat, Tscherrig – Merten, Seewald