Dánsko – Švédsko 4:3 (kon.) | Norsko – Německo 1:5 (kon.) | Velká Británie – Rusko 1:7 (kon.)
Finsko – USA 2:1 (kon.) | Česko – Švýcarsko cz 2:5 (kon.) | Lotyšsko – Kazachstán 2:3 (3:4 po s.n.)
Edmonton Oilers
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1) Stav série: 0:2
Winnipeg Jets
Sobota 22.05.2021, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Osmifinále

To už je z mojí strany vše. Přeji pohodové vykročení do víkendu! (06:19:06)

1. Paul Stastny (WPG) 1+0
    2. Connor Hellebuyck (WPG) 38 zákroků, čisté konto
    3. Mike Smith (EDM) – 35 zákroků
    Paul Stastny poslal gólem v prodloužení Jets do vedení 2:0 na zápasy.

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný z českých ani slovenských hráčů

Mike Smith (EDM) – 35 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,2 %, odchytal 64:06
    Connor Hellebuyck (WPG) – 38 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 64:06

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 38:36 (11:17, 12:8, 11:10 – 4:1)
    Zblokované střely – 15:22
    Vyhraná vhazování – 35:26
    Trestné minuty – 6:8
    Hity – 37:52

Prodloužení trvalo přesně 4 minuty a 6 sekund. V tomto čase rozhodl o výhře Winnipegu Paul Stastny, který skrytou střelou z vrcholu pravého kruhu překvapil brankáře Mikea Smithe. Jednalo se o první střelecký pokus Tryskáčů v prodloužení. To začali aktivněji Oilers, kteří však ze své snahy nakonec nic podstatného nevytěžili.

Byl to velký souboj brankářů, kteří zůstali v základní hrací době nepřekonáni. Mike Smith pochytal 35 střel, hostující Connor Hellebuyck si připsal ještě o tři zákroky více. Jets si z Edmontonu odvážejí dvě výhry a sérii tak mají výtečně rozehranou.

Stav série – 0:2

64:06 Paul STASTNY - 0:1

64:06
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté vítězí! Jak už to tak bývá, prodloužení nerozhodla nějak překrásná trefa. PAUL STASTNY přebral na útočné modré puk od Coppa a jednoduše vystřelil z vrcholu pravého kruhu. Svou nenápadnou ránu však šikovně schoval za bránící hráče a puk zapadl k bližší tyčce Smithovy branky. Domácí gólman reagoval pozdě. Asistence: Andrew Copp a Tucker Poolman.

63:01
    Dopředu vyrazil hostující útočník Blake Wheeler. Ten se pokusil o individuální akci, ale bránící hráč ho před sebe nepustil a volný puk odpálil Smith.

62:14
    Zakázané uvolnění Winnipegu.

61:54
    Ryan Nugent-Hopkins zamířil z dobré pozice nad branku hostí! Oilers do prodloužení vlétli.

60:45
    Domácí začali prodloužení aktivněji. Střely Barrieho a Puljujärviho vyřešil Hellebuyck.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 6:02.

Statistiky po 3. třetině:
    Střely na branku – 34:35 (11:17, 12:8, 11:10)
    Zblokované střely – 15:20
    Vyhraná vhazování – 33:25
    Hity – 36:48

Základní hrací doba nepřinesla rozhodnutí zápasu a navíc nenabídla ani gól. Hlavní zásluhu na tom mají oba brankáři, kteří předvádějí výborné výkony. Ze třetí třetiny bych vyzdvihl asi superšanci Connora McDavida, který v přesilovce střílel z levého kruhu na odkrytou branku, ale Jets zachránil od pohromy fantastickým obranným zákrokem zadák DeMelo. Uvidíme, kdo bude mít více štěstí – nebo sil – v prodloužení.